Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ewangelicko - muzułmańskie nabożeństwo

Re: Ewangelicko - muzułmańskie nabożeństwo

Postprzez Witold » Pt mar 27, 2015 01:39

Tomaszu, niemcy nazistowskie zniszczyły życie milionom ludzi dlatego też dziwi mnie dlaczego bronisz tych bandytów. I nie jest tutaj istotne jaki charakter walk prowadziło ss na danych ziemiach. jest to plugawa organizacja i szanujący się chrześcijanin nie będzie organizował spotkań modlitewnych kombatantów chyba że w worach pokutnych! Raz porównujesz komunizm i faszyzm do chorób, innym razem zdajesz się bronić faszyzmu. Czy ss reprezentowało wartości chrześcijańskie?

pająk napisał(a):
napisałeś że Kolonii dopuszczono się zbrodni wobec Boga.

jak wspólna modlitwa może być zbrodnią wobec Boga?
ja ci napiszę po naszemu


pająk, wspólna modlitwa jest czymś bardzo dobrym, o ile jest to modlitwa do TEGO SAMEGO BOGA! BOGA PRAWDZIWEGO!
jeżeli uważasz że można uznawać obecność innych bogów i z ich wyznawcami wspólnie się modlić to ja nie wiem co ty robisz na chrześcijańskim forum. Moderatorzy wykazują tutaj przesadną tolerancję.

chopie od tego metalu rozum ci odebrało
i sam uprawiasz obrzydliwe bałwochwalstwo


pająk, gratuluję poziomu wypowiedzi, myślę że jednak na onecie będzie ci lepiej.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ewangelicko - muzułmańskie nabożeństwo

Postprzez Tomasz » Pt mar 27, 2015 20:08

Tomaszu, niemcy nazistowskie zniszczyły życie milionom ludzi dlatego też dziwi mnie dlaczego bronisz tych bandytów. I nie jest tutaj istotne jaki charakter walk prowadziło ss na danych ziemiach. jest to plugawa organizacja i szanujący się chrześcijanin nie będzie organizował spotkań modlitewnych kombatantów chyba że w worach pokutnych! Raz porównujesz komunizm i faszyzm do chorób, innym razem zdajesz się bronić faszyzmu. Czy ss reprezentowało wartości chrześcijańskie?


Chciałbym tutaj podkreślić, że absolutnie nie staję w obronie zbrodniarzy wojennych. Jest faktem nie podlegającym dyskusji, że naziści pod szyldem SS dopuszczali się potwornych zbrodni i te zbrodnie należy piętnować. Dyskutowaliśmy jednak o nabożeństwie w Rydze, które związane było ze zlotem żołnierzy łotewskich, walczących po stronie III Rzeszy.
Kwestia legionu łotewskiego budzi wiele kontrowersji. Są oni np. posądzani o zbrodnie w Podgajach, ale Pająk nie mając o temacie zielonego pojęcia podsuwa tutaj jakieś informacje, a proszony o podanie źródeł podwija ogon i ucieka, prezentując tutaj poziom dyskusji charakterystyczny dla środowisk lewicowo - libertyńskich. Zero argumentów i kontratak oparty na wrzasku i chamskich przytykach.
Łotysze walczyli u boku III Rzeszy o swój kraj, który dostał się pod okupację sowiecką. W historii niestety nic nie jest czarno-białe. Czasami przeciwko jednemu wrogowi trzeba sprzymierzyć się z innym. Polska również zawarła przecież sojusz ze Związkiem Sowieckim, którego Armia Czerwona dopuszczała się jeszcze gorszych zbrodni niż Niemcy.
Nie słyszałem, aby nabożeństwo w Rydze było gloryfikowaniem jakichkolwiek zbrodni wojennych. Było poświęcone Łotyszom, którzy walczyli z sowieckim najeźdźcą i dlatego nie widzę nic złego w takim nabożeństwie. Na marginesie - w legionie łotewskim walczyli również Polacy.

Niepotrzebnie jednak sprawa nabożeństwa w Rydze została tutaj połączona z nabożeństwem "chrześcijańsko-islamskim". To jest zupełnie inny temat i dotyczy bałwochwalstwa. Chrześcijaństwo - to wiara w trójjedynego Boga. Chrześcijanin nie może wierzyć i uznawać "innych bogów". Jeżeli to robi, z definicji przestaje być chrześcijaninem. Jednak jak widać, co niektórzy na tym forum, gdy nie mają argumentów stosują stary chwyt "a u was biją murzynów". Tylko, że w tym przypadku nikt nikogo nie bije, a tym bardziej "murzyna".

Moderatorzy wykazują tutaj przesadną tolerancję.


Tak - jesteśmy bardzo tolerancyjni, wbrew temu co niektórzy o nas powiedzą. Przynajmniej wypowiedzi Pająka mogą być przestrogą, co z człowiekiem może zrobić tzw. "chrześcijański liberalizm".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron