Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Jak powiedzieć dziecku o nie byciu katolikiem?

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Jak powiedzieć dziecku o nie byciu katolikiem?

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr lis 30, 2011 17:07

:D Dziękuję Tomaszu, bardzo cenna i obiektywna rada.
:D Dziękuję Wam wszystkim za rady i cenne wskazówki.
Co do męża to nie wiem, kim w zasadzie on jest, bo twierdzi że jest ateistą, ale ja tak się zastanawiam czy aby na pewno?Chociaż twierdzi, że nie wierzy w nic.
Zastosuję te trzy wskazówki dane przez Tomasza;)
Zaskoczyły mnie słowa męża, który powiedział, że jak dla niego to on może iść na nabożeństwo do każdego kościoła, bo wszędzie jest Bóg, nie tylko w KRK....hmmm a jednocześnie twierdzi, że Bóg nie istnieje, to ja już tego nie rozumiem.
I dodaje, że jak będzie miał ochotę to pójdzie do kościoła, a jak nie, to nie pójdzie, no i że chodzi tylko dla dziecka.
No ale prawdziwy ateista to chyba również dla dziecka do kościoła by nie poszedł?
Zaskoczyło mnie też to co zaproponowałam dziś, czyli spytałam się go czy w Święta BN możemy w jeden dzień iść do KRK ze względu na Asię, a kolejnego do KEA również z dzieckiem o dziwo mąz się zgodził, stwierdzając, że jeśli Bóg istnieje, to jest wszędzie tam, gdzie ludzie wierzą w niego i do niego się modlą niezależnie od świątyni.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Jak powiedzieć dziecku o nie byciu katolikiem?

Postprzez Agnes » Śr lis 30, 2011 19:56

(OT, jeździsz ósemką? Pamiętasz jak czytano w niej na przystankach, ze tu JPII mieszkał jak był biskupem, tu grał w teatrze, a tu... zrobił sobie zdjęcie?)

To była makabra. Zresztą nie tylko w ósemce! Aż w końcu ludzie nie wytrzymali i poszła skarga zbiorowa do MPK i oszczędzono nam dalszych fascynujących informacji o Karolu, który został już sama nie wiem kim :roll:

Miniofilko - trzymaj się! Bądź "gołębiego serca i wężowego umysłu" :) Dużo się módl, czytaj Pismo Święte, a zobaczysz, że na pewno się ułoży.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Jak powiedzieć dziecku o nie byciu katolikiem?

Postprzez Tomasz » Śr lis 30, 2011 20:53

Odeszliśmy tutaj od tematu. Nie będę wydzielał postów do innego wątku, aby nie narobić zamieszania - ale jeżeli macie ochotę podyskutować w kwestiach, które pojawiły się tutaj jako poboczne - to zapraszam do zakładania nowych wątków.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak powiedzieć dziecku o nie byciu katolikiem?

Postprzez Paweł » Pt gru 09, 2011 16:37

Przyznam że nie zazdroszczę małżeństwom mieszanym wyznaniowo. To naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. My z żoną wspólnie dokonaliśmy konwersji, "trzyamy" się razem w kwestiach wyznaniowych. W tym roku nasze kolejne dziecko nie pójdzie do komunii i nie mielismy my ani dzieci żadnych przykrości z tego tytułu. Jak się stoi po jednej stronie to wiele problemów po prostu nie istnieje. Trzymam kciuki.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Jak powiedzieć dziecku o nie byciu katolikiem?

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt gru 09, 2011 17:15

:D Dzięki:)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości