Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez jagna » Pn sty 09, 2012 16:28

Na forum studentów z Krakowa zawitała katoliczka i w wątku, gdzie odezwała się poszukująca dziewczyna, zaczęła wtrącać swoje katolickie trzy grosze. Już coś mi się dzieje, jak czytam jej wypowiedzi - że tylko w Krk jest zbawienie, że Sola Scriptura to nieprawda, bo tyle wyznań protestanckich, czyli SS to za mało... Nie mam ochoty na entą w moim życiu dyskusję, która nie prowadzi do wzajemnego zrozumienia, ale do udowodnienia mi, że jestem heretyckim odzsczepieńcem :D napisałam jej to zresztą, że mnóstwo takich dyskusji przerobiłam i nie mam ochoty na następną, no to oczywiście co? Tak, brak mi argumentów :wink: Jak coś napiszę - to odbicnie katolickiej piłeczki i wieczny argument z Tradycję, jedynością-słusznością. Jak nie napiszę - to się boję. Wrrrrrr... Na początku takie dyskusje może i umacniają przekonania, ale później irytują.

Jak ktoś ma bojowy nastrój, to może się dołączyć :lol:
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez damianon » Pn sty 09, 2012 16:43

a można prosić link?
bo chętnie poczytam a nie bardzo wiem gdzie szukać.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez jagna » Pn sty 09, 2012 16:54

jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez Agnes » Pn sty 09, 2012 16:59

Jagno, podaj uczestniczce-katoliczce namiary na nasze forum. Tu się może poinformowac "u źródła" co do interesujących ją (denerwujących ją?) kwestii. Co do Sola Scriptura też :wink: I o objawieniach sobie u nas poczyta, i o mariologii, i o zbawieniu przez wiarę, i o papieżu itp.

A że jest dużo kościołów protestanckich... Czyli jeżeli są jezuici, to nie może być kapucynów albo dominikanów? Niech zamknie w jednym pokoju jezuitę i kapucyna bosego na dwa tygodnie. I zobaczymy :lol:
John Locke powiedział, że wymagać, aby wszyscy oddawali cześć Bogu w identyczny sposób to jakby wymagać, aby wszyscy chodzili w identycznych ubraniach.

Rozumiem, że Cię to drażni - bo mnie zawsze też. Ale zawsze udzielam się w takich dyskusjach, szczególnie gdy wiem, że przypatrują się im osoby poszukujące. Sama kiedyś szukałam, więc wiem, jak to jest...
Byłaś wczoraj u nas o 10 na nabożeństwie? Ks. Pracki miał fajne kazanie - m. in. dotarło do mnie, jaki to przywilej, że my możemy mieć w domu Biblię, chodzić do kościoła, że nie jesteśmy za to prześladowani. Tym się pocieszajmy jak nam za bardzo dopiekają ci od "najmojszej prawdy".
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez damianon » Pn sty 09, 2012 17:36

szkoda, że trzeba się rejestrować...
już zarejestrowane lecz nie zaakceptowane. trza czekać :?

Agnes, ciekawe spojrzenie na mnogość wyznań protestanckich. nie myślałem nigdy o tym, żeby to w ten sposób porównywać, jednak chociaż w KRK jest wiele spojrzeń na wiarę to jednak żeby być w KRK i nie narażać się na kary kościelne i inne wykluczenia trzeba akceptować wszystko co Kościół przedkłada do wierzenia. takiego czegoś nie ma w ogólnym "Kościele protestanckim". Jezuita z kapucynem nie będą kłócić się o dogmaty a protestanci o podstawowe prawdy wiary jednak chyba spierać się mogą. nie mniej jednak jest to pewna analogia. :)
Ostatnio edytowano Pn sty 09, 2012 17:47 przez damianon, łącznie edytowano 1 raz
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez fiodor » Pn sty 09, 2012 17:46

Takie dyskusje są bezcelowe. Bo przekonani do luteranizmu nie "kupią" argumentu z Tradycji, a przekonani do katolicyzmu mają dwie nogi i jak jedna jest z krotka, to podeprą się drugą.

Bojowe nastroje to nie moja domena, zresztą luteranizmu wciąż "się uczę".
A poza tym odnoszę dziwne wrażenie, że znam ktosia z innego forum i, co tu dużo mowić, niektorzy ewangelizują nie tych, co potrzeba - jako katolik bardziej martwiłbym się o dusze tych z forum racjonalista.pl ;)
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez Tomasz » Pn sty 09, 2012 18:36

szkoda, że trzeba się rejestrować...
już zarejestrowane lecz nie zaakceptowane. trza czekać


Czyli tym forum nadal nie ma się kto zajmować :( W zeszłym roku mieli taki zalew spamu, że forum praktycznie padło. Posprzątałem im ten bajzel i pozakładałem zabezpieczenia antyspamowe. Jednocześnie ustawiłem czasowo formę rejestracji za potwierdzeniem admina, ale mówiłem żeby to zdjęli bo założone zabezpieczenia były wystarczające. Wniosek z tego, że nie zmienili tego przez rok.

Przypuszczam, że "katoliczka-uczestniczka" zna namiar na nasze forum, bowiem link znajduje się na głównej stronie tamtego forum, ale chyba nie odważy się wystartować u nas z taką propagandą :lol:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez jagna » Pn sty 09, 2012 18:43

Źródło do nas podałam uczestniczce-poszukującej, może się odezwie ;) Na nabo krakowskim mnie nie było wczoraj, byłam na prawdziwie śląskocieszyńskim ;)

Co do forum - jeden admin jest poza Krakowem i nie już jego konta, drugi nie jest już studentem. Teraz adminem jest chyba nowy praktykant z Krakowa. W ogóle studenci mało tam piszą, to i pada.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn sty 09, 2012 18:45

Nie mam siły już sie wykłócać z katolikami
To i tak nic nie daje, człowiek tylko się irytuje:)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: I znowu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem...

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn sty 09, 2012 19:05

A mnie właśnie katolik nazwał ateistką, bo popieram ekumenizm, czyli jedność między chrześcijanami...zabolało....:(((((((
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron