Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Sekta levebrystow nasz wrog

Sekta levebrystow nasz wrog

Postprzez Jacek » So lip 16, 2011 15:22

Zapewne kazdy z nas slyszal o sekcie levebrystow,odlamie KrK. Sekta ta bo tak dotej pory nawet mowilo sie w kregach watykanskich, ktora nie tylko nie uznaje kosciolow protestanckich, i prawoslawnych, ale takze nie uznaje obecnego papiestwa to Bractwo Piusa X, ktore swa zaraze przynioslo takze do Polski chociaz w mniejszej ilosci, jest oaza totalnej nietolerancji dla innych wyznan. Wlasciwie zgodnie z prawem powinna zostac w demokratycznym panstwie zdelegalizowana za gloszenie swoich pogladow. Nie tylko wybielaja Sw.Inkwizycje, ale niektorzy dygnitarze tej sekty, probuja podwazac liczbe ofiar zydowskich straconych w obozach koncentracyjnych. Naszym obowiazkiem jest totalne zwalczanie tej zarazy, slugusow szatana. Skoro glosza nietolerancje, my tez nie powinnismy byc tolerancyjni dla nich.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez Wędrowiec » So lip 16, 2011 20:00

Ich poziom percepcji zatrzymał się daleko przed Soborem Watykańskim II...
Oczywiście, nie uznają również Jana XXIII, który wbrew myśli ówczesnych kardynałów ów Sobór zwołał. Postać to mimo wszystko ciekawa, bo jako jeden z nielicznych wyciągnął rękę do przedstawicieli innych wyznań... No ale to już temat dla chętnych ;)

A Lefebryści? No cóż... nałożono na nich ekskomunikę, ale chyba cofnięto? (straciłem rachubę).
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez Jacek » So lip 16, 2011 20:23

No tak calkowicie to im nie cofnieto, trwaja rozmowy, ale chyba nie wejda w sklad KrK, poniewaz ostatnio wyswiecili znow czterech ksiezy, i Watykan ich ekskomunikowal za to ponownie. Pod tym wzgledem podobal mi sie Jan Pawel II, ktory w ogole z nimi nie dyskutowal tylko podtrzymywal ekskomunike. Wczesniej Ratzinger dzisiejszy papiez nazwal ich sekta.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez MichałG » So lip 16, 2011 22:26

Ech, wiedza o FSSPX i jego statusie kanonicznym w KK na poziomie "jedna pani drugiej pani"...

Toż nawet w wikipedii są na ten temat informacje: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bractwo_Ka ... ndarium.29 Można sprawdzić, a nie lecieć nieuważnie zasłyszanymi w mediach sloganami.

Ze słowem sekta bym uważał, bo jeszcze kiedyś ktoś będzie mówił o "sektach staroluterańskich", nieuznających światłych zmian, jakie zaszły w luteranizmie... Oni po prostu głoszą to, co KK głosił do lat 60. Też zwalczają modernizm :wink: Gdybym nadal wierzył w KK, to moje poglądy byłyby bliższe temu co głosi FSSPX, niż mainstreamowi, jest to bowiem mimo wszystko bardziej spójne wewnętrznie.

A że są wrodzy protestantyzmowi. Owszem, są. A królowa Bona nie żyje.
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez Jacek » N lip 17, 2011 09:46

Madrze na ten temat odpowiedzieli Abp.Goclowski i inni polscy biskupi KrK. Ja rowniez mam wrogie poglady w stosunku do nich, jak i jestem przeciwnikiem wszelkiego ekumenizmu. Kosciol KEA w Polsce nigdy nie porzuci liberalnych sympatii jesli nie pojdzie droga fundamentalistyczna. Zawsze krytykowalem KEA za ekumenizm, i bratanie sie ze wszystkimi na okolo. Dlatego bedac czlonkiem kosciola ktory jest czlonkiem Synodu Missourii, mam to zapewnione. Ekumenizm = liberalizm.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez MichałG » N lip 17, 2011 12:01

Czyli jest to po prostu antyekumenizm i antykatolicyzm :) (czy synod Missouri uznaje papieża za antychrysta?)

Ja nie namawiam do lubienia FSSPX, ale skoro uznajemy, że odzwierciedleniem właściwej nauki luterańskiej jest LCMS i podobne Kościoły, to FSSPX jest odzwierciedleniem nauki katolickiej takiej, jaka była do lat 60. To nie jest jakaś tam "sekta dziwaków". To są bardzo podobne ruchy, tylko "z dwóch stron barykady".
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez Jacek » N lip 17, 2011 20:56

Za Antychrysta - Papieza, uznaje fundamentalistyczny Synod Wisconsin.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez Focjusz » N lip 17, 2011 21:35

Viking napisał(a):Za Antychrysta - Papieza, uznaje fundamentalistyczny Synod Wisconsin.

A Lefebryści wszystkie religie niekatolickie uważają za szatańskie. Lutra uważają za sługe diabła
Prawoslawie uważają za szatańską schizmę
Focjusz
 
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez Elżbieta » N lip 17, 2011 22:30

no cóż, każdemu wolno mieć własne zdanie :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SEKTA LEVEBRYSTOW NASZ WROG

Postprzez Wojtek » Pn lip 18, 2011 09:00

Naszym wrogiem jest wyłącznie Szatan.

Ludzie, którzy słuchają jego podszeptów są po prostu biedni. Każdy z nas upada, a tylko niektórym Bóg postanowił na tyle otworzyć umysły, aby mogli zrozumieć prawdziwą wagę Pisma w życiu chrześcijanina, darmowe zbawienie z łaski przez wiarę, etc.

Drogi Vikingu widzę, że mimo wszystko to lefebryzmu masz dość ambiwalentny stosunek, gdyż wychwalasz wiele jego cech, który posiada Synod Wisconsin.

Grunt to umiar, a niestety zarówno jedni jak i drugi dawno już go stracili.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości