Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Nowy podzial u metodystow

Nowy podzial u metodystow

Postprzez Jacek » Śr sie 03, 2011 15:37

Portal Ekumenizm , podaje o nowym podziale Kosciola Metodystycznego, obok KEM. EKM, mamy z kolei juz trzeci kosciol metodystyczny, jak tak dalej pojdzie to za dziesiec lat powstana nastepne koscioly metodystyczne. Wniosek nasuwa sie sam. Zaspokoic ambicje wladzy, zbudowac swoje prywatne koscioly, bo przeciez ja tez chce rzadzic. To tragedia. Jedyna roznica pomiedzy kosciolami polega na systemie organizacyjnym a nie doktrynalnym. Pozniej sie dziwimy ze Protestantyzm jest atakowany przez przeciwnikow, WSTYD !
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Wędrowiec » Śr sie 03, 2011 18:08

Viking napisał(a):Pozniej sie dziwimy ze Protestantyzm jest atakowany przez przeciwnikow, WSTYD !


Dokładnie tak jak mówisz Vikingu. Katolicy bardzo atakują Protestantów właśnie m. in. za to, że mnożą się wewnątrz przeróżne denominacje jak grzyby po deszczu, przez co nie można ich traktować poważnie. Takie chodzą zdania szczególnie wśród duchownych.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Jacek » Śr sie 03, 2011 19:21

Wlasnie Wedrowcze- I teraz spojrz na to wszystko obiektywnie, w przypadku spotkan ekumenicznych, z kim wlasciwie ma rozmawiac np. Kosciol Prawoslawny, czy Krk, z jakim kosciolem X. czy Y, z Pankracym czy Z Zenonem ?. Niestety musze to z zalem przyznac ze caly niestety Protestantyzm odszedl od slow Chrystusa. Abyscie Stanowili Jednosc. Dlatego ja caly czas jestem przeciwnikiem ekumenizmu z innymi wyznaniami a dlaczego? poniewaz jaki sens jest szukac jednosci z innymi Chrzescijanami skoro, we wlasnych szeregach jestesmy rozbici. Tyle razy mowielem tyle razy pisalem, zeby choc jeden kosciol protestancki sie zjednoczyl i pokazal jednosc, niestety istnieja ludzie, dla ktorych ten balagan jak mowia stanowia piekno. Czy widziales kiedys w balaganie piekno? Niestety ambicje narodowe, i niekiedy nacjonalistyczne, powoduja ze wiekszosci koscioly protestanckie staja sie regionalne, tzw niezalezne, zeby zaspokoic dume narodowa. Boja sie jednosci zeby bron Boze nie stracic swojej tozsamosci, i mowia nasz kosciol lutheranski jest taki a taki, a nasz niemiecki taki a taki, a nasz szwedzki taki , a taki, i zaczynaja sie roznic dogmatycznie , ale jeden i drugi nazywa sie ponoc lutheranski. Mysla ze Dr. Luther stworzyl dogmaty dla roznych kosciolow w danym kraju. Przeciez kosciol Chrystusowy jest ponadnarodowy, to dlaczego ludzkosc robi odwrotnie. Przed wojna byly propozycje a takze po wojnie, zjednoczenia calego Kosciola Lutheranskiego w jeden organizm, ze Swiatowym Synodem Generalnym, ale upadlo, bo pycha czlowieka jest nieokielznana.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Wędrowiec » Śr sie 03, 2011 21:36

No i tu się kłania potrzeba jakiegoś odgórnego "gwaranta" jedności.
Wiadomo, że nie może to być Papież. Jednakże wydaje mi się, że bez osoby o podobnej roli, czy też instytucji trzymającej pieczę nad owieczkami, raczej jest się skazanym na tego typu "pączkowanie".

No ale błogosławieni ci, którzy do końca wytrwają w prawdzie, zawartej na kartach Ewangelii ;)
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Tomasz » Śr sie 03, 2011 21:48

Wlasnie Wedrowcze- I teraz spojrz na to wszystko obiektywnie, w przypadku spotkan ekumenicznych, z kim wlasciwie ma rozmawiac np. Kosciol Prawoslawny, czy Krk, z jakim kosciolem X. czy Y, z Pankracym czy Z Zenonem ?. Niestety musze to z zalem przyznac ze caly niestety Protestantyzm odszedl od slow Chrystusa. Abyscie Stanowili Jednosc. Dlatego ja caly czas jestem przeciwnikiem ekumenizmu z innymi wyznaniami a dlaczego? poniewaz jaki sens jest szukac jednosci z innymi Chrzescijanami skoro, we wlasnych szeregach jestesmy rozbici.


Podpisuje się obiema rękami pod postem Vikinga. Jesteśmy rozbici i nic nie zanosi się aby było lepiej. Na skutek destrukcji liberalizmu będziemy się dzielić coraz bardziej - czy znajdzie się wreszcie ktoś, kto zatrzyma ten proces ?

Czy widziales kiedys w balaganie piekno?


Tak - ja mówię, że bałagan to nie bałagan tylko twórczy nieład. Ale odnoszę to wyłącznie do sytuacji, gdy ktoś czepia się tego co mam na biurku :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz sie 04, 2011 22:54

Tak Jacku.
Ty, czy ja możemy mówić o0 tym, czy innym w naszym \Kościele/,to groch o Scianę.Taka jest prawda.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz sie 04, 2011 23:18

Tak Tomku/
I tu się zgadzamy. Jestem przeciwnikiem Ekumenizmu,/w wydaniu Kościoła Rzymskokatolickiego/.To nie KRK jest Kościołem POwszechnym, lecz Kościoły kultywujące Czasy Chrystusa i Jego Apoostołów.(...)

3475, nie masz powodu w sposób obraźliwy pisać o innych Kościołach , żeby nie wiem jak bardzo Ci nie odpowiadały - to nie to forum
§ 16. Posty nie mogą zawierać:
...
5. Słów uważanych powszechnie za wulgarne i obelżywe jak również innych treści o charakterze nie licującym z godnością Chrześcijanina.
[color=#40BF00]6. Treści będących personalnymi atakami na innych użytkowników Forum.


Elżbieta
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Bronisław Sztuchlik » N sie 07, 2011 20:15

Droga Elżbieto.
Obraza ma miejsce wtedy, gdy się nie ma racji. Jeżeli dogłębnie przeanalizowałaś moje posty to się cieszę, ale nie cieszę się z Twojej przewrotnej "opinii" Spróbuj jeszcze raz to przemyśleć, mam nadzieję, że przyznasz mi rację.Co do Ekumenizmu w wydaniu KRK jestem negatywnie nastawiony.
Taki Ekumenizm to tak jak bajka o "Czerwonym Kapturkui" Zaufanie swoją drogą, a finisz swoją.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Tomasz » N sie 07, 2011 22:08

To nie KRK jest Kościołem POwszechnym, lecz Kościoły kultywujące Czasy Chrystusa i Jego Apoostołów.


Powiedziałbym raczej "kultywujące naukę Chrystusa i Jego Apostołów". Co do KRK - musimy pamiętać, że są tam również prawdziwie wierzący i oddani Jezusowi Chrześcijanie. Prawdziwy ekumenizm z KRK ma często miejsce na niższych szczeblach - pisał o tym nawet Viking w innych wątkach. Natomiast również nie wierzę w szczere intencje ekumeniczne Watykanu.
Ale odeszliśmy moi drodzy od tematu niniejszego wątku.

I mam jeszcze uwagę techniczną - kolejny raz bardzo proszę Szanownych Użytkowników, aby nie pisali "post po poście". Jeżeli chcemy coś dodać do swojej wypowiedzi, a nikt jeszcze nie odpowiedział na post - róbmy to poprzez "edytuj".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NOWY PODZIAL U METODYSTOW

Postprzez Bronisław Sztuchlik » N sie 07, 2011 22:44

Tak Tomku. Zgadzam się z Tobą.
Pisanie posta po poście jest nie naturalnym uczestnictwem Forum.Nie ukrywam, dotyczy się to mnie.
Powód jest taki: Zanim skończyłem sekwencję, kilkakrotnie wcześniejsza treść powędrowała na Forum.
Stąd moje powtarzanie. Jeżeli komuś to przeszkadza-z całego serca Wszystkich za ten występek przepraszam.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron