Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

STRONA PROTESTANCI - fundamentalizm ewangelikalny

Re: STRONA PROTESTANCI

Postprzez Vojtas » Wt lis 29, 2011 18:26

miniofilka ( i inni Luteranie) zobacznie koniecznie to : http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 03&start=0

Mi osobiście bliżej i bardziej po drodze jest do protestantów ewangelików niż ewangelikalnych
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: STRONA PROTESTANCI

Postprzez Tomasz » Wt lis 29, 2011 19:19

Obejrzałem, poczytałem. Cóż - jeden wielki chaos informacyjny, niewiele rzetelnych informacji na temat luteranizmu i bajki wyssane z palca.
Odnoszę wrażenie, że spora część piszących tam to sfrustrowani ex-katolicy, którzy wyżywają się na swoim poprzednim Kościele, krytykując wszystko, co tylko w jakiś sposób kojarzy im się z KRK.
W co niektórych postach piszący wykazywali się kompletnym brakiem wiedzy i zrozumienia tematu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: STRONA PROTESTANCI

Postprzez Vojtas » Wt lis 29, 2011 19:48

Tomasz napisał(a):Obejrzałem, poczytałem. Cóż - jeden wielki chaos informacyjny, niewiele rzetelnych informacji na temat luteranizmu i bajki wyssane z palca.
Odnoszę wrażenie, że spora część piszących tam to sfrustrowani ex-katolicy, którzy wyżywają się na swoim poprzednim Kościele, krytykując wszystko, co tylko w jakiś sposób kojarzy im się z KRK.
W co niektórych postach piszący wykazywali się kompletnym brakiem wiedzy i zrozumienia tematu.

Są to głownie byli katolicy. Tak sa uprzedzeni widocznie do swoje byłego kościoła że sami robią wszystko na przekór co upodabnia się z KRK. Oni twierdzą że KEA to taka ulepszona,zmodernizowana wersja KRK
Ja też jestem były katolik. To że nie po drodze mi było z KRK i w wielu sprawach nie zgadzam się z tym kościołem ,wcale nie oznacza że mam pluc jadem na KK i na katolików.

Ale ktoś z nich wykazał się kompletną ignorancją mówiąc że w KEA praktykuje się... kult obrazów :lol:
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

fundamentalizm ewangelikalny

Postprzez Vojtas » Śr lis 30, 2011 21:44

Powiedzcie mi co sądzicie o protestanckich fundamentalistach biblijnych? (przykładowo : forum.protestanci.info) Moim zdaniem wspólpraca z nimi jest bardzo trudna albo niemozliwa. Dla mnie stanowią klub wzajemnej adoracji.
Demagogiczne atakuja wszelkie wyznania (nawet protestanckie) niz ono same. Dostaje się nie tylko KRK ale w dużym stopniu KEA.metodystom i innym nie podzielających ich "dogmatów" (np nieutracalnośc zbawienia, bezwzględna podwójna predestynacja ,chrzest wyłacznie dorosłych itp.) .
Pomimo że są bardzo konserwatywni i potępiają liberalne nowinki (KRK też potępia) to nie widze możliwości współpracy czy ekumenizmu z nimi .
Co Wy o nich sądzicie?
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: fundamentalizm ewangelikalny

Postprzez Tomasz » Śr lis 30, 2011 21:47

Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: fundamentalizm ewangelikalny

Postprzez Vojtas » Śr lis 30, 2011 21:48

Wiem o tym. Nawet sam tam napisałem. Jednak dyskusja tam była mizerna
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: STRONA PROTESTANCI

Postprzez Tomasz » Śr lis 30, 2011 21:52

Już połączyłem wątki :)

Jeżeli dyskusja jest mizerna, to trzeba ją rozkręcić :wink:

Moje zdanie w kwestii fundamentalistów z protestanci.info wyraziłem parę postów wcześniej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: STRONA PROTESTANCI

Postprzez Vojtas » Śr lis 30, 2011 21:59

Tomasz napisał(a):Już połączyłem wątki :)

Jeżeli dyskusja jest mizerna, to trzeba ją rozkręcić :wink:

Moje zdanie w kwestii fundamentalistów z protestanci.info wyraziłem parę postów wcześniej.

Ja mógłbym ją rozkręcić ,jednak nie chciałbym nikogo atakować czy opluwac. Jedyne go to moge podzielić się doświadczeniami "dialogu" z nimi
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: STRONA PROTESTANCI - fundamentalizm ewangelikalny

Postprzez Tomasz » Śr lis 30, 2011 22:01

Jedyne go to moge podzielić się doświadczeniami "dialogu" z nimi


To "dawaj" Przyjacielu - dziel się śmiało :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: STRONA PROTESTANCI - fundamentalizm ewangelikalny

Postprzez Vojtas » Śr lis 30, 2011 22:03

Tomasz napisał(a): To "dawaj" Przyjacielu - dziel się śmiało :wink:

No dobrze. W takim razie spytam Was co sądzicie o takich tezach jak : pewnosć zbawienia "jestem zbawiony juz teraz i nic tego nie zmieni" , "ludzie dziela się na wybranych do zbawienia i do potepienia" , "Jezus umarł jedynie za wybranych" ,kto mysli inaczej ten nie może byc prawdziwym chrześcijaninem

Ponadto - o ile KRK to jest wielka nierządnica to np KEA i KEM to są " młodsze siostry KK"
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron