Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Cuda Eucharystyczne

Tutaj trafiają posty wydzielane z innych wątków, które nie są związane z ich tematem

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Matthew.Trusting » Pt kwi 15, 2016 06:16

Do Elżbieta:

Od samego początku mylisz pojęcia.

To, że pisałem odnośnie kościoła katolickiego nie znaczy tym samym, że wszędzie indziej grzechu nie ma. Jeśli ktoś tak to zinterpretował to jego sposób pojmowania istoty grzechu i jego obecności wśród ludzi jest mocno ograniczony i nierzeczywisty, nie mówiąc już o tym co jest napisane w księgach symbolicznych kościoła luterańskiego na temat obecności grzechu wśród nas.

Jeśli komuś jest przykro to nie znaczy, że automatycznie się obraża. Tutaj znowu się pomyliłaś. To nie są takie same stany emocjonalne. Jest mi przykro, tak, za to w jak płytki sposób zinterpretowałaś to co napisałem. Spodziewałem się po Tobie jednak zupełnie czegoś innego. Czy się obraziłem? Nie, bo nie pierwszy raz spotykam ludzi którzy nie pytają się o co tak naprawdę chodzi, błędnie to interpretują a potem jeszcze uparcie w tym trwają i niczym rozpędzony pociąg gnają na oślep przed siebie.

I nie pisz Elu za innych - pisz za siebie :) Na początku jednak wyjaśniając daną kwestię, a nie zaczynając od osądzania i to jeszcze wedle swojego błędnego zdania. Jeśli nie chcesz komuś, jak to określiłaś, "dopiec do żywego" - to zastanów się pięć razy zanim coś napiszesz, bo odnośnie tego co niby miałem na myśli napisałaś niestety kompletne bzdury.
Matthew.Trusting
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 17:36
wyznanie: w drodze do KEA
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » Pt kwi 15, 2016 07:10

Nie będę Ci odpowiadała na Twoje oskarżenia, bo nie ma sensu prowadzić takich dyskusji bo i tak do niczego nie prowadzą. Napisałam Ci co mną kierowało i tu i na pw. Nie przyjmujesz , trudno. Jeżeli chodzi o obecność Jezusa w Komunii nie rozumiesz mnie, mówimy różnymi językami i ja nie potrafię przekazać Ci o co mi chodzi, a Ty nie możesz mnie zrozumieć. Nie jestem pewna, czy unoszenie się honorem jest najwłaściwszym sposobem bycia Chrześcijanina. Zawsze wydawało mi się, że powinien być nim dialog i chęć porozumienia i zrozumienia
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Matthew.Trusting » So kwi 16, 2016 15:49

Oskarżasz Ty, nie ja, jak więc możesz w ogóle mówić o oskarżeniach podczas gdy to ty wykazujesz się tego typu zapędami?
Twoja wiara jest martwa bo uwzględnia tylko własne widzi mi się. Dlatego nie mamy o czym rozmawiać. Być moderatorem takiego forum to nie wszystko. Wszystko to być chrześcijaninem, do którego dużo Ci jeszcze brakuje.
Piszesz o dialogu? Chyba prześmiewczo, jak może mówić o dialogu ktoś kto na początku ocenia a dopiero potem ew. słucha? Mniej hipokryzji Ela, więcej słuchania innych ludzi.
Matthew.Trusting
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 17:36
wyznanie: w drodze do KEA
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » So kwi 16, 2016 18:27

Zamykam wątek, przypominam, że nie jest to miejsce na pyskówki
Elżbieta
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Tomasz » So kwi 16, 2016 18:42

Ten wątek został założony w dziale "zsyp", do którego z założenia trafiają różne śmieci z forum i tak naprawdę było to właściwe miejsce. Cała dyskusja moim zdaniem, była całkowicie zbędna i wywołała zupełnie niepotrzebne spory i emocje, które nas nie powinny dotyczyć. Tzw. "cuda eucharystyczne" są wewnętrzną sprawą KRK i mnie obchodzą tyle, co zeszłoroczny śnieg. Jesteśmy protestantami i naszą wiarę budujemy na Słowie, zawartym w Piśmie Św. a nie tzw. "cudach". Natomiast, jak do tego podchodzą rzymsko-katolicy, to ich sprawa i nie zamierzam w to ingerować.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Zsyp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość