Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Jacek » Wt mar 29, 2011 18:15

Mialem okazje przez internet nawiazac ciekawa rozmowe z bylym ksiedzem Jezuita teologiem katolickim. Jeden z tematow to :Waznosc Sukcesji Apostolskiej w Kosciele Rzymsko-katolickim. Stwierdzil: Kosciol Rzymski w chwili powstania posiadal wazna sukcesje apostolska. Sukcesja jest przekazywana przy wspoludziale DUCHA SWIETEGO.Bledy popelnione w okresie sredniowiecza przeciwko nauce Chrystusa, inkwizycja,walka o stolki przez kilku kandydatow na papiezy,przekazywanie sakry biskupiej maloletnim czlonkom rodziny i nie wyksztalconym w kierunku teologicznym,inkwizycja i zbrodnie na niewinnych ofiarach KrK, a w pozniejszym okresie popieranie zbrodniczych ateistycznych rzadow Hitlera, a terazniejszosci ukrywanie i tolerowanie zbrodni pedofilii na najwyzszych szczeblach Watykanu.MORALNIE I TEOLOGICZNIE ZOSTALA ZERWANA WIEZ SUKCESJI APOSTOLSKIEJ. W obecnej sytuacji Czysta linie Apostolska posiada Kosciol Prawoslawny, Rowniez niektore koscioly Starokatolickie, i Luteranskie. Przekazywanie Sukcesji Apostolskiej niezgodnej z nauka Chrystusa jest grzechem ciezkim przeciwko Duchowi Swietemu, ktory nigdy nie bedzie wybaczony,i skazuje na wieczne potepienie. A wiec sukcesja apostolska obecna jest tylko wazna w rozumieniu ludzkim i dla ludzi,Dla BOGA nie przedstawia wartosci.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Elżbieta » Wt mar 29, 2011 18:30

Zgodzę się z tym Jezuitą, rzeczywiście sukcesja apostolska w wydaniu KRK nie wygląda najlepiej
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Wildente » Wt mar 29, 2011 19:28

Po pierwsze: Z czego wynika sukcesja? Z jakich zapisów w Piśmie?

Po drugie: Piszesz, że ,Bledy popelnione w okresie sredniowiecza przeciwko nauce Chrystusa [...],walka o stolki przez kilku kandydatow na papiezy,przekazywanie sakry biskupiej maloletnim czlonkom rodziny i nie wyksztalconym w kierunku teologicznym'' ją unieważniają, a Luteranie mają ważną. A przecie Luteranie się wzięli z KRK właśnie PO tych błędach, jako protest przeciwko błędom. Więc skąd mają mieć ,,zdrową'' sukcesję?

Po trzecie: ,,inkwizycja i zbrodnie na niewinnych ofiarach KrK'' są mniejsze lub porównywalne ze zbrodniami ewangelików. Co prawda słyszałem głównie o kalwinistach, ale chyba ogólnie zaglądanie komuś w Średniowiecze, niezależnie kim by był, budzi grozę.
Wildente
 
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Jacek » Wt mar 29, 2011 19:57

Owszem Luteranie tez popelniali zbrodnie,ale czy na taka skale swiatowa jak KrK? Zarowno Luteranie jaki Kalvini nie sa czysci,chociazby Apartheid w RPA. Ale tutaj nie ma skali porownawczej.Oczywiscie Luteranie tez popierali Hitlera w duzej ilosci, Ba nawet Hitler poczatkowo stawial kosciol luteranski jako wzor kosciola germanskiego, ale byla to tylko gra polityczna. Czy ukrywanie zbrodni pedofili przez najwyzsze czynniki Watykanu,nie sa dzialaniem przeciwko BOGU.Co powiedzial Chrystus w Biblii na temat skrzywdzenia dziecka? Ze lepiej ze by sobie winowajca kamien mlynski uwiesil wokol szyi i rzucil sie do wody.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Wildente » Wt mar 29, 2011 21:09

> Owszem Luteranie tez popelniali zbrodnie,ale czy na taka skale swiatowa jak KrK?

No właśnie skala inkwizycji jest ponoć silnie przesadzona i nawet Słynna Hiszpańska Inkwizycja uznawana za najkrwawszą miała średnią roczną znikomą ofiar. W tym były również osoby zasługujące na skazanie za zbrodnie rzeczywiste.

Oczywiście każda jedna niewinna ofiara to zło. Ale porównanie niewinnych ofiar Inkwizycji z niewinnymi ofiarami protestantów podobno wcale nie wypada tak bardzo na korzyść tych drugich. Zwłaszcza, że chłopaki potrafili się mordować wzajemnie tylko dlatego, że np. baptystom chrzest wychodzi biblijny, a np. luteranom taki katolicki jakby, niezgodny z Pismem.

Do dzisiaj jak słucham np. kazań baptystycznych z Gdańska (są w Internecie), to przewijają się tam gorzkie słowa względem luteran tępiących współczesny baptyzm także w XX wieku metodami niekoniecznie uczciwymi.

> Czy ukrywanie zbrodni pedofili przez najwyzsze czynniki Watykanu,nie sa dzialaniem przeciwko BOGU.

A ukrywają? jak ukrywają, to skąd wiesz? :D

Mi nie chodzi o to, ze KRK jest fajny. Mi chodzi o to, że Twoje argumenty przeciwko KRK i za KEA dość słabo akurat pasują.
Wildente
 
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Wędrowiec » Wt mar 29, 2011 21:21

wildente napisał(a):
> Czy ukrywanie zbrodni pedofili przez najwyzsze czynniki Watykanu,nie sa dzialaniem przeciwko BOGU.

A ukrywają? jak ukrywają, to skąd wiesz? :D


Tej sprawy raczej nie należy poddawać żadnym weryfikacjom? Mało wynaturzeń wywołał tak skrzętnie broniony przez Watykan celibat?
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Tomasz » Wt mar 29, 2011 21:37

A ukrywają? jak ukrywają, to skąd wiesz?

Mi nie chodzi o to, ze KRK jest fajny. Mi chodzi o to, że Twoje argumenty przeciwko KRK i za KEA dość słabo akurat pasują.


Prawda jest taka, że zarówno Katolicy jak i Protestanci mają sporo grzechów na sumieniu. Owszem - zgadzam się z Vikingiem, że skala pewnych zjawisk jest dużo większa w przypadku KRK.

Jednak chciałbym Was moi Drodzy nieco odwieść od licytacji "kto jest gorszy" a zwrócić uwagę na niezwykle ciekawy temat jaki poruszył w pierwszym poście Viking - a mianowicie sprawę "sukcesji apostolskiej".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Wildente » Wt mar 29, 2011 21:46

No więc powtórzę dwa pytania z tym związane, a przegapione:

Po pierwsze: Z czego wynika sukcesja? Z jakich zapisów w Piśmie?

Po drugie: Piszesz, że ,,Bledy popelnione w okresie sredniowiecza przeciwko nauce Chrystusa [...],walka o stolki przez kilku kandydatow na papiezy,przekazywanie sakry biskupiej maloletnim czlonkom rodziny i nie wyksztalconym w kierunku teologicznym'' ją unieważniają, a Luteranie mają ważną. A przecie Luteranie się wzięli z KRK właśnie Po tych błędach, jako protest przeciwko błędom. Więc skąd mają mieć ,,zdrową'' sukcesję?
Wildente
 
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Jacek » Śr mar 30, 2011 15:18

Vildente-to sa slowa bylego Jezuity nie moje, wiec nie oczekuj sprostowania czy wyjasnien. Ja przekazalem to co uslyszalem.Po drugie mam prosbe, czy mozesz ujawnic swoja przynaleznosc konfesyjna, pojecie chrzescijanka jest dosyc ogolne, a jak zauwazylas wszyscy podawaja konkretna przynaleznosc. Chyba ze sie wstydzisz swojego kosciola? Wedrowiec sie nie wstydzi ze jest Rzymsko-katolikiem, i nikt go tu nie zjadl. Nawet polska prasa i telewizja ,ktora mam moznosc ogladac w Szwecji o tych aferach pedofilskich mowia, nie mowiac o prasie i telewizji zachodniej. Dopiero Papiez Benedykt XVI, dla ktorego mam szacunek za to ze kazal ujawnic wszystkie afery,i kierowac winowajcow pod sad, z kolei jego poprzednik kazal tuszowac. Wiec nie udawaj ze nie wiesz. Dlatego spora grupa teologow Rzymsko-Katolickich sprzeciwiala sie beatyfikacji JP II.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ROZMOWA Z BYLYM KSIEDZEM JEZUITA TEOLOGIEM KATOLICKIM

Postprzez Wildente » Śr mar 30, 2011 16:07

> Vildente

naprawdę musisz te V-ałki wstawiać?

>-to sa slowa bylego Jezuity nie moje, wiec nie oczekuj sprostowania czy wyjasnien. Ja przekazalem to co uslyszalem.

Znaczy tak sobie przekazujesz, bez refleksji?
No trudno. Przedstawiłam swoje wątpliwości...

> Po drugie mam prosbe, czy mozesz ujawnic swoja przynaleznosc konfesyjna, pojecie chrzescijanka jest dosyc ogolne, a jak zauwazylas wszyscy podawaja konkretna przynaleznosc.

Po pierwsze: nie wszyscy.

Po drugie: o jaką przynależność ci chodzi?

> Chyba ze sie wstydzisz swojego kosciola?

Nie wstydzę się. Jestem chrześcijanką. Należę do Kościoła Chrystusowego. Założonego przez Chrystusa.
Jeżeli masz na myśli związek wyznaniowy, to już wyjaśniałam na tym forum, że z urodzenia zostałam zapisana do rzymskich katolików, na nabożeństwa chodzę do luteran, a poglądy mam łączące kilka wyznań chrześcijańskich.
Tak w zasadzie, to chyba gdyby polscy luteranie uznali Sakrament Pokuty na wzór katolików, przejęli chrzest dorosłych od baptystów, potępili antykoncepcję i homoseksualizm to chyba by było z grubsza to, co by mnie zadowoliło.

>Nawet polska prasa i telewizja ,ktora mam moznosc ogladac w Szwecji o tych aferach pedofilskich mowia, nie mowiac o prasie i telewizji zachodniej.

No to mówią, czyli nie są ukryte. :D

Inna sprawa, że to jest świetne zagranie socjologiczne: Zaatakować Kościół, bo jacy księża to dewianci. Dewiacje są wszędzie, przy tak licznej grupie, jaką są księża, nie ma możliwości technicznej, żeby nie znalazł się wśród nich pedofil.

Ile jest przypadków tej pedofilii wśród księży? Na moje oko sporadyczne jednostki. No ale to medialnie nośny temat. ,,Ksiądz pedofil''. I już mamy o czym pisać/mówić. ,,Operator koparki pedofil'' , ,,księgowy pedofil'' itp. niespecjalnie się sprzedadzą...

>Dopiero Papiez Benedykt XVI, dla ktorego mam szacunek za to ze kazal ujawnic wszystkie afery,i kierowac winowajcow pod sad, z kolei jego poprzednik kazal tuszowac.

Nie wiem, nie mam wiedzy, czy kazał tuszować.

> Dlatego spora grupa teologów Rzymsko-Katolickich sprzeciwiala sie beatyfikacji JP II.

Jako osoba zupełnie, ale to zupełnie nie mająca ciągotek do kultu świętych/beatyfikowanych, do obnoszenia się z relikwiami ogólnie uważam te całe santo subito i darowanie Kubicy fiolki z krwią (czy co oni mu tam dali) JP II to kpiny z chrześcijaństwa. Decydują za Boga czy JP II trafił do nieba czy nie.

No ale do naszej dyskusji to raczej SOBIE dokopałeś właśnie. ,,Dlatego spora grupa teologów Rzymsko-Katolickich'' czyli jednak to nie jest tak, że cały ten KRK to jedna wielka pedofilia....
Wildente
 
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości