Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Aleksander » Śr lis 28, 2012 22:07

Jacku, takich radykalnych postaw liberałowie tylko oczekują. Mi pomagają uspokoić się teksty z Pisma Świętego mówiące o zwycięstwie i panowaniu Chrystusa nad światem.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Elżbieta » Śr lis 28, 2012 22:12

"Ręczne tłumaczenie" to żadna metoda. Używają jej tylko Ci, którym nie starcza innych argumentów.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jonah » Śr lis 28, 2012 22:37

A ja sobie myślę, że skoro dojdzie do prześladowania ewangelikalnych chrześcijan ze strony państwa, to ci, którzy dziś wspierają libertynów, bo ogłupiła ich propaganda, o ile są poczciwi, przejrzą na oczy i powrócą do czystej Ewangelii.
Dobrze pisał Tertulian, że krew męczenników jest nasieniem chrześcijan.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » Śr lis 28, 2012 22:40

Wszystkie pokojowe argumenty, zosatły już wyczerpane. Liberałowie nasze argumenty traktuja jak zeszłoroczny śnieg, i szydza z nich. Niestety konserwatyzm sie cofa.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » Śr lis 28, 2012 22:44

Dojdzie do przesladowania wszystkich Chrzescijan, nie tylko ewangelikalnych. Szkoda ze Luteranizm dzisiaj,niema człowieka na miare Ks.Dr. M. Lutra. Już by On wiedział jak zatańczyć z liberałami.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Elżbieta » Śr lis 28, 2012 22:59

Pewnie ogniem i mieczem.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jonah » Śr lis 28, 2012 23:04

Jacek napisał(a):Wszystkie pokojowe argumenty, zosatły już wyczerpane. Liberałowie nasze argumenty traktuja jak zeszłoroczny śnieg, i szydza z nich. Niestety konserwatyzm sie cofa.


Niekoniecznie, gdzieś czytałem, że hierarchowie Kościoła Anglii boją się odłożyć zgodnie z prawem kwestię ordynacji kobiet na biskupki do 2015 r., bo liczba ewangelikalnych rośnie a liberalnych maleje i na kolejnym synodzie może być jeszcze więcej konserwatystów.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez skomplik » Cz lis 29, 2012 19:39

Jacek napisał(a):Ta Pani ksiądz na foto, prócz pięknych oczów, nic z soba więcej nie reprezentuje. Och jak ja widze babe w koloratce to aż mi się..................... :evil:


Zapewne to jest ten Twój "biblijny dowód przeciw ordynacji kobiet".

Czasami Drogi Pastorze Aleksandrze- zstanawiam sie czy pomału nie szykować sie na wojnę z liberałami/szatanem/, Czasami myslę ze tak zwane ręczne tłumaczenie, może przyniosłoby jakies skutki ?. Ta bezczelnośc liberałow, tylko radykalizuje moje poglądy na temat pokojowego wspolistnienia. Staje sie osoba bez tolerancji dla wynaturzenia i zła.


Jednym słowem panuje w Twoim sercu ohyda spustoszenia.

konserwatyzm sie cofa


Oby się cofał, najlepiej do pierwotnego Kościoła. Liberalizm tym bardziej powinien się "cofać".

Niekoniecznie, gdzieś czytałem, że hierarchowie Kościoła Anglii boją się odłożyć zgodnie z prawem kwestię ordynacji kobiet na biskupki do 2015 r., bo liczba ewangelikalnych rośnie a liberalnych maleje i na kolejnym synodzie może być jeszcze więcej konserwatystów.


Ewangelikalni nie mają problemu z ordynacją kobiet, tylko z małżeństwami tej samej płci i innym zgorszeniom.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez Jacek » Cz lis 29, 2012 20:28

Moja cierpliwosc wobec Skompilka się skonczyła- Ten bawidamek, zaczyna znow swoje i zaczyna mi grac na nerwach . Zapisz sie do Feministek, Kazia Szczuka chetnie Ciebie przyjmie, niezpomnij załzyc sukienki. :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozwalanie Anglikanizmu - ciąg dalszy

Postprzez skomplik » Cz lis 29, 2012 20:40

I po co te nerwy?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości