Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Adwentyści Dnia Siódmego

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Jacek » Pn lis 19, 2012 13:17

Dlatego nas nie interesuja, szczegolnie jak zaczeli obliczac date konca swiata. Ich krytyka innych kosciolow jest podobna do Swiadkow.J, zreszta z jednego pnia wyrosli. Tak oni tylko dostapia zbawienia :lol: , widocznie mieli telefon od Pana Boga.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez ADS » Pt sty 25, 2013 13:56

Witam
Byłem pastorem Adwentystów i Kościół ten znam jak to mówią od kuchni. Poczytałem wasze posty i to prawda że najczęściej wypowiadają się o Adwentyzmie ci którzy o nim najmniej wiedzą, przeczytali coś tam w Internecie co nie zawsze jest prawdą. Wyjaśniam zainteresowanym że

Oficjalnie najwyższe władze Adwentystów w latach osiemdziesiątych, ogłosiły że pisma Ellen White nie są równe Pismu Świętemu Sama E. White nigdy nie stwierdziła że jej pisma są równe Pismu Świętemu. Trzeba odróżnić co jest oficjalnym nauczaniem od poglądów babci adwentystki

Adwentyści nie uznają zbawienia za przestrzeganie zakonu w zasadach wiary czytamy: "Zbawienie jest w całości darem łaski, nie wynikiem uczynków, jednakże jego owocem jest posłuszeństwo wobec przykazań.... W doskonałym posłuszeństwie Chrystusa wobec woli Bożej, Jego cierpieniu, śmierci i zmartwychwstaniu Bóg przewidział jedyną możliwość zadośćuczynienia za ludzki grzech, dzięki czemu ci, którzy z wiarą przyjmą to zadośćuczynienie, mogą otrzymać życie wieczne,"

W 1888 r. w Minneapolis miała miejsce konferencja najwyższych władz adwentystów na którym przedstawiono naukę usprawiedliwienia z wiary, część duchownych nie zgodziła się z tym druga część wraz z Ellen White poparła więc adwentyści poszli w kierunku usprawiedliwienia z wiary a nie z uczynków.

Adwentyzm był zamknięty ale przez lata zaczął się zmieniać otwiera się na inne kościoły i uznaje inne kościoły jako lud Boży co pierwszy raz usłyszałem z ust pastora Romana Chalubki który miał kazanie o powtórnym powrocie Jezusa w Kościele Chrystusowym w Warszawie na Puławskiej

Adwentyści zawsze mówią że współpracują z Polską Radą Ekumeniczną chociaż do ekumenii nie należą, pamiętam kilka lat temu jak na spotkanie ekumeniczne w Warszawie do kaplicy adwentystów przybyli nie tylko przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich ale zjawił się także duchowny muzułmański i Hare Kriszny więc się zacząłem zastanawiać czemu te spotkania mają służyć,

Co do krytycznej strony adwentyzmu to napisałem własne doświadczenia i odczucia na stronie
http://www-studium.blogspot.com/
ADS
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 13:00
wyznanie: Bóg i Jego Syn Jezus
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » N kwi 07, 2013 17:41

A ostatnio Adwentyści postradali zmysły i mają "pastorki". :/
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Jacek » N kwi 07, 2013 18:16

Oni od samego poczatku sa jedna wielka pomylka. Ja ich nie traktuje jako kosciola
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Witold » N kwi 07, 2013 19:03

mimo wszystko są bliżej prawdy niż katolicy którego to kościoła ja nie traktuję jako kościoła :wink:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 17:51

Ja należę do ads. Nie obliczamy daty końca świata. Pastorki? Dziwne określenie, ale tak, kobiety mogą wykładać słowo Boże. Ellen G.W. Według nas nawiedzona duchem świętym tak jak każdy nowo narodzony chrześcijanin. Z tą różnicą że ona aktywnie działała na chwałę Jezusa Chrystusa i o tym traktują jej książki. To rzeka temat, trzeba przeczytać żeby się wypowiadać. ADS sektą? Na pewno nie. Odnogą Jehowych? Na pewno nie. Zborem życzliwych szukających i badających skrupulatnie Biblię ludzi - TAK. Jestem pewien, że Adwentyści są bardziej wyrozumiali wobec swoich braci w wierze, niż to mogłoby się wydawać. Ja jako adwentysta bardzo szanuje wszystkich protestantów i licze się z ich zdaniem, natomiast dziwi mnie, że zamiast widząc nasze błędy nie próbujecie dotrzeć do nas z prawdą a tak chętnie posądzacie o różne nieprawdziwe zjawiska rzekomo będącymi naszym udziałem. Rozmawiajmy. Wspierajmy się. Uczmy się od siebie. Leczmy jedni drugich. Pozdrawiam was wszystkich.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 18:16

Po prostu pomódlmy się o siebie. Taka moja rada :)
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 18:36

Ciekawi mnie Macieju, zresztą witam serdecznie, jaki stosunek do ordynacji kobiet macie.

Ps. Sam kiedyś chodziłem do KADS przez krótki czas więc pozdrawiam ;)
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 18:48

Przede wszystkim kościół to ludzie nie budynki. A więc w domu w którym mama czyta biblię swoim dzieciom jest jakby "starszym tego zboru" No takie dziwne określenie, ale tak nazywa się tych którzy wykładają biblię. Tak usłyszałem. Więc mądra "osoba" a takimi są niewątpliwie także niektóre kobiety to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dzieliły się swoją wiedzą, swoimi doświadczeniami z resztą zboru. Jak zaobserwowałem Wiedza teologiczna, mądrość i wnikliwość jest w tym "kościele" na bardzo wysokim poziomie także kobiety nie mają żadnej taryfy ulgowej. Muszą tak jak mężczyźni wykazywać się dużą wiedzą - a wiedza i mądrość to główna cecha "mówcy".
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 18:53

Mk 3,31-35

31 Przyszła Jego matka i Jego bracia i zatrzymawszy się na zewnątrz, posłali do Niego, aby Go przywołać. 32 A przy Nim siedziała wielka gromada. Powiedzieli Mu: "Oto Twoja matka, Twoi bracia i Twoje siostry czekają na Ciebie na zewnątrz". 33 On w odpowiedzi rzekł im: "Kto jest moją matką i moimi braćmi?" 34 Spojrzawszy po siedzących wokół siebie powiedział: "Oto moja matka i moi bracia. 35 Kto spełni wolę Boga, ten będzie moim bratem, i siostrą, i matką".
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron