Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KRK chce kryć pedofilię księży?

KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz mar 15, 2012 11:20

Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Jakub » Cz mar 15, 2012 15:55

A czemu Kościół jako całość ma ponosić odpowiedzialność finansową?

Myślę, że episkopat bardzo mądre stanowisko przygotował.
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez damianon » Cz mar 15, 2012 15:59

koleżanka ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.
czy sprzeciw wobec łamania tajemnicy spowiedzi jest tym "kryciem pedofilii księży"? przecież jeżeli coś wyjdzie na jaw normalnie (czyli nie na spowiedzi) to nikt nikogo nie będzie krył a spowiedź to spowiedź, chyba, że masz inne zdanie.

Chciałbym Ci powiedzieć, że teraz za pontyfikatu Benedykta XVI raczej się wszystkie takie przestępstwa ściga i ujawnia (odwrotnie niż za JPII kiedy się je zamiatało pod dywan)
a sprawa odszkodowań to zupełnie coś innego - prawo jest prawo, płaci ten kto popełnił przestępstwo.

dobra rada: czytaj coś poza nagłówkami i podpisem pod zdjęciem
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz mar 15, 2012 17:05

Damianon, ja wiem, czytałam cały artykuł i dobrze wiem, że Benedykt XVI robi porządek z pedofilią w kościele,za co mam do niego ogromny szacunek.
Ale tu chodzi o to, że ksiądz skrzywdzi dziecko,pójdzie do spowiedzi i tym samym uniknie odpowiedzialności karnej za swój czyn, bo spowiednikowi nie wolno wyjawić jego postępku - w ten sposób bezkarnie proceder gwałcenia niewinnych będzie trwać.
Jakub, jeśli pracownik banku źle Ciebie obsłuży bądź oszuka - zostanie ukarany/zwolniony więc jakąś tam konsekwencję swego postępowania poniesie, a w przypadku księdza - wyspowiada się i po sprawie, bo tajemnica spowiedzi go chroni.
Przepraszam, mam dziecko w wieku szkolnym i gdyby mi mała powiedziała, że ksiądz ją "dotykał" ostro bym się domagała sprawiedliwości od kościoła katolickiego bo to ich "pracownik"
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez jagna » Cz mar 15, 2012 17:13

Ale u nas też księdza obowiązjue tajemnica, czy może się mylę?

Jak dziecko wykorzysta listonosz, to odszkodowania nie zapłaci Poczta Polska, nie?

miniofilka napisał(a):Jakub, jeśli pracownik banku źle Ciebie obsłuży bądź oszuka - zostanie ukarany/zwolniony więc jakąś tam konsekwencję swego postępowania poniesie, a w przypadku księdza - wyspowiada się i po sprawie, bo tajemnica spowiedzi go chroni.


Jeśli pracownik banku oszuka cię W BANKU. Jak oszuka cię jako Mietek, nie jako pracownik banku X, to bank mu nic nie zrobi, bo z jakiej racji? A jak pracownik banku się wyspowiada, że ukradł milion euro, to też mu się nic nie stanie. Myśl logicznie, bo to o czym piszesz to bicie piany i przykłady od czapy.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Vojtas » Cz mar 15, 2012 17:19

Jakub napisał(a):A czemu Kościół jako całość ma ponosić odpowiedzialność finansową?



Dokładnie. To tak samo jak by np listonosz kogoś zgwałcił to czy Poczta Polska ma płacić pokrzywdzonemu odszkodowanie??
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Vojtas » Cz mar 15, 2012 17:20

miniofilka napisał(a): Przepraszam, mam dziecko w wieku szkolnym i gdyby mi mała powiedziała, że ksiądz ją "dotykał" ostro bym się domagała sprawiedliwości od kościoła katolickiego bo to ich "pracownik"


W takim przypadku, gdyby nie daj Boże doszło do tego to lepiej zgłosić to na policje lub do prokuratury a nie do kurii
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz mar 15, 2012 21:22

[quote="jagna"]Ale u nas też księdza obowiązjue tajemnica, czy może się mylę?

wiesz Jagna, myślę, że zbrodni która krzywdzi wiele osób nie godzi się księdzu ukrywać
I nie biję piany tylko wkurza mnie, że można zło ładnie pozamiatać pod dywanik wykorzystując do tego sakrament pokuty
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Vojtas » Cz mar 15, 2012 21:42

miniofilka napisał(a): wiesz Jagna, myślę, że zbrodni która krzywdzi wiele osób nie godzi się księdzu ukrywać
I nie biję piany tylko wkurza mnie, że można zło ładnie pozamiatać pod dywanik wykorzystując do tego sakrament pokuty


Wtedy w gre wchodzi jedynie prokurator. Jego obowiązuje tajemnica ale śledztwa
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: KRK chce kryć pedofilię księży?

Postprzez Tomasz » Cz mar 15, 2012 21:53

Byłbym ostrożny, jeżeli chodzi o zdawkowe informacje prasowe. Poczekajmy na oficjalny dokument.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron