Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Agnes » Pt kwi 20, 2012 20:04

Miniofilko, wspaniale! Bardzo, bardzo się cieszę, że z Bożą pomocą tak się u Was wszystko zaczęło układać pomyślnie! :D
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Elżbieta » N kwi 22, 2012 22:03

Skorzystam z okazji, że już podobny temat istnieje i też zadam pytanie, może mi ktoś podpowie. Mianowicie mam zamężną znajomą, która chce przejść do naszego Kościoła. Jak wiadomo przy konwersji będzie potrzebne świadectwo Chrztu. Jak je względnie bezboleśnie i w miarę szybko wyciągnąć ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Agnes » Pn kwi 23, 2012 07:01

Ja po prostu poszłam, powiedziałam czego potrzebuję i po co, zignorowałam potępiające miny, a na krytykę odpowiedziałam moim stałym hasłem, że w konstytucji mam zagwarantowaną wolność wyznania, i że żaden Kościół nie jest "właścicielem" mojego Chrztu. Wszystko spokojnie, kulturalnie, ale stanowczo. I poszło bezboleśnie. :) Ale może Twoja znajoma natrafi na bardziej otwartych księży KRK - i tacy się jak najbardziej zdarzają! :)
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Elżbieta » Pn kwi 23, 2012 07:11

Dziękuję za podpowiedź, zobaczymy co dalej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz wrz 20, 2012 17:07

:D Jestem już trzy miesiące po konwersji do KEA, szczęśliwa i jakby nowonarodzona.
Asia chodzi na religię do naszego Kościoła i jest bardzo z tego faktu zadowolona, tylko rodzice wyrzekli się nas.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Jacek » Cz wrz 20, 2012 18:23

Niewatpliwie jest to przykre, niestety rodzicow sie nie wybiera. Nierozumiem, jak mozna komus doroslemu narzucac swiatopoglad. To tak jakby Tobie dyktowali jak masz sie ubierac, do jakiej parti nalezec. A nie pytali sie Ciebie, czy z dzieckiem juz po niemiecku rozmawiasz ? i czy przez to nie wyjezdzacie do RFN ? Ale przyjdzie czas ze zrozumieja, to jest tzw. plytkie pojmowanie wiary wg zasdy : Mozesz byc niewierzaca ale zostan w strukturach KrK
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Tomasz » Cz wrz 20, 2012 18:29

Cierpliwości miniofilko. Dla Twoich rodziców, którzy zapewne są bardzo mocno zakorzenieni w KRK był to szok, z którego nie mogą się otrząsnąć. Ale myślę, że tak naprawdę wcale się Ciebie nie wyrzekli. Daj im trochę czasu, a na pewno pogodzą się z Twoim wyborem :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz wrz 20, 2012 19:48

Tomasz napisał(a):Cierpliwości miniofilko. Dla Twoich rodziców, którzy zapewne są bardzo mocno zakorzenieni w KRK był to szok, z którego nie mogą się otrząsnąć. Ale myślę, że tak naprawdę wcale się Ciebie nie wyrzekli. Daj im trochę czasu, a na pewno pogodzą się z Twoim wyborem :)



wątpię
to ultramegakatolicy, którzy nigdy nie akceptowali innych wyznań - dla nich inni chrześcijanie poza katolikami nie istnieją
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Tomasz » Cz wrz 20, 2012 19:53

wątpię
to ultramegakatolicy, którzy nigdy nie akceptowali innych wyznań - dla nich inni chrześcijanie poza katolikami nie istnieją


Żaden rodzic nie wyrzeknie się swojego dziecka. Są na Ciebie wściekli, ale na pewno nie przestali Cię kochać.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Nie wiem, co mam robić dalej:(((((

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz wrz 20, 2012 20:04

Tomasz napisał(a):
wątpię
to ultramegakatolicy, którzy nigdy nie akceptowali innych wyznań - dla nich inni chrześcijanie poza katolikami nie istnieją


Żaden rodzic nie wyrzeknie się swojego dziecka. Są na Ciebie wściekli, ale na pewno nie przestali Cię kochać.



Tylko, że ta wściekłość już trwa dobrych kilka miesięcy
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości