Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez jagna » Wt lut 21, 2012 21:47

Nie, no co Ty. Po pierwsze jest połowiczna, po drugie nie chcą nas.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Kitka » Śr lut 22, 2012 21:00

Ja nie mam właśnie możliwości i chodzę do KRK i cóż, niestety, przystępuję do Komunii. Nie mam innego wyjścia, a tak bardzo chciałabym pójść do KEA, a jak już kiedyś pisałam nie mam jak :|
A poza tym sama w domu w niedzielę się więcej się modlę, czytam Biblię i artykuły dot. Boga.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz lut 23, 2012 11:07

Kitka napisał(a):Ja nie mam właśnie możliwości i chodzę do KRK i cóż, niestety, przystępuję do Komunii. Nie mam innego wyjścia, a tak bardzo chciałabym pójść do KEA, a jak już kiedyś pisałam nie mam jak :|
A poza tym sama w domu w niedzielę się więcej się modlę, czytam Biblię i artykuły dot. Boga.


Kitka, skąd jesteś?
I jak daleko masz do najbliższego kościoła KEA?
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez skomplik » Cz lut 23, 2012 15:15

Kitka napisał(a):cóż, niestety, przystępuję do Komunii.


Komunia Święta jest wielkim błogosławieństwem Bożym i niepotrzebne jest to "niestety"; bo przecież wszystko się tam odbywa ważnie i godnie, tyle tylko że pod jedną postacią.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Kitka » Cz lut 23, 2012 16:29

skomplik napisał(a):tyle tylko że pod jedną postacią.

Właśnie. Chodzi mi o to, że jednak wolałabym chodzić do KEA, bo po prostu czuję się jako luteranka.

miniofilka napisał(a):I jak daleko masz do najbliższego kościoła KEA?

Około 90km do Warszawy-najbliższe, a poza tym jestem niepełnoletnia-14lat, więc tyle sama sobie nie pojadę, np. autobusem.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Jacek » Pt lut 24, 2012 00:01

Niestety- Staroluteranin nie bedzie , a takze nie moze uczestniczyc w nabozenstwie innych wyznan. Na tym polega konfesja. Patrz dogmatyka Synodu Missourii.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Tomasz » Pt lut 24, 2012 00:15

Gwoli wyjaśnień - Jacek jest wiernym Staroluterańskiego Kościoła w Niemczech - SELK, który nie należy do Światowej Federacji Luterańskiej tylko do Międzynarodowej Rady Luterańskiej. SELK nie jest we wspólnocie ambony i ołtarza z KEA w Polsce (czego bardzo żałuję) i wyznaje zasadę Komunii zamkniętej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Jacek » Pt lut 24, 2012 00:28

Ale zeby było Tomaszu bardziej skomplikowane, to takze jestem w pierwszej kolejnosci członkiem odłamu Koscioła Szwecji Missionsprovinsen i SELKU, jest taka mozliwosc. Bedąc w Szwecji korzystam z parafii Missionsprovinsen. Z kolei obecnie z Poznania mam blisko do granicy niemieckiej do SELKU. Ponadto nadal jestem swieckim oblatem w Lutherska Ostanbacks Kloster ktory jest członkiem Svenska Kyrkan. A dlaczego ? poniewaz dla mnie istnieje jeden niepodzielny na swiecie Koscioł luteranski/powszechny/ i te organizacje koscielne tworzą jedna dogmatyczną calosc, pomimo roznych nazw. Przynaleznosc do kilku organizacji koscielnych za granicą pozwala tam uniknąc niepotrzebnych zgrzytow z zachowaniem tozsamosci konfesyjnej; staroluteranskiej i wysokokoscielnej i konserwatywnej.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Jakub » So mar 03, 2012 16:43

Ja jak nie mogę iść do KE-A zwyklę idę na Mszę w KRK, oczywiście do komunii nie przystępuję. Zdarza mi się także, że pójdę do starokatolików (Kościół Polskokatolicki w RP, Kościół Starokatolicki w RCz, Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP), wtedy do komunii przystępuję.

Natomiast kiedy nie mogę w ogóle wybrać się do Kościoła zwykle modlę się poranną jutrznią, czytam kazanie z bloga ks Uglorza, a potem wysłuchuję nabo/mszę z radia.
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: brak mozliwości uczestnictwa w nabożeństwie w KEA

Postprzez Wojtek » So mar 03, 2012 22:21

Czemu komunikujesz się u starokatolików a u rzymskich już nie, Jakubie?
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości