Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Jacek » Śr kwi 25, 2012 14:16

Niestety kolego Dredd- Jak wspomniałem jestem człowiekiem impulsywnym, nie lubie miernoty, i zasciankowosci, to wynik mojego pobytu w Szwecji. Pragne wykorzystac jeszcze termin 24 godzin do likwidacji mojego konta, aby Panu zwrocić uwagę na nieprawidłowosci na stronie. Drogi Panie Dredd nie znam Pana osobiscie, tak samo Pan nie zna mnie, ale gwarantuje Panu, ze nie posiadam charakteru awanturniczego wręcz przeciwnie, nienawidzę obłudy, hipokryzji. cenię ludzi ktorzy mają coś do przekazania nawet w formie ostrej , ale bez wulgaryzmow. Zarejestrowałem się nawet na Frondzie KRK , gdzie nie ukrywam swoich przekonan, staroluteranskich wysokokoscielnych i konserwatywnych, podałem swoj prywatny E-Post, w przypadku gdyby ktoś bezpodstawnie chciał mi dowalić na stronie. Zaznaczyłem ze jestem przeciwnikiem ekumenizmu. I owszem otrzymałem - Ale niech mi Pan wierzy, posty przyszły pozytywne, nawet od tradycjonalostow katolickich, za to ze nie ukrywam swoich przekonan, i jestem im wierny, nikt nie nazwał mnie heretykiem, lecz o dziwo powiedzieli niech kazdy zmierza swoja stroną, a ocene pozostawmy samemu Bogu. Byłem zdumiony- pomimo że w wielu kwestiach nie zgadzam się z nimi.. Cenię administarotaora Tomasza z pewnych względow ale nie dlatego zeby się przypodobać administratorowi, bo pisanie na stronie Konfesyjni, nie jest mi potrzebne do zycia, ani nie obchodza mnie juz bynajmniej dalsze losy strony Konfesyjni. Bo niektorzy już osądzali mnie o rozne proby rozbijania i wtrącania sie w ich sprawy wenetrznych, jezeli było to po nie ich myśli. Zyczę Panu aby stał się Pan trzeżwym obserwatorem strony, i pochopnie nie osadzał od cci i wiary danej osoby. Dałem na stronie przykład Dawida, ktorego na koncu zniszczono tylko dlatego, ze miał swoje poglądy/ultra-konserwatywne jako protestant,, nie pasujace do poprawnosci politycznej strony. Proszę Pana niestety wiekszej sprzecznosci pogladow na tej stronie jeszcze nie widziałem np. Z jednej strony obrona tozsamosci staroluteranskiej, aby z drugiej strony pochwalać ekumenizm czyli dązenie do jednosci, jedzmy dalej, niektorzy krytykowali wysokokoscielnosc jako przyblizenie się do KRK, ale z drugiej strony ochoczo uczestniczyli we wspolnych modlitwach z KrK. Rozmumie Pan cos z Tego ? bo ja wcale ? Niech Pan wejdzie na stronę Synodu Missourii Wittenberg Trail. us. To jest strona staroluteranska. Nich mi Pan znajdzie choć jeden post o ekumenizmie, lub innym kosciele, to wyslylam na Pana adres drogi koniak. Następnie- młody człowiek poszukuje swojej drogi w protestantyzmie, na stronie staroluteranskiej wymienia swoje poglądy z człąkinią KEM w sprawie przystapienia do KEM, to tak jaby wspuscic konkurenta do walsnego sklepu . Zero reakcji ze strony moderatorow, ktorzy powinni przynamniej zabiegac o zwroceniu uwagi na niestosownosc propagowania innego kosciola na stronie Konfesyjnej. Jesli ktoś jest zainteresowany innym kosciołem , to powinien szukać na odpowiednich stronach danego koscioła. Ale zapewne zwracając uwage znow zostane posadzony o sianie jadu. Pozdrawiam. kolego Dredd
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Tomasz » Śr kwi 25, 2012 23:57

Miałem już nie zabierać głosu w tym wątku, ale parę spraw wymaga tutaj jednoznacznego wyjaśnienia:

Tak- tylko przeważnie zauważa sie aktywnosc moderatorow w stosunku do mojej osoby, mam wiele przykladow.


Aktywność moderatorów wobec Twojej osoby Jacku, była spowodowana wyłącznie Twoją aktywnością w niezbyt pozytywnym znaczeniu. Nie chciałem tego mówić, ale prawda jest taka, iż przez dłuższy czas moderatorzy (ja również) patrzyli na pewne rzeczy przez palce i nie wyciągali żadnych konsekwencji. Był to duży błąd, bowiem agresywny ton co niektórych wypowiedzi zaczął wręcz odstraszać użytkowników od naszego forum. Dlatego też już od paru miesięcy moderacja bardzo skrupulatnie podchodzi do przestrzegania regulaminu forum bez żadnych wyjątków - każdy użytkownik jest tutaj traktowany jednakowo. Owszem - zawsze coś możemy pominąć, bowiem jesteśmy tylko ludźmi, ale po to jest przy każdym poście przycisk "zgłoś do moderacji" aby z niego korzystać, a prowadzić zbędne dyskusje i ciągle wywlekać "co ktoś napisał, a czego nie napisał, a on powiedział mi tak, a nikt nie zareagował, a mnie wykreślili, a Bronkowi nie wykreślili, a Jacek powiedział tak" - ludzie - litości nie bądźmy dziecinni i nie bawmy się w przedszkole, bo zaczyna mnie już mdlić.
Na marginesie - ja również mógłbym podać tutaj wiele przykładów Twoich postów, które kwalifikowałyby się już nawet nie tylko do udzielenia ostrzeżenia, ale natychmiastowego banu.

A teraz kolejna sprawa, która bardzo mnie tutaj zbulwersowała

Dałem na stronie przykład Dawida, ktorego na koncu zniszczono tylko dlatego, ze miał swoje poglądy/ultra-konserwatywne jako protestant,, nie pasujace do poprawnosci politycznej strony.


Czasami odnoszę wrażenie, że albo sam nie wiesz co czytasz i co piszesz, albo próbujesz tutaj świadomie lub nieświadomie wprowadzać użytkowników w błąd wymyślając jakieś niestworzone historie.
Co Ty wogóle opowiadasz ? Kto miał "zniszczyć" Dawida (dla nieznających tematu - Dawid to jeden z użytkowników tego forum, który już od dłuższego czasu się nie pokazuje bowiem poszedł w kierunku prezbitarianizmu). Sugerując, że ktoś (w domyśle moderacja tej strony) miał "zniszczyć" Dawida jest ohydnym kłamstwem, natomiast twierdzenia o jakiejś "poprawności politycznej strony" czystym absurdem. Dawid sam przestał udzielać się na stronie, natomiast sprawa z używaniem Róży Lutra w nicku nie dotyczyła tego forum, bowiem jak wszyscy widzą, nie ma u nas możliwości stosowania przy nickach avatarów. Sposób przedstawienia przez Ciebie tej sytuacji przypomina mi dowcip z radiu "Erewań" - " Czy to prawda towarzyszu, że w Moskwie rozdają za darmo samochody - Tak prawda, ale nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną".
Bardzo mi przykro, że nie potrafimy się dogadać. Byłeś z nami od samego początku działania naszego forum i nie mogę zrozumieć, dlaczego przez prywatne konflikty z jedną czy dwiema osobami teraz nas atakujesz. Mam wrażenie, że do wszystkiego podchodzisz w sposób wybitnie emocjonalny i ambicjonalny. Ale trudno.
Mówiłem to już prywatnie i powiem teraz publicznie - chcesz - to założę drugie forum internetowe i oddam Ci je do prowadzenia. Będziesz mógł robić wszystko w/g swojego uznania bez "przestrzegania poprawności politycznej". Nie bądźmy gołosłowni - zobaczymy jak będzie funkcjonowało forum wolne od błędów i wad, które nam tutaj wskazujesz.

I jeszcze jedno - nie wprowadzaj ludzi w błąd, że strona Wittenberg Trail, jest stroną Synodu Missouri, bo tak nie jest. I strona ta wbrew temu co piszesz, jest ekumeniczna.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Jacek » Cz kwi 26, 2012 00:57

Alez oczywiscie ze jest zwiazana z Synodem Missourri- proszę sie znimi skontaktować, i nie widziałem aby poruszane były kwestie innych kosciolow, wyznan więc prosze nie wprowadzac ludzi w bląd , tyle razy mowie jesli niema sie rozeznania, to chociaz proszę o kontakt z moderatorem Jakubem ktory bierże tam udział. Co do Dawida to doskonale pamietam, i rozumiem Ciebie ze wszelkimi sposobami ratujesz honor strony, bo masz takie prawo. Proszę nie odwracaj kota ogonem, a kto tu chce zając Twoje stanowisko - administratora ? Dawid owszem zrezygnował podobnie jak Wildente i Ja, z tych samych powodow. W sprawie strony Wittenberg trail. us mozesz sobie wejsc o kazdej porze, i przeslij mi link na pocztę prywatna gdzie mowią o innych zwiazkach wyzaniowych, to wysle do Sosnowca koniak na Twoj adress.Conffesing the Lutheran faith. O ile odobrze odczytałem po angielsku słowo Conffesing, znaczy Konfesyjny ? znam szwedzki i niemiecki, niestety nie zanm angielskiego. Czyli staroluteranska Drogi Tomaszu, czyli znow nieprawdziwy zarzut, no sam widzisz, jeden z powodow mego odejscia.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 26, 2012 06:45

Specjalnie wróciłam do dyskusji z Dawidem, przeczytałam, jednak nie znalazłam niczego co by można było uznać za "niszczenie". Dawid usiłował przekonać nas do chrztu dorosłych a my udowodnialiśmy mu biblijny charakter chrztu niemowląt i sposób chrzczenia (polewanie). Nie zauważyłam, żadnych scysji. Dawid po prostu przestał pisać chyba dlatego, że stwierdził, że nas do swego nie przekona. - I to wszystko.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Andrzej » Cz kwi 26, 2012 07:11

Jacek napisał(a): W sprawie strony Wittenberg trail. us mozesz sobie wejsc o kazdej porze, i przeslij mi link na pocztę prywatna gdzie mowią o innych zwiazkach wyzaniowych, to wysle do Sosnowca koniak na Twoj adress.


To wątki z indexu tematów na Wittenberg Trail:
Trail Tales

Anglicans
Baptists
Bretheren
Roman Catholics
Former ELCA
Non-denominational/Evangelical
Methodists
Nazarene
Non-Christians
Reformed

http://wittenbergtrail.org/notes/Witten ... x#theology

Liczę na koniak ;)
Andrzej
 
Posty: 151
Dołączył(a): N sty 23, 2011 10:13
wyznanie: ewangelicko-reformowane
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Wojtek » Cz kwi 26, 2012 07:11

Chciałbym tu przytoczyć chwalebny przykład Jonaha, który zachował się jak facet.

Ogólnie pisze dość mocno, ale prawie nigdy nie przekracza niewidzialnej granicy kulturalnej wypowiedzi. Raz tylko napisał coś, co mnie oburzyło na tyle, że mimo tego, iż było to jego pierwsze przewinienie, postanowiłem dać ostrzeżenie. I co?

Wytłumaczył się i pisze dalej. Temat się skończył. Pokornie przyjął ostrzeżenie i nadal ciężko 'pracuje' na forum przędąc bardzo merytoryczne wątki i posty.

Nie oburza się, nie wysyła milionów privów, nie dręczy użytkowników tysiącem postów o tym jak jest dyskryminowany i jak to moderatorzy źle pracują... Prawdziwy facet jak popełni błąd to szybko go analizuje i idzie dalej.

I dokładnie tak zachował się Jonah, za co chciałbym mu ze szczerego serducha podziękować.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Jacek » Cz kwi 26, 2012 08:12

Andrzeju- to o czym piszesz to sa kluby dyskusyjne staroluteran, w danym temacie poswięconym danym zagadnieniom, a wiec Krk, metodysci, baptysci, oni o nich dyskutuja a nie ze baptysci czy katolicy biora tam udział po prostu jest to rozgałeziona tematyka.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Jacek » Cz kwi 26, 2012 08:33

Panie Wojciechu- widzę zmasowany atak na moją osobę bo wystarczy mieć uwagi do tzw, trojcy zarządzajacej stroną. Gdzie wypowiedziałem się wulgarnie uzywając wyrazow na ch........ k........ g......... ?????? Więc nie Pan tutaj nie odgrywa swiętoszka, bo jest Pan żałosny. Tak jak wspomniałem ze az trzy osoby przeoczyły przez parę dni podjazdowke wobec mojej osoby, od innej osoby. Kiedy się zgrywa na sprawiedliwego, to nalezy nim być nim w pełnej okazałosci. Z braku argumentow , wymysla się doslownie pierdoły w rodzaju, ze moderatorzy i tak nie interweniowali w roznych przypadkach wobec mojej osoby ? Oto chodzi ze was nie idzie kompletnie zrozumieć ? Z jednej strony boicie sie wszystkiego co przypomina wam katolicyzm, a z drugiej strony propagowana jest wysokokoscielnosc ? Z innej strony ochoczo bierzecie udział co niektorzy w modlitwach wspolnych z KrK i nazywacie je ekumenizmem, a z drugiej strony niekiedy wyrazacie niechęc do KRK ? Krytykujecie inne koscioły na zachodzie, a nie spogladacie na własne podworko. Mam nadzieje ze w koncu zakonczymy ten cyrk sprarwiedliwych . Ale dopiero sie zacznie na moj temat jak wygasnie moje konto ?- prawda ? bo jaki inny mozna stworzyć temat samemu na tej stronie-? z tym akurat są trudnosci -prawda ? Ale Tomaszu muszę Tobie przyznać ze wiernych pretorianów znakomicie wyszkoliłes. P.S. Panie Wojciechu na koniec urywek w sprawie Jonaha cyt. Pokornie przyjął ostrzezenie :lol: , a jakby śmiał inaczej ?- stojac przed obliczem Swiętej Moderacji :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Jacek » Cz kwi 26, 2012 09:19

Acha- Panie Wojciechu- priva jest traktowany, jako list osobisty do danej osoby poufny. I osoba na poziomie nie ujawnia osobie trzeciej. Po drugie walka z krytycznymi uwagami dotyczącymi moderacji, nie polega na wyłaczaniu dostepu do priva na stronie, zeby uniemożliwić kontakt z innymi osobami. jak to miało miejsce wobec mojej osoby. Jezeli tak ma wyglądać pPanska swietoszkowata demokracja i wolnosc słowa to bardzo Panu dziękuję. Historia PRL wystarczająco pokazała podobne zasady. Ponieważ Pan zacząlten temat ja dokonczyłem. Zegnam, bez usłyszenia.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wolnośc wypowiedzi na forum Konfesyjni.

Postprzez Jacek » Cz kwi 26, 2012 09:32

Acha- Panie Andrzeju, nie wiem czy to napisałem Panu, na stronie Wittemberg są tzw, kluby dyskusyjne na dany temat, i dlatego tam staroluteranie zapisuja sie do dyskusjach w klubach na poszczegolne tematy jak inne wyznania, lub polityka, ja tez jestem tam zrejestrowany, chociaż sporadycznie biore tam udzial, tak ze jesli w klubie pisze ze bierze tam udzial 50-members w teamcie KrK, to nie znaczy ze sa to członkowie Krk, wrecz przeciwnie. Pozdrawiam Serdecznie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości