Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Grzegorz » Pn cze 15, 2015 18:56

Witold napisał(a):O to właśnie chodzi w takich mamieniach że jest powiedzianych dużo pięknych słówek żeby zwieść ludzi.


Niby racja, ale z drugiej strony jest przecież napisane, że nie można nazwać Jezusa Panem bez pomocy Ducha Świętego. Faustyna przekazała trochę rzeczy zgodnych ze Słowem Bożym, trochę niezgodnych, ale całość wynika raczej ze zmiksowania katolickich nauk, niż z nadnaturalnego przekazania wiedzy.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez blaisee » Pn cze 15, 2015 20:15

Mi sie wydaje ze objawienia Faustyny to byly bardziej wytwory wyobrazni, omamy, niz zwiedzenie demoniczne. Zwiedzeniem byl natomiast przypadek Anneliese Mitchell (vel Emily Rose) ktora miala rzekomo przyjac na siebei grzechy ludzkości :roll:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Kubala95 » Śr cze 17, 2015 23:15

W przypadku siostry Faustyny trochę dziwi fakt, że objawił się sam Chrystus (obiawień maryjnych było jednak trochę więcej). W całej historii Kościoła to chyba jedyny przypadek (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę), żeby Pan Jezus po wniebowstąpieniu osobiście i bezpośrednio (św. Franciszek usłyszał chyba sam głos) komuś się ukazał.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Grzegorz » Cz cze 18, 2015 08:37

Kubala95 napisał(a):(proszę mnie poprawić, jeśli się mylę)


Nu to poprawiam :) Pan Jezus miał się objawiać kilku osobom wcześniej na przestrzeni wieków, np. Małgorzacie Alacoque. Zresztą największe zwiedzenia o jakim słyszałem to właśnie objawienia Jezusa. Np. Chrystus miał powiedzieć Brygidzie Szwedzkiej:

Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę.

Przykładowe obietnice jakie płyną z wypełnienia tego zadania:

Przyjmę z dobrocią jej duszę i zaprowadzę do wiecznej radości.
Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw.
Uwolni jego duszę od kar wiecznych.


Czyli w skrócie - zaklepanie sobie zbawienia na podstawie własnych uczynków.

A znam jeszcze większy hardcore, chodź ten nie dostał oficjalnej aprobaty KRK, a tylko warszawskie imprimatur: modlitwa dla uczczenia Ran 10-ciu palców u rąk Pana Jezusa. Tutaj nawet nie trzeba się starać przez rok, bo Pan Jezus obiecuje: za każdy 1 raz odmówienia za kogoś – oddala się szatana na zawsze;
gdyby ktoś 10 razy odmówił – obiecuję mu zbawienie duszy jego i uratowania duszy tej, za którą się modli


Dobre, co nie? Dziesieć razy odmówisz jakąś modlitwę i zbawienie gwarantowane :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Witold » Cz cze 18, 2015 10:18

pochodna napisał(a): dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości[/i]


nie spotkałem się żeby w Piśmie Bóg był określany mianem "dziwny".

chorzy ludzie :)

a co do KK, do dziwnych przekonań i nauk tego kościoła należy dodać niepokojące zjawisko różnych koronek, łańcuszków, modlitw maryjnych krążących w internecie których zmówienie rzekomo gwarantuje uzdrowienie itp. to jest już raczej praca niektórych wierzących ale skądś oni taką zabobonną, niebiblijną religijność biorą. Dlatego właśnie uważam że wszelaki kult maryjny jest zły i zawsze prowadzi do przeinaczeń.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Majkel » Cz cze 18, 2015 19:36

Co do objawień i przebudzeń, trzeba badać je na podstawie Pisma. Dla mnie objawienie Pisma definitywnie już zakończyło się, w chwili uformowania się stałego Kanonu Pisma i nie potrzeba nowych objawień. Oczywiście nie neguje prywatnych objawień choćby i mistyków, ale takich które są zgodne z Pismem i które jemu nie zaprzeczają i nie zaprzeczają podstawowym doktrynom takim choćby jak zbawienie z łaski przez wiarę. Modlić się trzeba, ale modlitwa nie zbawia, modlitwa zmienia i może zmienić modlącego się i jego otoczenie.
Co do przebudzeń, potrzebne są w Kościele, ale nie mogą one często bazujące na emocjach i uniesieniach rozbijać Kościoła Chrystusa, bo ktoś uznał że ma monopol na prawdę i jego rozumienie Pisma jest jedynosłuszne :lol:
Kult maryjny w wydaniu luterańskim jest jak najbardziej biblijny i nie ma nic w nim złego. Prawdziwy luteranin nigdy nie jest antymaryjny, (tak jak tu to wielu ma takie ciągotki wolnokościelne), ale szanuje Marię jako Matkę naszego Pana, i rozumie jej rolę w chrześcijaństwie jedynie na podstawie tego co jest o Niej w Piśmie napisane :wink:
PS. Zresztą w niektórych nawet luterańskich modlitwach eucharystycznych stosowanych na Zachodzie, w szczególności anamnezie Maria Panna zestawiona jest z prorokami i apostołami w jednym rzędzie.
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Witold » Cz cze 18, 2015 22:55

Majkel napisał(a):Prawdziwy luteranin nigdy nie jest antymaryjny, (tak jak tu to wielu ma takie ciągotki wolnokościelne), ale szanuje Marię jako Matkę naszego Pana, i rozumie jej rolę w chrześcijaństwie jedynie na podstawie tego co jest o Niej w Piśmie napisane :wink:
PS. Zresztą w niektórych nawet luterańskich modlitwach eucharystycznych stosowanych na Zachodzie, w szczególności anamnezie Maria Panna zestawiona jest z prorokami i apostołami w jednym rzędzie.


A kim jest prawdziwy luteranin? Jeśli Ty nim jesteś to wyłóż proszę wszystkie nauki byśmy godnie Cię naśladowali :wink:

Pewnie piszesz o mnie, otóż ja nie jestem antymaryjny. Że niby dlaczego miałbym być antymaryjny? Nie wiem też dlaczego miałbym być antyjanowy czy antymateuszowy?
Maria była kobietą która na pewno została wyróżniona, stała się narzędziem w rękach Boga. Doznała zaszczytu którego żadna inna kobieta nie dostąpiła ani nie dostąpi co nie zmienia faktu że była człowiekiem dlatego też nie jest ani obiektem moich modlitw ani też pośredniczką moich modłów. Nie jest ani moją matką ani też moją pocieszycielką. Nie musi mnie polecać ani jednać swojemu Synowi. I to wszystko. Nie spotkałem się w Piśmie abym miał wystosowywać do niej modlitwy bądź zabiegać by je "zanosiła" Jezusowi. Jeżeli taka postawa oznacza twoim zdaniem antymaryjność, ok, nazywaj to jak chcesz.

PS. Zresztą w niektórych nawet luterańskich modlitwach eucharystycznych stosowanych na Zachodzie, w szczególności anamnezie Maria Panna zestawiona jest z prorokami i apostołami w jednym rzędzie.


Maria miała męża więc nie wiem dlaczego jest nazywana "Panną", czy się upodliła małżeństwem z Józefem czy życiem z nim?

Dlaczego nie miałaby stać w jednym szeregu z prorokami i apostołami, tak jak oni dostała zadanie od Boga, myślę że to trafne zestawienie.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Elżbieta » Cz cze 18, 2015 23:20

Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią Witolda
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Majkel » So cze 20, 2015 13:13

Dorzuć węgla do kadzidła, a Ci się czujki przeciwdymowe załączą :lol:
Sądzę Drogi Witoldzie, że nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź i szeroko ją nadinterpretujesz, no ale cóż można i tak. Nikomu nie odmówiłem prawa do bycia prawdziwym luteraninem, lecz wyraziłem swoje osobiste zdanie jakim winien być ów prawdziwy luteranin. Maria jest Panną, polecam zajrzeć do wyznania choćby nicejsko-konstantynopolitańskiego, no chyba że teraz jest jakaś nowa moda i się zmawia Maria Mężatka, może w temacie nie jestem :wink:
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: Objawienia i przebudzenia czy Zwiedzenia demoniczne?

Postprzez Elżbieta » So cze 20, 2015 13:40

(24) A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją. (25)Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus.

Możesz mi wyjaśnić co ten werset dokładnie oznacza?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron