Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Świadkowie Jehowy

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Agnes » Wt lut 14, 2012 21:14

Tomasz ma rację. Ja też niejednokrotnie naprawdę próbowałam wytłumaczyć Ś. J., że popełniają błędy - ale oni po prostu jakby n i e s ł u c h a j ą. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy mi się nie udało, więc w końcu sie zniechęciłam To nie ma sensu.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Vojtas » Śr lut 15, 2012 16:24

Mnie to chyba wpisali na swoją "czarną liste', moje mieszkanie omijają szerokim łukiem
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Kitka » Śr lut 15, 2012 21:54

Vojtas, musiałeś nieźle z nimi "porozmawiać".
Myślę, że jeśli oni przychodzą nas "nawrócić" to są pewni swoich racji i my ich nie przekonamy. Co najwyżej można ich zbić argumentami, ale nie doprowadzić do zmiany zdania.
Tak nawiasem nie orientuje się ktoś, czy ŚJ mogą śpiewać piosenki nie religijne, zwykle, choćby hymn Polski? Mój kolega z klasy jest ŚJ i nie śpiewa nawet na muzyce z powodów religijnych, ale wydaje mi się to trochę dziwne.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Elżbieta » Śr lut 15, 2012 22:20

Oni bardzo wielu rzeczy nie mogą - biedny naród, ale ja już dawno zrezygnowałam z próby nawracania ich, oni mają wyprane mózgownice i są głusi na wszelkie argumenty.A ich pomysły przewyższają moją wyobraźnię.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Kitka » Śr lut 15, 2012 22:26

Co do prania mózgu czytałam kiedyś o tym artykuł. Nie pamiętam gdzie, bo to było dawno. Oni mają bardzo trudną sytuację. Ta grupa jest tak zorganizowana, że ciężko jest tam mieć swoje zdanie albo wyplątać się z tego.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Elżbieta » Śr lut 15, 2012 22:37

A słyszałaś, żeby z jakiejś sekty można było łatwo się uwolnić ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Tomasz » Śr lut 15, 2012 23:05

Ogólnie - to im nie wiele wolno (a przynajmniej teoretycznie) Pamiętam przypadek, jak jeden ze Świadków Jehowy przyszedł do wychowawcy swojego dziecka w szkole i chciał wręczyć "instrukcje" jak nauczyciele powinni z jego dzieckiem postępować. Wiem, że dzieci Ś. J. np. odmawiały pisania wypracowań na jakieś tematy. Nie wiem jak zachował się tamten nauczyciel, ale na jego miejscu odpowiedziałbym stanowczo, że wszystkie dzieci traktowane są w szkole jednakowo bez względu na wyznanie i dla wszystkich jest ten sam program (nadmienię, że było to jeszcze w czasach, gdy religia odbywała się na parafiach a nie w szkole)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Wędrowiec » Cz lut 16, 2012 09:41

Swego czasu bywali dość często w miejscowości z której pochodzę. Kiedy przyszło mi wyjechać do U.K. nagle po kilku dniach "puk puk".
Patrzę i oczom nie wierzę - oczywiście przedstawiciele ŚJ ale tym razem brytyjski odpowiednik :lol:
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Vojtas » Cz lut 16, 2012 15:59

Kitka napisał(a):Vojtas, musiałeś nieźle z nimi "porozmawiać".
.

Wcale nie.
Po prostu mówię im to samo: czytałem Biblie i ani słowa tam o organizacji z siedzibą na Brooklynie.
Oni są zbici z tropu i odwracają kota ogonem albo odchodzą
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Świadkowie Jehowy

Postprzez Axel » Cz lut 16, 2012 17:01

Kitka napisał(a):Vojtas, musiałeś nieźle z nimi "porozmawiać".
Myślę, że jeśli oni przychodzą nas "nawrócić" to są pewni swoich racji i my ich nie przekonamy. Co najwyżej można ich zbić argumentami, ale nie doprowadzić do zmiany zdania.
Tak nawiasem nie orientuje się ktoś, czy ŚJ mogą śpiewać piosenki nie religijne, zwykle, choćby hymn Polski? Mój kolega z klasy jest ŚJ i nie śpiewa nawet na muzyce z powodów religijnych, ale wydaje mi się to trochę dziwne.
Kitko,pracuję w szkole i powiem Ci,że nie tylko nie śpiewają pewnych piosenek,ale też jeżeli na lekcji plastyki omawiałem jakieś tematy związane np.z dziełami malarskimi przedstawiającymi postacie związane z chrześcijaństwem i później dzieci miały wykonać samodzielnie prace na ten temat,to też odmawiali ze względów religijnych.
Axel
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 15:13
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron