Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

Postprzez Jacek » Pt kwi 08, 2011 20:45

Powiem tylko tyle, ze sam nie wiem co o tym myslec. Lecz mysle jedno, ze powinnismy sfolgowac z krytyka innych kosciolow, poniewaz sami jako KEA nie jestesmy lepsi od innych w popelnianiu bledow. Szkoda tylko ze nie ma dzisiaj takich duchownych-ksiezy jakim byl katolicki ksiadz Jozef Tischner, czlowiek o wielkiej inteligencji, kulturze, poczuciu humoru, ktory nie wahal sie ostro skrytykowac hipokryzji kosciola Rzymsko_katolickiego, plytkiej ludowej religijnosci, potrafil przywalic hierarchom KrK. Takich ksiezy dzisiaj potrzebuje KEA w Polsce, to byl wzor do nasladowania. A co nam dzisiaj sie funduje, rozliczenia, rozliczenia, przekrety, jestem juz tym zmeczony i mam dosc.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

Postprzez Tomasz » Pt kwi 08, 2011 21:30

Dlatego musimy wrócić do źródeł - do Pisma.
Zgadzam się również z Vikingiem, że brakuje nam dzisiaj autorytetów - takich jak wspomniany katolicki ks. Tischner, którego również bardzo szanowałem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

Postprzez Wędrowiec » So kwi 09, 2011 09:14

Przy tej okazji chciałbym publicznie przeprosić za moją niekiedy dość agresywną postawę wobec mojego obecnego Kościoła, co może zostać odebrane jak (za przeproszeniem) "sranie do swojego gniazda". Mam pewne wyrzuty sumienia, bo nie powinno się sądzić kogoś po niekoniecznie jego słabości.
Mogę jedynie przypuszczać, jakie problemy wewnętrzne są dzisiaj destruktywne dla KEA, ale wiem też, co boli KRK od środka.
Wszystko wygląda z zewnątrz niby ok, ale wcale tak nie jest.
Teraz może narażę się Vikingowi, który jest przeciwny ekumenizmowi. Osobiście (pod pewnymi) warunkami nie widzę nic złego w takiej postawie. Teoretycznie wiele nie brakuje, ażeby CA zostało zaakceptowane przez KRK. Pomijam wszelkie różnice, które raczej nie są do przeforsowania, bo w innym wypadku założenia reformacji ległyby w gruzach.
Mimo wszystko, jestem osobiście daleki od nazywania kogoś "nierządnicą babilońską" itp. hasłami.
Każdy kto wyznaje Chrystusa jako swego Pana, "ma już plusa". Różne inne praktyki są często wynikiem przyzwyczajeń z pokolenia na pokolenie i takie tam. To może dość łagodne stwierdzenie, ale jak dla mnie każdy chrześcijanin ma prawo zostać zbawionym, bez względu na to jakie błędy doktrynalne próbuje się uskuteczniać.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

Postprzez Elżbieta » So kwi 09, 2011 09:46

Masz rację Wędrowcze, żaden Kościół nie ma patentu na zbawienie,
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

Postprzez Jacek » So kwi 09, 2011 20:06

O Sw.Elzbietko- ale musze Ciebie pochwalic ze masz racje. Drogi Wedrowcze ,no niestety jestem przeciwnikiem ekumenizmu co nie znaczy ze nie mam przyjaciol w KrK, ba nawet rodzine, i ksiezy.Preoblem polega na tym ze zaden z kosciolow nie chce przyznac sie do bledow, a odrzucenie niektorych dogmatow moze spowodowac utrate wiarygodnosci kosciola.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

Postprzez Wędrowiec » N kwi 10, 2011 18:28

Przyznanie się do błędów było sporym osłabieniem pozycji, zmniejszeniem wpływów, czego wielu nie mogłoby po prostu znieść. Stąd między innymi tzw. "patenty na zbawienie" :lol:
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: KEA A POZOSTALE KOSCIOLY CHRZESCIJANSKIE

Postprzez Jacek » N kwi 10, 2011 18:35

Tak masz racje Wedrowcze, ale podziwiam pewnosc siebie niektorych kosciolow, to tak wyglada jakby Pan Bog zatwierdzil pisemnie dany kosciol, no wychodzi komiczna sytuacja.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron