Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kościół Prezbiteriański

Re: Witam ponownie

Postprzez Dawid » Śr wrz 19, 2012 20:48

skomplik napisał(a):Dawid można wiedzieć do którego Kościoła się przyłączyłeś? Pisze że kalwinizm, czy chodzi o Kościół ewangelicko-reformowany?

Jestem kalwinistą-prezbiterianinem, wyznaję podwójną predestynację, a jeżeli chodzi o kościół to jestem już od jakiegoś czasu oficjalnie członkiem Kościoła Dobrego Pasterza w Warszawie http://www.dobrypasterz.org.pl/
Jest to chyba jedyny prezbiteriański kościół w Polsce.
Bardzo dobra nauka co jest dla mnie najważniejsze i oczywiście niesamowita społeczność :)
Moje wyznanie wiary to Katechizm Westminsterski. http://proteologia.wordpress.com/2008/0 ... e/#more-75
Ogólnie jestem szczęśliwy w Jezusie i On mnie prowadzi. Chwała mu za to.

Pozdrawiam :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Kościół Prezbiteriański

Postprzez Aleksander » Śr wrz 19, 2012 21:55

Dawid napisał(a):
skomplik napisał(a):Dawid można wiedzieć do którego Kościoła się przyłączyłeś? Pisze że kalwinizm, czy chodzi o Kościół ewangelicko-reformowany?

Jestem kalwinistą-prezbiterianinem, wyznaję podwójną predestynację, a jeżeli chodzi o kościół to jestem już od jakiegoś czasu oficjalnie członkiem Kościoła Dobrego Pasterza w Warszawie http://www.dobrypasterz.org.pl/
Jest to chyba jedyny prezbiteriański kościół w Polsce.
Bardzo dobra nauka co jest dla mnie najważniejsze i oczywiście niesamowita społeczność :)
Moje wyznanie wiary to Katechizm Westminsterski. http://proteologia.wordpress.com/2008/0 ... e/#more-75
Ogólnie jestem szczęśliwy w Jezusie i On mnie prowadzi. Chwała mu za to.

Pozdrawiam :)

O, proszę, jaki świat jest mały. Ja i moja rodzina bylismy członkami tego kościoła przez 3 lata. Moje starsze dzieci zostały tam ochrzczone. Przeprowadziłem się do Warszawy z Wrocławia, aby zostać tam drugim pastorem, jednak nie wyszło. Też szukałem prezbiterian, bowiem we Wrocławiu byliśmy baptystami, przygotowywałem się zostac pastorem. Zmieniłem swoj pogląd na chrzest niemowląt, co oznaczało ...poszukac innego miejsca. Skonatktowałem się z pastorem Monerem. Ten mnie zaprosił i tak się znalazłem z rodzinką w Warszawie :) Proszę pozdrowić pastora Monera.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam ponownie

Postprzez Dawid » Śr wrz 19, 2012 22:09

pastor Aleksander napisał(a):O, proszę, jaki świat jest mały. Ja i moja rodzina bylismy członkami tego kościoła przez 3 lata. Moje starsze dzieci zostały tam ochrzczone. Przeprowadziłem się do Warszawy z Wrocławia, aby zostać tam drugim pastorem, jednak nie wyszło. Też szukałem prezbiterian, bowiem we Wrocławiu byliśmy baptystami, przygotowywałem się zostac pastorem. Zmieniłem swoj pogląd na chrzest niemowląt, co oznaczało ...poszukac innego miejsca. Skonatktowałem się z pastorem Monerem. Ten mnie zaprosił i tak się znalazłem z rodzinką w Warszawie :) Proszę pozdrowić pastora Monera.

O! :)
A kiedy to było i dlaczego już nie jesteś u Nas? Opowiedz coś o sobie :)

Pozdrowię w niedzielę :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Witam ponownie

Postprzez Jonah » Cz wrz 20, 2012 17:59

Dawid napisał(a):
skomplik napisał(a):Dawid można wiedzieć do którego Kościoła się przyłączyłeś? Pisze że kalwinizm, czy chodzi o Kościół ewangelicko-reformowany?

Jestem kalwinistą-prezbiterianinem, wyznaję podwójną predestynację, a jeżeli chodzi o kościół to jestem już od jakiegoś czasu oficjalnie członkiem Kościoła Dobrego Pasterza w Warszawie http://www.dobrypasterz.org.pl/
Jest to chyba jedyny prezbiteriański kościół w Polsce.
Bardzo dobra nauka co jest dla mnie najważniejsze i oczywiście niesamowita społeczność :)
Moje wyznanie wiary to Katechizm Westminsterski. http://proteologia.wordpress.com/2008/0 ... e/#more-75
Ogólnie jestem szczęśliwy w Jezusie i On mnie prowadzi. Chwała mu za to.

Pozdrawiam :)


Szłyszałem wiele dobrego o tej wspólnocie. Gdybym nie wierzył w unię sakramentalną i wyznawał podwójną predestynację, to kto wie...
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Witam ponownie

Postprzez skomplik » Cz wrz 20, 2012 19:17

Bardzo fajnie że korzystacie z gościnności Kościoła ewangelicko-reformowanego (w końcu nurt prezbiteriański). Czy możesz napisać coś więcej o Waszej wspólnocie? Czym się charakteryzuje?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Witam ponownie

Postprzez Dawid » Cz wrz 20, 2012 21:17

Jonah napisał(a):Szłyszałem wiele dobrego o tej wspólnocie. Gdybym nie wierzył w unię sakramentalną i wyznawał podwójną predestynację, to kto wie...

Zapraszam na nabożeństwo :)

skomplik napisał(a):Bardzo fajnie że korzystacie z gościnności Kościoła ewangelicko-reformowanego (w końcu nurt prezbiteriański). Czy możesz napisać coś więcej o Waszej wspólnocie? Czym się charakteryzuje?

Zależy co masz na myśli.
To normalny zbór.
Podczas nabożeństwa jest uwielbienie, potem kazanie i wieczerza.
Charakteryzuje się tym, że na 1 miejscu jest Jezus i prawdziwa ewangelia i nauka.
Pastor jest z Syrii. W wieku 20 lat przeprowadził się do Polski. Już jako nawrócony.

Sprecyzuj pytanie :)

Pozdrawiam
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Kościół Prezbiteriański

Postprzez Tomasz » Cz wrz 20, 2012 21:38

Dawid może oczywiście przedstawić tutaj swój Kościół, jednak przypominam, że jesteśmy na stronie staroluterańskiej i zgodnie z regulaminem obowiązuje tutaj zakaz agitacji do innych kościołów i związków wyznaniowych, zatem sposób zaprezentowania swojego wyznania przez Dawida nie może nosić takich znamion.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kościół Prezbiteriański

Postprzez Dawid » Cz wrz 20, 2012 22:32

Rozumiem, ja nikogo nie chcę nawracać czy przekonywać do swojego kościoła.
Uważam, że KEA (ortodoksyjny w nauczaniu) jest świetnym miejscem na wzrost duchowy chrześcijanina :)
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Kościół Prezbiteriański

Postprzez Jakub » Pt wrz 21, 2012 17:27

Witaj Dawidzie!

Miałem okazję być na nabożeństwie w tym Kościele raz, akurat wtedy gdy była twoja konwersja :P
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Kościół Prezbiteriański

Postprzez Jacek » Pt wrz 21, 2012 17:34

Drogi Dawidzie-KEA w Polsce ma dosc daleko jeszcze do ortodoxji luteranskiej. Ale mam pytanie ; Czy Twoja parafia wchodzi w sklad kongreagcji prezbiterjanskiej za granica ? I czy nalezy do nurtu ortodoxyjnego prezbiterianizmu ? Kalwinizmu ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości