Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Jacek » Cz wrz 20, 2012 20:20

Jakiego spustoszenia umyslowego ta Rzymska firma dokonala u ludzi. KrK czasami przypomina potrochu; Islam, Swiadkow J. i -partie komunistyczna. Niedawno czytalem na stronie chyba Jezuitow, gdzie ktos z katolikow rzymskich ubolewal ze ktos z rodziny konwertowal do jednego z kosciolow protestanckich, i podobala mi ie odpowiedz jednego z ojcow jezuitow, ktory powiedzial cyt. Alez nie potrzeba lamentowac, to tez chrzescijanie, tylko podozaja troche inna droga, i ie nalezy w tym wypadku przeszkadzac
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Jacek » Cz wrz 20, 2012 20:22

Miniofliko- Jak chcesz to do twoich rodzicow zawita dwoch smutnych panow; Inkwizytor Jacek i Ojciec Tomasz- zwany administratorem, zmiekna ze strachu jak nas zobacza :mrgreen:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Tomasz » Cz wrz 20, 2012 20:29

Jacku - przecież my wcale nie jesteśmy smutni - wręcz przeciwnie :lol:

Czasami tylko strasznie smucimy :wink:

A tak poważnie - podtrzymuję to co powiedziałem - zobaczysz, że z czasem wszystko się ułoży :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz wrz 20, 2012 20:35

Jacek napisał(a):Miniofliko- Jak chcesz to do twoich rodzicow zawita dwoch smutnych panow; Inkwizytor Jacek i Ojciec Tomasz- zwany administratorem, zmiekna ze strachu jak nas zobacza :mrgreen:



:lol: spalicie moich rodziców na stosie? :mrgreen:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Kitka » So wrz 22, 2012 21:45

To Miniofilko masz niezłych obrońców! Aż strach pomyśleć co Jackowi chodzi po głowie :)
Moi rodzice ciągle mają nadzieję, że mi przejdzie z racji mojego wieku. Też nie są zadowoleni, ale ja na razie zadnych radykalnych kroków nie podejmuję.
Trzymaj się, będzie dobrze! Pokaż swoim rodzicom, że ich kochasz i wbrew ich przekonaniom także jesteś chrześcijanką. Trzeba ich też zrozumieć. To na pewno dla nich wielki szok.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Kazimierz » Cz paź 18, 2012 09:38

Wszelkie troski złóż w modlitwie Jezusowi.On wszystko dobrze uczyni.Módl się: Jezu ufam Ci,Jezu pomóż mi.
I zawierz swojemu sercu.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Witold » So gru 15, 2012 14:46

podczepię pod ten temat moje doświadczenia. Razem z żoną od kilku miesięcy chodzimy do parafii KEA. Nie przeszliśmy jeszcze konwersji. Jeżeli chodzi o reakcję środowiska to najzabawniejsze jest to że moja teściowa gdy tylko usłyszy że idziemy do kościoła pyta się: "znowu do TEGO kościoła???" :lol:

Wcześniej chodziliśmy z żoną do kościoła "od święta" i to nikomu nie przeszkadzało, byliśmy cacy. Teraz za to jest źle bo chodzimy do kościoła ewangelickiego. Wychodzi na to że lepiej być niemodlącym się i niechodzącym do kościoła katolikiem niż praktykującym protestantem :)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Aleksander » So gru 15, 2012 14:55

Jest to reakcja dosyć przewidywalna. Najbliżsi chcą abyśmy byli tacy sami i nie wyrozniali się. Wtedy im nikt nie będzie robił wyrzutów. Podobne doświadczenia chyba przeżyli wszyscy konwertyci. Najważniejsze pozostać konsekwentnym w swojej decyzji konwersji, po kilku latach rodzina przestanie "dokuczac" jesli nie będzie widać szczególnie njepokojacego zachowania :-)

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości