Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Livets Ord

Livets Ord

Postprzez varpho » Pt sie 26, 2011 00:57

nie mamy tu działu o innych religiach / innych wyznaniach, więc moje pytanie umieszczam w tym dziale.

czy ktoś z Was spotkał się z organizacją "Livets Ord" / "Word of Faith" / "Słowo Życia"? spotkałem kiedyś osobę [mocno ewangelikalną], która bardzo sobie ten Kościół chwaliła i opowiadała o organizowanych przez jej szwedzki oddział masowych wycieczkach do Izraela. trochę na ten temat poszukałem i znalazłem np. informację o tym, że głoszą [głosili?] oni, że ludzie są bogami, ponieważ zostali stworzeni na obraz Boga.
poza tym głoszą np. że Jezus nie tylko zmartwychwstał, ale musiał także "narodzić się na nowo" duchowo.
ale byłbym wdzięczny za jakieś spostrzeżenia poparte źródłami innymi niż internetowe, bo może jednak to tylko plotki. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Word_of_Faith
Ostatnio edytowano Pt sie 26, 2011 10:21 przez varpho, łącznie edytowano 1 raz
varpho
 
Posty: 126
Dołączył(a): So sty 29, 2011 15:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Livets Ord

Postprzez Tomasz » Pt sie 26, 2011 06:55

Nie słyszałem o wspomnianej organizacji.

Jeżeli chodzi o dział o innych religiach (wyznaniach) - to już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym i chyba faktycznie należy go założyć. Poruszamy sporo tematów związanych z innymi kościołami i pakowanie wszystkiego do działu "Rozmowy o wszystkim" nie jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem zrobił się już tutaj prawdziwy kocioł.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Livets Ord

Postprzez Jacek » Wt wrz 20, 2011 19:10

Livets Ord- Odlam kosciola protestanckiego w duchu evangelikalnym i mocno konserwatywnym. W Szwecji zwierzchnikiem jest Pastor Ulf Ekman- znam go osobiscie, jest bylym proboszczem Svenska Kyrkan, Jest dosyc wplywowym i silnym kosciolem w Szwecji, na Wyzszym Seminarium w Uppsalii studiuja piec osob z Polski z Kalisza. Livets Ord posiada filie w Kaliszu nazywa sie to Miecz Ducha. Pastor Ekman jest znanym kaznodzieja na swiecie. Utrzymuja scisle kontakty z moja konserwatywna parafia Svenska Kyrkan w Ostanback w Szwecji
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Livets Ord

Postprzez Tomasz » Wt wrz 20, 2011 20:03

Wikipedia podaje, że jest to ruch o korzeniach zielonoświątkowych. Istotnie - w Kaliszu funkcjonuje ich misja.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron