Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Życzenia noworoczne 2014/2015

Życzenia noworoczne 2014/2015

Postprzez Tomasz » Śr gru 31, 2014 00:38

W ostatnim dniu A.D. 2014 składam wszystkim forumowiczom jak również odwiedzającym nas gościom, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i bożego prowadzenia w zbliżającym się roku 2015.
Dziękuję wszystkim za udział w forum, za prowadzone dyskusje i poruszane tematy. Ze swojej strony przepraszam za mniejszą aktywność w ostatnim czasie, ale niestety z uwagi na różne okoliczności nie mogłem częściej włączać się w rozmowy. Przepraszam również za wszelkie błędy i potknięcia, które z pewnością się przytrafiały.
Nasze forum działa już 5 lat. To bardzo długo. Zarejestrowanych użytkowników przybywa, jednak daleko nam do takiej aktywności na stronie jaka była dwa - trzy lata temu.
Być może wiele tematów zostało wyczerpanych, może tradycyjne fora internetowe ustępują miejsca serwisom społecznościowym, a może formuła i zasady forum nie odpowiadają użytkownikom.
Zastanawiam się, czy forum "konfesyjni" jest jeszcze potrzebne i czy ma dalej funkcjonować. Wszystko będzie zależało od użytkowników.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Życzenia noworoczne 2014/2015

Postprzez Aleksander » Śr gru 31, 2014 10:07

Przyłączam do życzeń noworocznych i dziękuję. Pomimo tego że jesteś Tomaszu zniechęcony to warto zwrócić uwagę na to co udało się osiągnąć. Bylem świadkiem wielu sytuacji gdzie forum stawało się pomocą dla ludzi w konwersji na luteranizm. Inni otrzymywali pomoc duchową, znajdywali odpowiedzi na nurtujące ich pytania z Pisma Świętego. Jeśli tego nie uznać za służbę chrześcijańską to czym ona jest? ;-) Luteranizm w Polsce przeżywa trudne chwile nie ze względu brak ludzi, lecz liberalne nauki w nim głoszone. Z tego powodu nie szukalbym całkiem nowych form obecności, lecz wytrwania w tej służbie. Ludzie potrzebują i szukają wytrwałości, a owoce tego będą w swoim czasie. I jeszcze jedna sprawa. Na forum dużo było dyskusji na których ludzie pozwalali sobie na nieprzyjemne "osobiste wycieczki". Takie zachowanie mogło tez spowodować zniechęcenie. Życzę W nowym roku zwiększonej dbałości o to, aby ludzie nie odchodzili z tego powodu, że ktoś pozwolił sobie na osobista obrazę.
Ogromnie się cieszę że mogłem uczestniczyć w tym roku i być częścią dobrej służby W Kościele naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Życzenia noworoczne 2014/2015

Postprzez cook » Cz sty 01, 2015 00:52

Mam nadzieję, że forum będzie istnieć w nowym roku i dostarczać informacji oraz zachęty dla mnie i innych użytkowników.
cook
 
Posty: 24
Dołączył(a): N sty 19, 2014 16:36
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Życzenia noworoczne 2014/2015

Postprzez Witold » Cz sty 01, 2015 16:16

Będzie dobrze. Jest sens zawsze i życzę Ci Tomaszu żeby ten staroroczny pesymizm wyparował z Ciebie.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Życzenia noworoczne 2014/2015

Postprzez Grzegorz » N sty 04, 2015 14:40

Forum jest potrzebne, to jedyne miejsce w polskim internecie (oprócz portali społecznościowych), gdzie można uzyskać rzetelne odpowiedzi na pytania dotyczące ortodoksyjnego luteranizmu.

Poza tym dzięki konfesyjnym poznałem nową znajomą, z którą teraz widuję się kilka razy w miesiącu na parafii :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Życzenia noworoczne 2014/2015

Postprzez Tomasz » N sty 04, 2015 22:36

Zapewniam, że forum "konfesyjni" będzie nadal działać. Przyznaję, że dotyka mnie ostatnio pewien pesymizm wynikający z różnych przyczyn. Forum nie tętni życiem tak jak kiedyś, wielu ludzi odeszło, borykamy się ciągle z trudnościami "kadrowymi". Brakuje nam moderatorów do nadzorowania forum, brak również chętnych do pracy dziennikarskiej na naszym portalu. W ubiegłym roku dotknęła nas ogromna strata tj. śmierć ks. Jana Grossa, który był naszym "dobrym duchem" i przewodnikiem na którego zawsze mogliśmy liczyć. Nadmienię tutaj, że 1 stycznia br. byłem w Cieszynie i odwiedziłem grób ks. Jana.
Forum z pewnością jest potrzebne. Nawet jeżeli aktywność jest niewielka, to wielu ludzi nas czyta. Mam nadzieję, że istnienie tej strony będzie nadal pomagać internautom w poznawaniu luteranizmu a także nawiązywaniu kontaktów o jakich np. napisała "pochodna".
Nie udało się nam zrealizować wielu założeń i planów jakie mieliśmy na początku, ale może jeszcze nadejdzie na to czas.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Życzenia noworoczne 2014/2015

Postprzez Elżbieta » Śr sty 07, 2015 01:04

I ja się dołączam do życzeń noworocznych, i chociaż są to życzenia mocno spóźnione, ale z całego serca. Ostatnio mnie również zabrakło całkowicie czasu i rzadko byłam przy komputerze, jednak stale pamiętam o forum i mam nadzieję, że w nowym roku uda mi się wszystkie sprawy ułożyć w ten sposób by móc nadal brać czynny udział w pracy forum.
Tomku, wiem, że ostatnio ruch jest dużo mniejszy, jednak nadal uważam, że nasze forum jest potrzebne i wielu ludziom pomaga w znajdowaniu swojej drogi życiowej. Nie mówię tego gołosłownie, bo mam tego dowody w codziennym życiu. Forma jaką oferuje FB nie każdemu odpowiada i wiem, że wiele osób woli jednak starą formę - czyli forum.
Wszystkim, uczestnikom i odwiedzającym życzę Błogosławieństwa Bożego
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Ogłoszenia i komunikaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron