Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Bezpopowcy

Bezpopowcy

Postprzez Kubala95 » Pn gru 23, 2013 22:30

Przez przypadek znalazłem informacje na temat tego ciekawego nurtu. Odniosłem wrażenie, że to trochę taki sedewakantyzm w prawosławnej odmianie. Bezpopowcy twierdzą mianowicie, że po którejś z reform liturgicznych w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, utracona została sukcesja apostolska (linia miałaby skończyć się na ostatnich duchownych wyświęconych w starym rycie). Wskutek tego jedynym przewodnikiem duchowym chrześcijan miałby stać się Jezus Chrystus. Winowajcą jest wg nich niejaki Antychryst, który to ponoć zapanował nad światem, jednakże nie znalazłem informacji kim dokładnie miałby być. Teoria spiskowa jest jest jeszcze ciekawsza niż pomysły Świadków Jehowy. Mimo wszystko samo istnienie takiego odłamu w Kościele Wschodnim jest interesujące.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości