Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Taniec z wężami

Taniec z wężami

Postprzez Tomasz » Wt maja 24, 2011 06:57

Widzieliście coś takiego : http://religia.onet.pl/publicystyka,6/msza-z-grzechotnikiem-w-tle,275.html.

Aż się nie che wierzyć :roll:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez Focjusz » Śr lip 06, 2011 18:30

Oglądałem kiedyś o tym film. Niektóre odłamy Zielonoświątkowców praktykują tego typu "zabawy".
Tutaj jest coś takiego : http://www.youtube.com/watch?v=zQVdVVjA ... re=related
Focjusz
 
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez Jacek » Śr lip 06, 2011 18:38

Kochani, nie warto na tych wariatow tracic czasu. Niektorzy walnieci w mozg, z religii uczynili cyrk, z elementami poganskimi.Prawdziwi Zielonoswiatkowcy powinni z tymi debilami sie rozprawic fizycznie. Jak wiemy waz to symbol szatana, a przez to obrazaja kosciol Zielonoswiatkow.
Ostatnio edytowano Śr lip 06, 2011 18:54 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez Focjusz » Śr lip 06, 2011 18:45

A to taka inna wspólnota ewangelikalna z USA : http://www.youtube.com/watch?v=ugiaCBSj ... re=related
Nie pokazuję tego dlatego że chciałbym "dokopać" komuś ale chciałem pokazać że pewne charyzmatyczne kościoły są zagrożeniem
Focjusz
 
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez Jacek » Śr lip 06, 2011 18:54

To ludzie chorzy, im potrzebny jest psychiatra. Gdyby to byly czasy Ks.Dr. M. Luthra ich zywot bylby krotki-kierunek stos.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez Focjusz » Śr lip 06, 2011 19:01

Viking napisał(a):To ludzie chorzy, im potrzebny jest psychiatra. Gdyby to byly czasy Ks.Dr. M. Luthra ich zywot bylby krotki-kierunek stos.

No nie,to przesada troche. Luter żył w innej epoce. W obecnych czasach dla tych heretyków wystarczyłaby ekskomunika, anatema czy inne kary kościelne (łacznie z delegalizacją ich związku wyznaniowego)
Focjusz
 
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez varpho » Pn wrz 05, 2011 01:35

Viking napisał(a):Jak wiemy waz to symbol szatana,


ten też?

Obrazek

wąż, jak każdy symbol, jest wieloznaczny. może oznaczać albo szatana, albo może być zapowiedzią Chrystusa.

a co do tego filmiku, to widzę tu wprawdzie jakąś formę szaleństwa ;) ale nazywanie tego kultem węża jest przesadą. podejrzewam, że chodziło po prostu o pokazanie, że Bóg jest tak mocarny, że człowiek, który wzywa jego pomocy, nie musi się bać dzikich bestii takich jak te właśnie węże. niektórzy widać potrzebują takich cyrkowych "świadectw".

a poziom osób komentujących ten filmik, którzy najpierw nazywają to przedstawienie mszą [bo najwidoczniej nie znają innych terminów określających spotkania chrześcijan], a potem oburzają się, że ktoś na mszy tańczy z wężami, jest denny. podobnie o niewiedzy komentujących świadczy to, że cały protestantyzm wrzucają do jednego worka, żeby móc się na nim wyżywać do woli. :)

kiedyś znajomy zarzucił mi, że moja wiara jest niespójna wewnętrznie. kiedy poprosiłem go o przykład, to zaczął mi wyjaśniać, że przecież są wielkie różnice między luteranizmem a kalwinizmem...
varpho
 
Posty: 126
Dołączył(a): So sty 29, 2011 15:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez Tomasz » Pn wrz 05, 2011 21:13

a co do tego filmiku, to widzę tu wprawdzie jakąś formę szaleństwa ;) ale nazywanie tego kultem węża jest przesadą. podejrzewam, że chodziło po prostu o pokazanie, że Bóg jest tak mocarny, że człowiek, który wzywa jego pomocy, nie musi się bać dzikich bestii takich jak te właśnie węże. niektórzy widać potrzebują takich cyrkowych "świadectw".


Dokładnie - tylko, że ktoś tam zapomniał, iż nie wolno wystawiać Pana Boga na próbę.

a poziom osób komentujących ten filmik, którzy najpierw nazywają to przedstawienie mszą [bo najwidoczniej nie znają innych terminów określających spotkania chrześcijan], a potem oburzają się, że ktoś na mszy tańczy z wężami, jest denny. podobnie o niewiedzy komentujących świadczy to, że cały protestantyzm wrzucają do jednego worka, żeby móc się na nim wyżywać do woli.


Owszem, ale powiem Ci Przyjacielu, że dla ignorantów i laików każde spotkanie chrześcijan to msza :) Faktycznie - innego określenia nie znają.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Taniec z wężami

Postprzez tom » Śr wrz 07, 2011 18:20

W nawiązaniu do filmiku Focjusza chcę powiedzieć, że spotkałem coś podobnego u katolików we wspólnocie odnowy w Duchu Świętym (można zobaczyć na you tube) - nazywają to "spoczynkiem w Duchu Świętym". Wygląda to dziwacznie.
tom
 
Posty: 71
Dołączył(a): N mar 06, 2011 21:07
wyznanie: form. katol.
  


Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości