Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wydzielone z "Wasz stosunek"

Tutaj trafiają posty wydzielane z innych wątków, które nie są związane z ich tematem

Wydzielone z "Wasz stosunek"

Postprzez Elżbieta » Pn lip 09, 2012 18:46

święci są to osoby drugiego stopnia pośredniczenia tzn oni proszą oz miłowanie się Jezusa, a to zabronione przez Biblię nie jest


W Piśmie Świętym jest napisane, że jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem jest Jezus Chrystus i tylko na Jego Imię będzie się zginało kolano człowieka, natomiast nie znalazłam nic na temat "stopni pośredniczenia". Jeżeli jest napisane, że jedynym pośrednikiem jest Jezus Chrystus, to oznacza, że nie nie można szukać sobie innych pośredników, lub pośredników do Pośrednika.

Witaj Mathaeus RMCarm. na naszym forum
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Mathaeus RMCarm. » Pn lip 09, 2012 19:54

Lecz pamiętajmy, że święci są to osoby bardzo bliskie Bogu, przez co są w stanie wyprosić łaski u Jezusa, który zarazem jest Bogiem współistotnym z Ojcem, a zarazem jego Synem uniżonym. Wynika z tego, że pośrednikiem do Boga Ojca jest Jezus. W tym się zgadzamy - jedyny pośrednik do Boga- Jezus. Spójrzmy na sąd cywilny: napisane jest, że wyrok wydaje niezależny sędzia. Ma on jednak świadków, którzy nie są zabronieni, ani nakazani. Tak jest ze świętymi; mogą oni się wstawić u sędziego ( Pana Jezusa). Sama przyznałaś, że nie jest napisane, że nie ma żadnych pośredników do Jezusa... Spójrzmy teraz na aniołów ( których też możemy nazwać świętymi). Jak wiele przypadków w Biblii pokazuje, są pośrednikami, pomocnikami w drodze do zbawienia... A tak poza tym, to jest napisane, że jedynym pośrednikiem między Bogiem, a człowiekiem jest Jezus, ale nie jest w żaden sposób zabronione wysnówanie próśb o pośrednictwo do Jezusa przez zbawione dusze.
Mathaeus RMCarm.
 
Posty: 6
Dołączył(a): So lip 07, 2012 12:02
wyznanie: Rzymsko- katolickie
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Elżbieta » Pn lip 09, 2012 21:54

Mathaeus RMCarm. Nie jestem pewna czy zauważyłeś, że jest to forum luterańskie, i nie powinieneś szerzyć tu nauk sprzecznych z tym czego naucza KEA. Jest to naruszenia regulaminu forum, który obowiązuje każdego uczestnika. To co napisałeś o świętych, jest zwykłą spekulacją, nie popartą najmniejszą wzmianką w Piśmie Świętym. Jeżeli cokolwiek tutaj piszesz musisz swoje zdanie poprzeć odpowiednimi fragmentami biblijnymi.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Mathaeus RMCarm. » Wt lip 10, 2012 10:45

Tak, dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam, myślę, że powinniśmy powrócić do mojego pierwszego pytania ( dotyczącego biskupów Rzymu i Komunii z Rzymskim Kościołem). Polemikę dogmatyczną i moralną pozostawię osobom lepiej znającym się na Biblii i mogącym bardziej sprecyzować swoje twierdzenia. Jeszcze raz przepraszam ( niedopatrzenie- mea culpa ) i proszę o powrócenie do pierwszego pytania.
Mathaeus RMCarm.
 
Posty: 6
Dołączył(a): So lip 07, 2012 12:02
wyznanie: Rzymsko- katolickie
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez damianon » Cz lip 12, 2012 16:42

Formalnie jestem ochrzczonym rzymskim katolikiem, faktycznie bylem jednak niewierzacym bezwyznaniowcem i z tego miejsca rozpoczela sie moja wedrowka do KE-A.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Elżbieta » Cz lip 12, 2012 16:46

Jeżeli chodzi o Komunię w naszym Kościele, to Damianon ma rację. Kościół Katolicki nie uznaje jej, a my nie jesteśmy Kościołem a jakimś związkiem wyznaniowym. Nasza Komunia i spowiedź nie są ważne, a Twoje poglądy są niewłaściwe - oczywiście wg Twego Kościoła.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Adso » Pt lip 13, 2012 21:49

Elżbieta napisał(a):....W Piśmie Świętym jest napisane, że jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem jest Jezus Chrystus i tylko na Jego Imię będzie się zginało kolano człowieka....


Nazwałem się "Adso", bo jak mój filmowy pierwowzór jestem uczniem, uczę się dopiero chrześcijaństwa. Ale jednej rzeczy już się nauczyłem - oto: jedynym pośrednikiem miedzy Bogiem a człowiekiem jest....... BÓG (no, chyba, że ktoś nie wierzy, że Jezus jest jedną z osób Trójcy Świętej?)

Panie Boże.... żebyż to nasze ziemskie życie i to nasze chrześcijaństwo było takie proste, jak chce tego Elżbieta..... I nie tylko zresztą ona. Elżbieta tylko bezwiednie przytoczyła za innymi ten cytat, który niby ma wszystko wyjaśnić. Ale czy on rzeczywiście cokolwiek "Mathaeus RMCarm." wyjaśni?
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Elżbieta » So lip 14, 2012 00:41

Ale jednej rzeczy już się nauczyłem - oto: jedynym pośrednikiem miedzy Bogiem a człowiekiem jest....... BÓG (no, chyba, że ktoś nie wierzy, że Jezus jest jedną z osób Trójcy Świętej?)


Jezus Chrystus jest prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem, mogłam napisać: człowiek-Bóg, jednak posłużyłam się tylko imieniem Jezus Chrystus. Sądziłam, że dla każdego chrześcijanina jest oczywiste kim jest nasz Pan. Jest sprawą oczywistą, ze pośrednikiem między bogiem a człowiekiem jest Bóg, który był też prawdziwym człowiekiem. Nie można modlić się do zmarłych i prosić ich o wstawiennictwo, bo ci wszyscy zmarli sami potrzebują łaski i wstawiennictwa.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Adso » So lip 14, 2012 16:15

Elżbieta napisał(a):...Jezus Chrystus jest prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem, mogłam napisać: człowiek-Bóg...


Owszem, tyle, że Jezus-człowiek zmarł na krzyżu Golgoty i kwestia paradoksu, na który zwróciłem uwagę pozostaje otwarta. Tym bardziej, że sama piszesz:

...Nie można modlić się do zmarłych i prosić ich o wstawiennictwo...


We wczorajszym wpisie nie miałem zamiaru wykazywać Ci, ze nie masz racji. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że należy być bardzo ostrożnym udzielając prostych odpowiedzi... na trudne pytania.

Ja cały ten problem wiążę z kwestią śmiertelności, bądź też nieśmiertelności duszy. Jeśli rację mają ci, którzy twierdzą, że dusza ludzka jest śmiertelna, to masz Elżbieto rację. Jeśli jednak rację mają ci od nieśmiertelnej duszy ludzkiej, to kto wie?... kto wie?...
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Wasz stosunek

Postprzez Elżbieta » So lip 14, 2012 16:31

Człowiek - Bóg Jezus Chrystus zmartwychwstał, więc nie można pisać, że tylko Bóg. Wg. KEA dusza jest nieśmiertelna. W Piśmie Świętym jest napisane, że jedynym pośrednikiem jest Jezus Chrystus, więc sądzę, że ta dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo chyba nie będziemy podważać Słowa Bożego.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Zsyp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości