Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Fundamentalizm katolicki

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Jacek » Pt kwi 09, 2010 07:53

Czas najwyższy gości przywołać do porządku. Bo zaczął się paradoks. Innowiercy chcą nadawać ton stronie Staroluterańskiej. Jeżeli ktoś z gości pomylił strony; to informuje ze istnieje strona Ekumenizm.pl i tam możecie nadawać odpowiedni ton i koncert życzeń.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Tomasz » Pt kwi 09, 2010 07:55

Przypominam wszystkim - Tobie Vikingu również o regulaminie naszego Forum i w szczególności zapisie § 6 :

"Rozmowy na Forum są prowadzone w duchu wzajemnego szacunku i uprzejmości z zachowaniem ogólnych zasad netetykiety."

Moderacja czuwa nad przestrzeganiem powyższych zasad i będzie je egzekwować od każdego użytkownika.
Bardzo proszę Vikingu abyś nie sugerował nam kogo mamy przywoływać do porządku.

Ewentualne uwagi proszę umieszczać w dziale "Wnioski i uwagi dotyczące forum" lub kierować na "privy" admina lub moderatorów.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Focjusz » Śr lip 06, 2011 19:10

Viking napisał(a):Czas najwyższy gości przywołać do porządku. Bo zaczął się paradoks. Innowiercy chcą nadawać ton stronie Staroluterańskiej. Jeżeli ktoś z gości pomylił strony; to informuje ze istnieje strona Ekumenizm.pl i tam możecie nadawać odpowiedni ton i koncert życzeń.

Dla takich jak Viking proponuje stronę: forum.protestanci.info . Tam wolno do woli pluć na wszelkie inne wyznania niż ewangelikalni protestanci

Kilka razy byłem tam,poczytałem troche postów i aż się przeraziłem! Dlatego wole więcej tam nie zaglądać aby nie nabawić się nadciśnienia czy zawału :)
Focjusz
 
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Focjusz » Śr lip 06, 2011 19:20

Jednak Viking w niektórych poruszonych tu kwestiach ma racje.
Papieże nie wycofali się ze swoich heretyckich nauk i polityki, lecz, przeciwnie, wyraźnie promują nową Unię z zachowaniem dogmatów o prymacie i nieomylności papieża, uczestniczy we wspólnych modlitwach międzywyznaniowych oraz dąży do ustanowienia pan-religijnej hegemonii Rzymu.
Dlatego odrzucam działania, które mogłyby sprawiać wrażenie, że Cerkiew prawosławna uznaje Kościół katolicki za pełnoprawny, a papieża za prawowitego następce św Piotra
Focjusz
 
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Jacek » Śr lip 06, 2011 19:25

Ja nigdy nie ukrywalem ze jestem ultrakonserwatywnym/fundamentalizm/ Starolutheraninem, blizej mi z pogladami do Synodu Wisconsin niz do heretyckiej Swiatowej Federacji Lutheranskiej
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Jacek » Śr lip 06, 2011 19:40

Do Administratora. Prosze zmienic nazwe glownego tematu pt. Fundamentalizm katolicki. Poniewaz ta nazwa jest nieprawidlowa, i bledna. Nalezy przyjac Tradycjonalisci katoliccy. Fundamentalizm odnosi sie tylko i wylacznie do kosciolow protestanckich i islamu. Tak podaja ksiazki na zachodzie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Paweł » Śr lip 06, 2011 19:45

Niech zostanie fundamentalizm - to pojęcie pasuje do każdej religii/wyznania
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Focjusz » Śr lip 06, 2011 19:49

Paweł napisał(a):Niech zostanie fundamentalizm - to pojęcie pasuje do każdej religii/wyznania

Całkowicie się zgadzam!
Ja np jestem tradycjonalistą (w pozytywnym znaczeniu) ale nie fundamentalistą.
Focjusz
 
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Wojtek » Śr lip 06, 2011 22:11

Natomiast ja jestem fundamentalistą w pewnym sensie:

a.) moim fundamentem jest Chrystus:

Łk 6
(47) Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. (48) Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany.

1Kor 3
(10) Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. (11) Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.

b.) ... oraz Pismo Święte przekazujące Jego Słowo:

Ef 2
(19) A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. (21) W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, (22) w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Fundamentalizm katolicki

Postprzez Focjusz » Wt lip 12, 2011 23:03

Jestem Prawosławny- jestem ewangeliczny ale nie protestant,jestem ortodoksyjny ale nie Żyd, jestem katolik ale nie papista
Focjusz
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości