Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ANGLIKANIE OTWORZYLI ORDYNARIAT DLA KSIEZY RZM-KAT.

ANGLIKANIE OTWORZYLI ORDYNARIAT DLA KSIEZY RZM-KAT.

Postprzez Jacek » Śr lut 16, 2011 20:13

Jak podaje portal Ekumenizm. Kościół Anglikański w Ameryce Południowej /Łacińskiej/ otworzył ordynariat dla księży Rzymsko-katolickich , chcących konwertować na Anglikanizm. Ordynariat cieszy się dużym powodzeniem. Nawiasem mówiąc słyszałem o dwóch księżach katolickich z Polski którzy pojechali służyć polskim parafiom katolickim w Anglii, i po krótkim czasie konwertowali na Anglikanizm. Jeden z nich jest proboszczem parafii Anglikańskiej w Madrycie w Hiszpanii
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ANGLIKANIE OTWORZYLI ORDYNARIAT DLA KSIEZY RZM-KAT.

Postprzez Focjusz » Śr lip 06, 2011 18:58

Viking napisał(a):Jak podaje portal Ekumenizm. Kościół Anglikański w Ameryce Południowej /Łacińskiej/ otworzył ordynariat dla księży Rzymsko-katolickich , chcących konwertować na Anglikanizm. Ordynariat cieszy się dużym powodzeniem. Nawiasem mówiąc słyszałem o dwóch księżach katolickich z Polski którzy pojechali służyć polskim parafiom katolickim w Anglii, i po krótkim czasie konwertowali na Anglikanizm. Jeden z nich jest proboszczem parafii Anglikańskiej w Madrycie w Hiszpanii

Coś mi się wydaje że ten ordynariat jest dla ksieży katolickich przeciwnych celibatowi. Chcą mieć żony a jednocześnie pełnić posługę kapłańską. To raczej jest główną przyczyną ich konwersji
Focjusz
 
  

Re: ANGLIKANIE OTWORZYLI ORDYNARIAT DLA KSIEZY RZM-KAT.

Postprzez Wojtek » Śr lip 06, 2011 22:13

Czyli powody czysto ludzkie!
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: ANGLIKANIE OTWORZYLI ORDYNARIAT DLA KSIEZY RZM-KAT.

Postprzez Focjusz » Cz lip 07, 2011 20:00

Vojanius napisał(a):Czyli powody czysto ludzkie!

Tak mi się wydaje.
Tak czy owak ci katolicy konwertujący na anglikanizm to są raczej liberałowie, "postępowi" katolicy którzy "duszą się" w swoim dotychczasowym Kościele
Focjusz
 
  


Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości