Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Postprzez Jacek » Cz sty 03, 2013 20:37

Aktualnie czytam na Facebooku wrzute Jakuba Retmaniaka, strony utworzonej na Facebooku, przez przesmiewców ortodoxji Kalwinskiej, czyli konserwatywnego kierunku reprezentowanego przez Ewangeliczny Kościoł Reformowany w Polsce. Strona nosi nazwę Purytańskie Stowarzyszenie im. Jana Kalvina. Ogarnia mnie obrzydliwosć z tych, którzy nasmiewają sie, z nauk Jana Kalwina, i konserwatywnego kierunku, a takze z ubioru duchownych, szydzą ze kto chce spalić obrazy mogą przyjść do pewnej kaplicy, i tego dokonać, i inne papistowskie rzeczy spalić. Mają szczęcie że zyją w faktycznie Papistowskim kraju, Ale musza pamiętac ze z biegiem czasu role mogą się obrocic przeciwko nim. Dwa lata temu spotkałem sie z podobna sprawą i powiadomiłem wtedy władze z biskupem KER na czele. Po czym strona znikła.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Postprzez Jakub » Cz sty 03, 2013 23:51

Jacku myślę, że nie ma co się przejmować tą inicjatywą tradycjonalistów związanych chociażby z rebelyą. Akurat w porównaniu z hasłami jakie potrafi wyprodukować te środowisko, tego typu żarty są naprawdę niegroźne :)

Co do facebooka - to znam wiele stron, które naprawdę nadają się do prokuratury za obrazę uczuć religijnych. Tego typu satyra będąca kalką lefebryzmu na gruncie reformowanym, myślę, że niczyich uczuć nie obraża. I wolę by tradycjonaliści robili tego typu absurdalne dowcipy, których nikt jako poważnych nie traktuje, niż by mieli wyzywać nas od sekciarzy, kacerzy itd
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Postprzez Jacek » Cz sty 03, 2013 23:59

Jestem pewny- że to nie robota Levebrystów, oni mają swoje oficjalne strony, i to na nich krytykują inne wyznania, łącznie z papizmem. To robota, lewaków, liberałow. Niepotrzeba daleko szukać, strona Konfesyjni. pl została zaatakowana na stronie luteranskiej- Księdze Gosci z Kalisza, w ktorej az się roi od liberałow i lewakow, i tez zsotalismy zaatakowani w podobny sposób.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Postprzez damianon » Pt sty 04, 2013 15:52

http://reformowanihd.wordpress.com/

tu masz jacku całego bloga Ortodoksyjnej Jednoty Ewangelikalno Reformowanej. Uśmiałem się za wszystkie czasy jak to czytałem :lol:
To nie lewacka inicjatywa. Jest to satyra młodzieży katolickiej mającej ciągoty tradycjonalistyczne, antyekumeniczne i antymodernistyczne. Bardzo pomysłowe, coś jak Monty Phyton.
Nie ma się na co obrażać Jacku.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Postprzez skomplik » Pt sty 04, 2013 16:08

Paskudne...
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Postprzez Jacek » Pt sty 04, 2013 19:13

To ja proponuje założyc podobna stronę o Levebrystach, i ich upodobaniach do odgrywania plebsu przed swoimi pasterzami stada baranów, pozbawionych własnego mózgu, ktorzy całują ich po rękach i nogach, z ich poganska pompatycznoscią rodem z czasów Rzymskiego Cezara. Pytanie pierwsze: Co nosi duchowny levebrysta pod sutanną :lol: ?. Tu juz naprawde nima sie z czego śmiac !!!- to jest karygodne. Przesmiewanie się oficjalnej nazwy jednego z Kosciołow Reformowanych, pomimo ze nas narazie nie dotyczy, zasługuje z mojej strony na wilką pogarde w stosunku do załozycieli tej szyderczej strony. Oto wynik wychowania młodzieży w tej lefebrystycznej sekcie, dzisiaj Reformowani, jutro może Luteranie, pojutzre Anglikanie, potem Prawosławni, a reszta oczywiscie obojętna ? Przeciez to tyczy bezposrednio wspolpracownika naszej strony Pastora Aleksandra z EKR. Jak można przejśc obojetnie wobec szydery !!!!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Facebookowy atak na Ewangeliczny Kosciół Reformowany

Postprzez Elżbieta » Pt sty 04, 2013 22:45

OJER - nie sądzę, aby to miało cokolwiek wspólnego z Kościołem reprezentowanym przez naszego Pastora Aleksandra. Swego czasu na Defragmentacji była z nimi awantura i ja już nie mam najmniejszej ochoty na jakiekolwiek dyskusje o nich czy z nimi, już dość napsułam sobie przez nich krwi. Odnoszę wrażenie, ze jest to grupa raczej mało zrównoważonych osób
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości