Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Adwentyści Dnia Siódmego

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 18:55

A zapomniałem hehe tak chciałem odpisać. POZDRAWIAM CIE BRACIE!
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 18:57

Słowo Boże wyraźnie mówi:
"(11) Kobieta niech się uczy w cichości i w pełnej uległości;
(12) nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani wynosić się nad męża; natomiast powinna zachowywać się spokojnie.
(13) Bo najpierw został stworzony Adam, potem Ewa.
(14) I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, gdy została zwiedziona, popadła w grzech;
(15) lecz dostąpi zbawienia przez macierzyństwo, jeśli trwać będzie w wierze i w miłości, i w świątobliwości, i w skromności."

Kobieta nie może nauczać sama z siebie jako ktoś samodzielny, Marcin Luter nazywa matkę nauczającą w domu własne dzieci diakonisą ;).
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:21

Ja tylko mówie jak jest u Adwentystów, wcale nie twierdze, że zbór ADS jest bezbłędny. Może przyjdzie czas na zmiany, a może idziemy dobrą drogą, Bóg pokarze.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:23

Rozumiem, ale jak ADS takie jak powyższe wersety tłumaczą?
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:33

Powiem, Ci że nie spotkałem się jeszcze z tym problemem. Chyba poprostu "młode wino wlewać do nowych bukłaków" Nowe czasy nowe metody :) Ale porozmawiam o tym w zborze jak nie zapomne. Wasza moderatorka Pani Elżbieta też przecież zabiera głos w dyskusjach. Prawda? Czy to mężczyzna?
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:42

Ale nie chodzi o nasze dyskutowanie czy rozmowy, chodzi o przewodzenie zborowi i kazanie Słowa z pozycji prezbitera i biskupa.
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:54

Ten kto chce być wyżej ma wam służyć. Dla ludzi w zborach ubranych w koszule z krawatem lub w spódnicę, nie ma to znaczenia, bo i nie ma hierarchii. Prezbiter czy biskup to nie nasze słowa. Tak jak Chrystus umył nogi apostołom, czyli się uniżył, po czym podzielił się chlebem i winem, czyli zbratał dał nam wyraźny przykład zniesienia jakiejkolwiek hierarchii. Tak ja to rozumiem.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 20:00

Macieju, za Jezusem chodziły również i kobiety, jednak żadna z nich nie została apostołką.

To prawda, że tu na forum biorę udział w dyskusjach, jednak w kościele milczę i nawet nie ośmielam się proponować księdzu pieśni, chociaż często obsługuję muzycznie Nabożeństwa.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 20:01

Różnimy się, nie da się ukryć.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 20:03

Swoją drogą zapraszam Cię do Zboru ADS tam Cie chętnie wysłuchają, jestem pewien, że dasz sobie radę.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron