Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

COUNTRY GOSPEL MUSIC

COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez Jacek » N maja 19, 2013 20:40

Country Gospel Music- Wywodzi sie tzw. Pasa Biblijnego,poludniowych stanow USA. Ludowa muzyka religijna zawsze miala oparcie w konserwatywnych kosciolach protestanckich; Metodystow, Baptystow, Episcopalian/Anglikanow/ i po trosze z innych denominacji protestanckich. Praktycznie kazdy piosenkarz tego gatunku muzyki jest praktykujacym i zarliwie wierzacym protestantem. Piekne i melodyjne piesni religijne wykonywane w tym stylu, maja jeden cel CHWALIC JEZUSA. Piesni te zawieraja w tekscie zarliwa modlitwe do Boga, jak kiedys powiedzial Ks. Dr. Marcin Luter: Kto spiewa na chwale Boga, ten podwojnie sie modli. Piekna piesn contry gospel pt. Help me Jezus wykonywana przez Henka Williamsa/Metodysta/, wzrusza do lez, i u niektorych osob powoduje jeszcze zarliwsza modlitwe i wzmocnienie wiary. Na zchodzie Europy wiosna latem mozna spotkac wykonawcow tego gatunku muzyki na ulicach wielkich miast, gdzie wykonywana jest w jezyku angielskim, powszechnie znanym tubylcom.Spieszacy ludzie na ulicach miast, w poszukiwaniu doczesnych przyjemnosci, czsami stawaja, wsluchuja sie w piekna muzyke i slowa, i czasami zastanawiaja sie nad wlasnym losem i konsupcyjnym zyciem.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez Elżbieta » N maja 19, 2013 21:06

Zgadzam się, te pieśni mogą porywać, ja jednak wolę śpiewać w innym stylu. Mamy tak piękne średniowieczne pieśni, tylko trzeba się ich nauczyć. Wiem, że nie do wszystkich one przemawiają, ale mamy również dużo młodsze, ale równie piękne .
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez septemberlicht » N maja 19, 2013 21:30

No jakbym pasał konno krowy od 7 roku życia i mieszkał na południu JU-ES-EJ to może by mi ta muza podpasowała... Ale tu i teraz? :wink:
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez Elżbieta » N maja 19, 2013 21:51

:P nie skomentuję : :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez Jacek » N maja 19, 2013 22:07

Zeby pasjonowac sie Straussem, czy Chopinem, niepotrzeba Akademii Muzycznej konczyc. Elu-tych piesni contry nie wykonuje sie w kosciele, lecz podczas tzw. koncertow chrzescijanskich na estradzie.
Ostatnio edytowano N maja 19, 2013 22:10 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez Tomasz » N maja 19, 2013 22:09

Trudno dyskutować o gustach muzycznych, bowiem każdy z nas ma inne :)
Ja również czasami słucham gospel (a nigdy nie pasałem krów, ani nie mieszkałem w USA :) ). Nawet wrzuciłem parę kawałków do naszej galerii klipów video. Muzyka gospel jest dzisiaj związana już nie tylko z kościołami protestanckimi. "Podchwycili" ją również rzymsko-katolicy. Sam lubię np. Sala Solo (dawny lider popularnej w latach 80 grupy "Classix Nouveaux", a od pewnego czasu bardzo aktywny chrześcijanin).
Z drugiej strony bardzo lubię "ciężką muzykę" - i tutaj jest wielu przedstawicieli tzw. "metalu chrześcijańskiego". Również odsyłam do naszej galerii video.

Zeby pasjonowac sie Straussem, czy Chopinem, niepotrzeba Akademii Muzycznej konczyc. Elu-tych piesni contry nie wykonuje sie w kosciele, lecz podczas tzw. koncertow chrzescijanskich na estradzie.


Otóż to. Festiwale muzyki gospel są bardzo popularne. W Polsce też się odbywają, choć raczej są chyba organizowane przez środowiska katolickie.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez skomplik » Wt maja 21, 2013 11:34

skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez damianon » Wt maja 21, 2013 20:51

jak tego słucham to mam dreszcze
http://www.youtube.com/watch?v=sb7M1_HH7eY
ja uwielbiam taką muzykę. Słucham amerykańskiego gospel folku i innych bluegrassów od kilku lat :mrgreen:
chociaż w kościele wolę tak jak Elżbieta muzykę średniowieczną, chorał luterański, Bacha itd. i nie podobają mi się gitary i perkusję podczas nabożeństw.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez Jacek » Wt maja 21, 2013 21:29

Tak- tego typu muzyka, nie jest muzyka typowo koscielna, lecz wykonywana jest w USA na tzw. piknikach parafialnych w kosciolach protestanckich. Oczywiscie w samym kosciele tego typu muzyka jest dla mnie nie do przyjecia, tylko i wylacznie organowa oprawa muzyczna + chor. Elzbieta zle to skojrzyla, myslala ze to jest muzyka koscielna, owszem jest to muzyka religijna, ale nie wystepujaca w liturgii.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: COUNTRY GOSPEL MUSIC

Postprzez skomplik » Śr maja 22, 2013 11:23

Dzięki Jacku :) Super muzyka.
Jeśli chodzi o mnie to nie przeszkadzałaby mi taka muzyka na nabożeństwie :)
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron