Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Postprzez Wędrowiec » Wt sty 10, 2012 19:07

Czytam Biblię, modlę się (raczej za słabo :oops: )... no, to wiadomo co muszę poprawić ;)

Dzięki.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Postprzez Tomasz » Wt sty 10, 2012 21:32

Podpisuje się pod pod postem Agnes. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że im bardziej zaniedbuję czytanie Pisma Św. tym bardziej się oddalam.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Postprzez Agnes » Wt sty 10, 2012 21:36

Może spróbuj czytać Księgę Psalmów. Ja bardzo długo w ogóle nie umiałam się modlić, nie miałam pojęcia, jak się za to w ogóle zabrać, ale psalmy stopniowo pomogły mi wejść na drogę modlitwy. Zwłaszcza po dłuższym czasie, jak się nimi przesiąknie i zapamięta niektóre wersety, to naprawdę jest lepiej. Rok temu miałam trochę perypetii zdrowotnych i wtedy bardzo mi pomogło powtarzanie sobie fragmentów psalmów, które pamiętałam (23 każdy pewnie zna na pamięć, powtarzałam go sobie w myśli będąc w szpitalu).
Jeżeli byś miał taką możliwość, to przychodź też od czasu do czasu na nabożeństwa. To naprawdę bardzo umacnia. :)
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Postprzez Agnes » Wt sty 10, 2012 21:38

Tomaszu, wyprzedziłeś mój post. :) Odniosłam się do wypowiedzi Wędrowca o modlitwie.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Postprzez Wędrowiec » Wt sty 10, 2012 21:50

Akurat z psalmami to jestem dość blisko i często :P
Jednakże to również przekłada się (drobne kuriozum) na to, że nie bardzo mam możliwość uczestnictwa w nabożeństwach.
Z resztą w innych postach jest to wytłumaczone.
Mimo wszystko dzięki za dobre słowa i wiem, że faktycznie dobrze jest czytać Pismo Święte i samemu czerpać z tego naukę.
Rozważam też (trochę nieśmiało) kontakt z księdzem luterańskim. Może znajdzie czas poza godzinami urzędowania i troszkę podyskutuje :)
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Postprzez Agnes » Wt sty 10, 2012 22:03

Tak, warto nawiązać taki kontakt!
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: A mieliście wątpliwości przed konwersją?

Postprzez Elżbieta » Wt sty 10, 2012 23:33

Tak jak napisał Pastor Aleksander w innym wątku: "... czasami może to być rezygnacja z kariery, zaszczytów, uznania, wygody, a to wszystko ze względu na Ewangelię o Królestwie Bożym." . Przed Tobą Wędrowcze ciężka droga, nie koniecznie usiana różami. Ale niech Cię Bóg prowadzi i doprowadzi tam gdzie zamierza.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron