Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Jacek » Cz maja 02, 2013 16:59

Hollandia, jako jedyny kraj w Europie, moze sie pochwalic kilkoma partiamia protestanckimi, a jest ich okolo pieciu. Od Chrzescijanskiej Demokracji do SGP. Wszystkie sa prawicowe. Ta ostatnia SGP- Staatkundig Gereeformeerde Partij- reprezentuje skrajny ortodoksyjny Kalwinizm. Opowiada sie za : kara smierci w Hollandii, bezwglednie zwalcza aborcje, eutanazje, homoseksualizm, rozwody. Grupuje obecnie nie tylko Kalwinistow, ale takze ortodoksyjnych Luteran, i innych Protestantow.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Aleksander » Cz maja 02, 2013 18:43

Ciekawe na ile sa skuteczni.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Witold » Pt maja 03, 2013 18:48

Jacek napisał(a):Hollandia, jako jedyny kraj w Europie, moze sie pochwalic kilkoma partiamia protestanckimi, a jest ich okolo pieciu. Od Chrzescijanskiej Demokracji do SGP. Wszystkie sa prawicowe. Ta ostatnia SGP- Staatkundig Gereeformeerde Partij- reprezentuje skrajny ortodoksyjny Kalwinizm. Opowiada sie za : kara smierci w Hollandii, bezwglednie zwalcza aborcje, eutanazje, homoseksualizm, rozwody. Grupuje obecnie nie tylko Kalwinistow, ale takze ortodoksyjnych Luteran, i innych Protestantow.


Zły pomysł.

Po pierwsze: Jakie uzasadnienie w Biblii znajdą dla kary śmierci. To sprzeczne z naukami Jezusa.
Po drugie: Jakie uzasadnienie biblijne jest dla mieszania się w politykę. Czy Jezus mieszał się w politykę?

Ok, popieram konserwatyzm ale wycieranie sobie twarzy Biblią, usprawiedliwianie swoich dążeń do na przykład uchwalenia kary śmierci pod szyldami chrześcijańskimi jest szkodliwe i złe.

Zanim zacząłem czytać Biblię sam byłem zwolennikiem kary śmierci ale obecnie uważam że żaden człowiek nie powinien mieć prawa odbierania życia innemu.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Jacek » So maja 04, 2013 16:41

PO pierwsze Biblia uzasadnia kare smierci. Po drugie partie te tworza takze duchowni protestanccy i teologowie i laikat. Sa popularni w srodowiskach konserwatywnych protestantow. Po trzecie opowiadanie sie przeciwko karze smierci, pachnie wybacz troche liberalizmem i lewactwem. Po czwarte, ten sposob tlumaczenia wszystkiego na NIE, bo pezczytalem Biblie, wiec wszystko juz wiem i wszystko jest jasne, przypomina mi glosicieli Swiadkow Jehowy. Wierni Synodow Missourii i Wisconsin prawie w 100 % opowiadaja sie za kara smierci. Partie te sa wplywowe posiadaja swoich czlonkow w parlamencie i Uni Europejskiej. Wybaczyc to nie znaczy poniesc kary, i tak nalezy rozumiec Biblie, Odebrales zycie niewinnej osobie, wiec tobie tez odbiora. Oko za oko, zab za zab, zycie za zycie. Ja jako konserwatywny luteranin w 100 % opowiadam sie za kara smierci. PROSZE NIE MYLIC AKTU WYBACZENIA< Z KONSKWENCJA W POSTACI KARY !!!!!. A kto ma dbac o inetresy protestantow w Hollandii?- komunisci. ateisci ?????????. Bardzo naiwne i dziecinne.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Jacek » So maja 04, 2013 19:55

Program polityczny SGP- oparty jest wylacznie na Biblii, propaguje ortodoxyjne zasady glownie Kalwinizmu, i ortodoxyjnego luteranizmu, takze walczy z osrdynacja kobiet na duchownych,glosza haslo ze za wykonana uczciwie prace, nalezy sie uczciwe wynagrodzenie, zwalcza konflikty na lini pracodawca-pracownik, jesli ten pierwszy wykorzystuje pracownika. Zagladajac do historii Hollandii, to musimy wspomniec, ze dzieki protestanckim stronnictwom, skupionym wokol Ksiecia Wilhelma Oranskiego, Hollandia na wskutek konfliktu z Hiszpania, zbrojnie wystapila przeciwko najezdcy hiszpanskiemu i wyzwolila kraj. SGP- jest kontynautorka tego stronnictwa, ktora poderwala narod hollenderski do walki. To partie protestanckie sa architektem bogactwa i sily Hollandii i jej dobrobytu. Tak ze ja jestem Witoldzie jak najbardziej za partiam protestanckimi. Chociazby w Niemczech Chrzescijanska Demokracja tez jest zdominowana przez Protestantow. W USA Partia Republikanska,pomimo swieckiej nazwy jest zdominowana przez konserwatywnych protestantow. Kazdy kosciol czy to luteranski, czy kalwinski, jest zmuszony brac udzial w polityce czy tego chce czy nie.Nawet w polskim KEA uprawia sie polityke. Pytanie jest natomiast takie; Czy zbytnie angazowanie sie w polityke nie jest zgubne dla kosciola ?- Odpowiedz; Napewno tak.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Witold » Pn maja 06, 2013 09:33

Jacek napisał(a):Po trzecie opowiadanie sie przeciwko karze smierci, pachnie wybacz troche liberalizmem i lewactwem.


a mnie opowiadanie się ZA kojarzy się z totalitaryzmem, nieważne jakiego koloru on by nie był. Za prl była kara śmierci więc wmawianie mi lewactwa jest nie na miejscu.
Jestem zwolennikiem kary dożywocia dla najcięższych przestępców. Prawdziwego dożywocia bez szans na zakończenie wyroku po 25 latach. Jestem za surowymi warunkami w więzieniach- żadnych telewizji czy internetu. Każdy więzień powinien pracować na swoje wyżywienie i utrzymanie. Powinien też mimo wszystko dostać szansę na zrozumienie swoich błędów i mieć dostęp do Biblii oraz pomocy księdza. Powinien mieć szansę nawrócenia się i pozostawania w nadziei na życie wieczne.

Każdy z nas ma nadzieję dostąpienia Łaski Bożej. Dlaczego więc osoba oczekująca Łaski od Jezusa nie może okazać jej drugiemu człowiekowi?

Po czwarte, ten sposob tlumaczenia wszystkiego na NIE, bo pezczytalem Biblie, wiec wszystko juz wiem i wszystko jest jasne, przypomina mi glosicieli Swiadkow Jehowy.


Jeżeli wierzymy w nieomylność Biblii to stawiamy jej autorytet ponad hierarchów kościelnych którzy jak każdy człowiek mogą się mylić nie mówiąc już nawet o ideologach partii politycznych.
Widzisz, to że zdaniem jakiegoś teologa czy nawet księdza jest uzasadnienie kary śmierci nie znaczy że ma rację. Bo jedni znajdą usprawiedliwienie kary śmierci, inni małżeństw homoseksualnych inni z kolei jeszcze czegoś innego.
Jeżeli ja rozumiem nauki Jezusa w taki sposób że nie powinno się bliźniemu robić krzywdy to zdania tego nie zmienię tylko dlatego że powołasz się na autorytet Synodu Missouri. Byłbym za to wdzięczny gdybyś mógł przytoczyć mi cytaty w których Jezus zachęcał do karania śmiercią drugiego człowieka bądź zachęcał swoich uczniów do działalności politycznej :)

Nie należę, nie należałem i należeć nie będę do organizacji ŚJ po prostu uważam zasadę sola scriptura za prawdziwą i niezbędną. Widzisz, z kolei twoje zapatrzenie na różne autorytety kościelne i polityczne przypomina mi katolików którzy są gotowi uwierzyć we wszystko, byleby było ustanowione przez kościół/biskupa czy papieża.

PROSZE NIE MYLIC AKTU WYBACZENIA< Z KONSKWENCJA W POSTACI KARY !!!!!

Ciekawe wybaczenie: wybaczam ale i tak muszę ci ściąć głowę :)

Pytanie jest natomiast takie; Czy zbytnie angazowanie sie w polityke nie jest zgubne dla kosciola ?- Odpowiedz; Napewno tak.

No widzisz, czyli jesteś za a nawet przeciw :)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Jacek » Pn maja 06, 2013 17:12

W USA, najwiecej wyrokow smierci wykonuje sie w poludniowych Stanach, zdominowanych przez Protestantow, i przez nich rzadzonych. Do teraz w Texasie, Teenese, Georgii, Sedzia Sadu wydajacy kare smierci, opiera sie O Biblie. Widocznie iles milonow amerykanskich Protestantow sie myli ? :mrgreen: Nadal Witek mylisz pojecia. Ze przebaczyc mozna, co nie znaczy ze ma Ciebie uchronic to od kary. Gdyby tak bylo jak ty myslisz, to wiekszosc przestepcow nie poniosla by zadnej kary. Podobnie jak ja, powie to Tobie Tomasz, chociaz w sprawie kary smierci jest bardziej ostrozniejszy, ze wzgledu na nieodwracalnosc tej kary. Powinna byc wymierzana tylko i wylacznie za najbardziej okrutne zbrodnie, gdzie komisja, psycholodzy, prawnicy, psychiatrzy wydadza opinie, o stopniu degeneracji klienta na szafot.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Jacek » Pn maja 06, 2013 18:29

Kraje Protestanckie, Katolickie, Prawoslawne, w swych dziejach oparly kare smierci o Biblie, a dokladnie o Stary Testament w ktorym jest powiedziane min, innymi ; Zycie za zycie itp. W pozniejszym okresie kare smierci stosowano za zabojstwa,zbrodnie przeciwko ludzkosci. Obecnie w krajach Uni Europejskiej i Rosji , Ukrainie, kara smierci zostala zniesiona. Ale sa wyjatki od reguly. Na przyklad; Kiedy kraje UE przystapia do wojny z innymi krajami, automatycznie zostaje przywrocona kara smierci za : zdrade, szpiegostwo, dezercje, zbrodnie przeciwko ludzkosci. Tak ze calkowicie w rozumieniu prawa miedzynarodowego praktycznie kara smierci nie funkcjonuje w warunkach pokojowych, natomiast warunkach wojjennych zostaje przywrocona. Co do mieszania sie kosciolow do polityki, wspomnialem, jest nie dobrze kiedy kosciol zabiera sie za wielka polityke, nie sluzaca jego interesom. Kiedy chodzi o zywotny interes kosciola jestem za, jesli chodzi o polityke nie dotyczaca wiary i interesow kosciola jestem przeciw. To jest tak jak wypicie wodki w towarzystwie trzeba wiedziec ile, gdzie, i z kim.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Tomasz » Pn maja 06, 2013 20:36

Gwoli zachowania porządku - wątek dot. kary śmierci jest już na tym forum tutaj, zatem proszę o ewentualne jego kontynuowanie we wskazanym miejscu.
Kara śmierci jest bardzo kontrowersyjnym zagadnieniem z punktu widzenia chrześcijańskiego. Sam mam tutaj bardzo mieszane uczucia, ale generalnie nie jestem jej przeciwnikiem. Wypowiadałem się już jednak na ten temat w powołanym wątku.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: PARTIE PROTESTANCKIE W HOLLANDII

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Pn maja 06, 2013 23:16

Po co nam Protestantom potrzebne partie polityczne, aby zmieniać świat.Naszą "partią" powinno być Pismo Święte, stosowane na co dzień w życiu każdego z nas i to jest najlepszy Drogowskaz dla wszystkich Społeczeństw.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości