Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez skomplik » Cz lis 17, 2011 09:34

Hej :wink:
Jakiś czas temu przeglądałem strony internetowe i trafiłem na wspólnote anglikańską w Polsce, z tego co zdążyłem sie zorientować to jest to misja Kościoła episkopalnego w USA; i teraz moje pytanie: czy są to CI episkopalianie którzy dają śluby osobą tej samej płci itd. ? czy może jakiś konserwatywny odłam. Przesyłąm strone którą znalazłem:
http://www.anglicanchurch.pl/
Ja na wspomniany wyżej temat niestety nie znalazłem nic.

pozdrawiam
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez Paweł » Cz lis 17, 2011 13:17

A to jest nas dwóch, też o tym myślałem :wink:
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez Kamil M. » Cz lis 17, 2011 16:06

Trzeci! :D
Kamil M.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N wrz 25, 2011 20:44
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: prawosławne
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez MichałG » Pt lis 18, 2011 00:05

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapelania_ ... 5%84ski%29

skomplik napisał(a):z tego co zdążyłem sie zorientować to jest to misja Kościoła episkopalnego w USA


To organizacyjnie Church of England. Proboszcz jest episkopalianinem z USA, ale AFAIK episkopalianizm to amerykańska "odnoga" anglikanizmu.

skomplik napisał(a):czy są to CI episkopalianie którzy dają śluby osobą tej samej płci itd. ? czy może jakiś konserwatywny odłam.


Z tego co słyszałem, to moderniści.


Półtora roku temu, kiedy nie chodziłem jeszcze do KEA, miałem ochotę przejść się do nich.
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez fiodor » Pt lis 18, 2011 00:11

Kapelania podlega pod diecezję europejską Kościoła Anglii, ale jej proboszcz wywodzi się z Kościoła episkopalnego w USA.
Choć co ciekawe, gdy pewna kobieta (bywalcy defragmentacji i ekumenizmu wiedzą, o kogo chodzi) chciała wziąć "ślub" ze swoją partnerką, to tenże duchowny nie zgodził się na błogosławieństwo tego związku. Aczkolwiek argumentów nie znam i jest to relacja z tzw. internetowej trzeciej ręki.
Ostatnio edytowano Pt lis 18, 2011 00:14 przez fiodor, łącznie edytowano 1 raz
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez MichałG » Pt lis 18, 2011 00:12

Dodam, że przytaczane przeze mnie opinie o modernizmie Kapelanii też są z trzeciej ręki. Jak widać, nie jest tak źle :wink: .
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez Jacek » Pt lis 18, 2011 05:59

Pastor Robert Gamble mieszka w Poznaniu dojezdza do Warszawy, Konserwatysta, i bisnesmen, mowi po polsku, mozna do Niego przedzwonic co tez wczoraj uczynilem. Amerykanin
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez skomplik » So lis 19, 2011 10:47

Jak konserwatyści to bardzo dobrze bo już się bałem. Vikingu pytałeś może coś na tematy związane właśnie z konserwatyzmem? jest jakis kontakt do niego (mail,gg moze nawet facebook?) bo chętnie bym go zapytał jak wygląda oficjalne stanowisko jego wspólnoty. Co rozumiesz przez stwierdzenie że jest on "biznesmenem" ? :)
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez Jacek » So lis 19, 2011 16:53

Telefon do Pastora Roberta: 602 782 497. Pastor Robert dosc dlugo juz mieszka w Poznaniu. Jest znana postacią w tym miescie, jest tworcą radia chrzescijanskiego Emaus, a takze byl pionierem w Poznaniu organizowania Wigilii dla osb bezdomnych. Oczywiscie prowadzi takze interesy bysnesowe.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół anglikański/episkopalny w... Polsce

Postprzez skomplik » N lis 20, 2011 14:52

Robert Gamble to ten po lewej stronie?
Obrazek
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron