Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » N paź 21, 2012 19:33

Kiedy czytam wypowiedzi, niektorych zwierzchnikow Kosciola Anglikanskiego, zastanawiam, sie czy opanowala ich totalna skleroza, czy opetanie ? oto Anglikanski Prymas Arcybiskup Rowan Williams, mocno sie niecierpliwi,dlaczego jeszcze i tak dlugo nie podjeto pozytywnej uchwaly w sprawie konsekracji kobiet na biskupow ? Czy Arcy Williams nie ma dosyc juz dlaszego rozwalania Anglikanizmu ? Czy protestantyzm zawsze musi sie kojarzyc z wieczna anarchia, i dowolnoscia chrzanienia od rzeczy ? czy raczej powinien kojarzyc sie ze spojnoscia i harmonia zasad ? W sukurs i po stronie temu czlowiekowi na portalu Ekumenizm z pochwalami stoja niejaki Pradeusz, ponoc duchowny, najpierw Reformowany, potem Starokatolicki, a teraz Episkopalny, zany z szerokich wywodow, i elaboratow na powyzszym forum. Panie Boze- wroc normalnosc, i zdrowie psychiczne tym ludziom.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Aleksander » Pt paź 26, 2012 14:18

Jacek napisał(a):Kiedy czytam wypowiedzi, niektorych zwierzchnikow Kosciola Anglikanskiego, zastanawiam, sie czy opanowala ich totalna skleroza, czy opetanie ? oto Anglikanski Prymas Arcybiskup Rowan Williams, mocno sie niecierpliwi,dlaczego jeszcze i tak dlugo nie podjeto pozytywnej uchwaly w sprawie konsekracji kobiet na biskupow ? Czy Arcy Williams nie ma dosyc juz dlaszego rozwalania Anglikanizmu ? Czy protestantyzm zawsze musi sie kojarzyc z wieczna anarchia, i dowolnoscia chrzanienia od rzeczy ? czy raczej powinien kojarzyc sie ze spojnoscia i harmonia zasad ? W sukurs i po stronie temu czlowiekowi na portalu Ekumenizm z pochwalami stoja niejaki Pradeusz, ponoc duchowny, najpierw Reformowany, potem Starokatolicki, a teraz Episkopalny, zany z szerokich wywodow, i elaboratow na powyzszym forum. Panie Boze- wroc normalnosc, i zdrowie psychiczne tym ludziom.

Arcybiskup nie jest promotorem "rozwalania" anglikanizmu, on po prostu "płynie na fali" tego co się dzieje od dawna. Skrzydło ewangeliczne Anglikańskiego Kościoła nawet nie jest zainteresowane walką, zatem wydaje się że sprawa już pozamiatana :( Po drugie arcybiskup już znalazł pracę zastępczą i niedługo odchodzi, aby zostać kapelanem w jakieś uczelni :D (trochę żenujące, ale ...) Sprawa biskupstwa jest dosyć dziwną gierką, sam do końca nie rozumiem, dlaczego mają opory przed tym (mówię z perspektywy negatywnej). Przy tak ogromnej ilości ordynowanych kobiet na urząd prezbitera/księdza trudno to zrozumieć. Chyba, że Rzym grozi zerwaniem wszelkich stosunków i tym, ze nie będzie przyjmował biskupek u siebie??? Jacku ordynowane kobiety w UK to "chleb powszedni".
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Kazimierz » So paź 27, 2012 11:42

Jacek

Kiedy czytam wypowiedzi, niektorych zwierzchnikow Kosciola Anglikanskiego, zastanawiam, sie czy opanowala ich totalna skleroza, czy opetanie ? oto Anglikanski Prymas Arcybiskup Rowan Williams, mocno sie niecierpliwi,dlaczego jeszcze i tak dlugo nie podjeto pozytywnej uchwaly w sprawie konsekracji kobiet na biskupow ?


Jacuś,taki już jestem niepokorny i wsadzam kij w mrowisko.
Co nie znaczy że nie mam dylematów. Mam i może właśnie dlatego mój post.

Genesis,parafraza--Bóg stworzył człowieka,jako mężczyznę i kobietę stworzył ich.
Wiem też że ap.Paweł uważał że kobieta jest w ,skrócie ,podporządkowana mężczyżnie.Ale apostoł pisał w pewnej rzeczywistości i w określonnym kontekscie i w swoich listach nie mógł ich nie brać pod uwagę.

No i zapraszam do dyskusji. Ale raczej bez:
Panie Boze- wroc normalnosc, i zdrowie psychiczne tym ludziom.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Elżbieta » So paź 27, 2012 11:49

Genesis,parafraza--Bóg stworzył człowieka,jako mężczyznę i kobietę stworzył ich.
Wiem też że ap.Paweł uważał że kobieta jest w ,skrócie ,podporządkowana mężczyżnie.Ale apostoł pisał w pewnej rzeczywistości i w określonnym kontekscie i w swoich listach nie mógł ich nie brać pod uwagę.

Możesz to, Kazimierzu rozwinąć ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Tomasz » So paź 27, 2012 12:18

Ale apostoł pisał w pewnej rzeczywistości i w określonnym kontekscie i w swoich listach nie mógł ich nie brać pod uwagę.


Kazimierzu - nie idź tą drogą :wink:

To stały "chwyt" liberałów na który już nie jednego nabrali.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez skomplik » So paź 27, 2012 18:56

Kobieta jest równa mężczyźnie dlatego nie ma problemu w kwestii ordynacji.
Kazimierz ma rację. A co do arcybiskupa to wszystko bardzo dobrze, ale pod jednym warunkiem... moim zdaniem powinny w takim razie zrezygnować one (i mężczyźni dobrze by było gdyby też to zrobili) z dziwnego przebierania się w długie biskupie płaszcze i kapelusze rodem z średniowiecza. Wystarczy prosta koloratka.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Kazimierz » So paź 27, 2012 19:04

Kazimierzu - nie idź tą drogą


Tomaszu,idę własną drogą , stąd mój post. Nie napisałem że dla mnie wszystko jasne,nie,nie.Autorytetem jest dla mnie Pisma Święte i wszystko weryfikuję przez nie.

Ale jak pisał ap.Paweł -cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe poznanie.A z liberałami mi nie po drodze.
A forum myślę jest od tego by mówić o swoich wątpliwościach.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Aleksander » So paź 27, 2012 19:24

skomplik napisał(a):Kobieta jest równa mężczyźnie dlatego nie ma problemu w kwestii ordynacji.
Kazimierz ma rację. A co do arcybiskupa to wszystko bardzo dobrze, ale pod jednym warunkiem... moim zdaniem powinny w takim razie zrezygnować one (i mężczyźni dobrze by było gdyby też to zrobili) z dziwnego przebierania się w długie biskupie płaszcze i kapelusze rodem z średniowiecza. Wystarczy prosta koloratka.

Ordynacja nie wynika z równości, takie poglądy są całkowitym pomieszaniem z poplątane. To że mężczyzna jest równy kobiecie nie zmieni faktu, że nigdy nie będzie rodzić dzieci. Ordynacja tylko mężczyzn wiąże się z kwestią reprezentacji Pana Jezusa Chrystusa oraz Kościoła. Równość nie ma się ni jak do urzędu w Kościele.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Tomasz » So paź 27, 2012 19:25

Kobieta jest równa mężczyźnie dlatego nie ma problemu w kwestii ordynacji.


Kobieta jest równa mężczyźnie, ale nie jest mężczyzną podobnie jak mężczyzna kobietą i nigdy nie będzie. W Chrystusie wszyscy jesteśmy równi, ale nie tacy sami. Każde z nas ma inne zadania do wypełnienia.
My - konfesyjni luteranie nie widzimy problemu z kwestią ordynowania kobiet na prezbiterów. Uważamy to po prostu za niedopuszczalne i tyle na ten temat.
Wielokrotnie linkowałem już artykuły na naszym portalu dot. tej sprawy i nie będę tego robił bez końca, jeżeli ktoś i tak nie chce tego czytać.

Ponadto - ten wątek dotyczy Anglikanizmu - zatem trzymajmy się tematu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » So paź 27, 2012 22:29

Jestem juz nerwowo zmeczony co niektorymi wypocinami !! Cyrku ciag dalszy
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron