Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez skomplik » Pn lis 26, 2012 14:37

Mam nadzieje ze zamiast pisać o "rozwalaniu anglikanizmu" powiemy coś o tym co Go buduje.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » Wt lis 27, 2012 05:18

Twoje poglady w sprawie ordynacji kobiet także w Anglikanizmie, bardziej rozwalają ten koscioł niz go budują
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jonah » Wt lis 27, 2012 20:11

Lewicowi intelektualiści w gremiach przywódczych Kościoła Anglii są skonsternowani faktem, że niemal połowa głosujących spośród laikatu przeciw ordynacji kobiet na biskupki to panie:

http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 659332.htm

Mój komentarz - bynajmniej nie teologiczny, bo teologicznych racji tutaj nie widzę:

Bo między „kobietą” jako hipostazą filozofii feministycznej a kobietą rzeczywistą zachodzi analogiczna relacja, jak pomiędzy „robotnikiem” marksistów a robotnikiem rzeczywistym. Ci pierwsi dobrze wyglądają na cokołach pomników, zaś ci drudzy najlepiej sprawują się w gułagu. Kobieta nie spełniająca idei „kobiety” w najlepszym wypadku jest kobietą wybrakowaną, w najgorszym nie jest w ogóle kobietą. Wedle bowiem feministek kobieta, która nie podziela ich światopoglądu ma „fałszywą”, zmaskulinizowaną świadomość, co prowadzi do jej utożsamienia się z męskim „oprawcą”. Trzeba ją więc na siłę od tej "fałszywej" świadomości wyzwolić. Najlepiej zsyłając ją do diecezji zarządzanej przez biskupkę i jej prezbiteressy. Jak jej się nie będzie podobać, to nie musi brać udziału w nabożeństwach, przystępować do komunii. A w ogóle to fora ze dwora.

Chcą więc zrobić to co w Szwecji. I, jak przewidywałem, zignorować głos wiernych, doprowadzając do rozwiązań "siłowych".
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Aleksander » Wt lis 27, 2012 21:05

Jonah napisał(a):Lewicowi intelektualiści w gremiach przywódczych Kościoła Anglii są skonsternowani faktem, że niemal połowa głosujących spośród laikatu przeciw ordynacji kobiet na biskupki to panie:

http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 659332.htm

Mój komentarz - bynajmniej nie teologiczny, bo teologicznych racji tutaj nie widzę:

Bo między „kobietą” jako hipostazą filozofii feministycznej a kobietą rzeczywistą zachodzi analogiczna relacja, jak pomiędzy „robotnikiem” marksistów a robotnikiem rzeczywistym. Ci pierwsi dobrze wyglądają na cokołach pomników, zaś ci drudzy najlepiej sprawują się w gułagu. Kobieta nie spełniająca idei „kobiety” w najlepszym wypadku jest kobietą wybrakowaną, w najgorszym nie jest w ogóle kobietą. Wedle bowiem feministek kobieta, która nie podziela ich światopoglądu ma „fałszywą”, zmaskulinizowaną świadomość, co prowadzi do jej utożsamienia się z męskim „oprawcą”. Trzeba ją więc na siłę od tej "fałszywej" świadomości wyzwolić. Najlepiej zsyłając ją do diecezji zarządzanej przez biskupkę i jej prezbiteressy. Jak jej się nie będzie podobać, to nie musi brać udziału w nabożeństwach, przystępować do komunii. A w ogóle to fora ze dwora.

Chcą więc zrobić to co w Szwecji. I, jak przewidywałem, zignorować głos wiernych, doprowadzając do rozwiązań "siłowych".

Skąd żeś znana mi droga nawracania: komuniści i Związek Radziecki :(
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » Wt lis 27, 2012 21:39

Sami widzicie kochani, do jakiej perfidii feminizm i liberałowie, lewaki sie posuwaja. Proszę- oto 1957 wbrew Synodowi Svenska Kyrkan, ktory był przeciwko ordynacji kobiet, posłuzono sie podstępem, prosząc o pomoc parlament. Mysłe ze w tym wypadku uzycie przez konserwatystow srodkow pozaprawnych jest uzasadnione moralnie.
Ostatnio edytowano Śr lis 28, 2012 14:07 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jonah » Wt lis 27, 2012 23:25

Te naciski polityczne już są. Co niektórzy parlamentarzyści grożą, że nie będą się liczyć z opinią Kościoła w takich sprawach, jak bp. śluby jednopłciowe, oraz że będą dążyć do usunięcia biskupów z Izby Lordów.

http://www.telegraph.co.uk/news/religio ... -told.html
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » Śr lis 28, 2012 14:19

Ta Pani ksiądz na foto, prócz pięknych oczów, nic z soba więcej nie reprezentuje. Och jak ja widze babe w koloratce to aż mi się..................... :evil:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jonah » Śr lis 28, 2012 15:11

Jest w tym wszystkim jednak pewien aspekt pozytywny. Mianowicie, spoza maski wzajmnego umizgiwania się i epatowania "miłością" wyjrzała w końcu twarz diabła.

Dobrze ktoś powiedział, że zło często mami dobrem.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Aleksander » Śr lis 28, 2012 16:31

W gazecie "metro" codziennie ukazują się artykuły potępiajac i grożąc nieposlusznym koscielnikom. Zarazem ulubionym zdjęciem jest "ksiezniczka" w miniuwie, skórzanej kurtce i wielkich obcasach, ale koloratce trzymając skrzyzowane palce w znak powodzenia na synodzie :-D Nie wiem czy śmiać się czy płakać?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » Śr lis 28, 2012 21:18

Czasami Drogi Pastorze Aleksandrze- zstanawiam sie czy pomału nie szykować sie na wojnę z liberałami/szatanem/, Czasami myslę ze tak zwane ręczne tłumaczenie, może przyniosłoby jakies skutki ?. Ta bezczelnośc liberałow, tylko radykalizuje moje poglądy na temat pokojowego wspolistnienia. Staje sie osoba bez tolerancji dla wynaturzenia i zła.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości