Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Jak zostać duchownym?

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez Jacek » Śr lis 28, 2012 14:14

Za moich czasow /PRL/ słuzylem w wojsku jako ochotnik po studiach, i byli tam także przyszli księza roznych wyznan takze KrK nie było taryfy ulgowej. Muszę przyznac ze studenci/alumni/ byli wzorowymi żolnierzami, i odznaczali się wielkim zdyscyplinowaniem, musieli stanowic wzor, pomimo politycznego przesladowania.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez ewangelik » Śr lis 28, 2012 17:52

To pytanie to nie tyle dowcip, co po prostu chęć dowiedzenia się o warunki formalne, bo sprawa powołania jak i ukończenia studiów na CHAT jest oczywista, czyli rozumiem, że nie jest to potrzebne?
ewangelik
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt lis 20, 2012 10:10
wyznanie: luterańskie
  

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez Tomasz » Śr lis 28, 2012 19:28

Mikołaj zadał konkretne pytanie o warunki formalne - a my tutaj za bardzo filozofujemy.

Z formalnego punktu widzenia, aby zostać ordynowany na prezbitera w KEA należy ukończyć teologię ewangelicką. W Polsce taką uczelnią jest CHAT. Pisałem również wcześniej, że dotyczy to również konwertytów.
Jeżeli chodzi o wszelkie szczegóły - to należy już rozmawiać ze swoim proboszczem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez Jonah » Pt lis 30, 2012 17:09

Aby ostatecznie rozwiać złudzenie, co do niektórych studiujących dziś teologię, przytoczę przykład, który podaje, wspomniany już przeze mnie konserwatywny teolog luterański z Niemiec, Kurt E. Koch. Otóż, pisze on w książce "Occult ABC", że jakiś czas temu głośna była sprawa grupy studentów teologii z Munster, którzy "celebrowali" w kościele czarną mszę, czyli obrzęd na cześć Szatana. Kiedy zapytani zostali, dlaczego studiują teologię, odpwiedzieli: żeby zniszczyć Kościół.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez Elżbieta » Pt lis 30, 2012 18:45

Być może, że taki fakt miał miejsce, tylko, ze podajesz fakty z Niemiec, a tu jednak jest ciut inaczej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez RHS » Wt kwi 16, 2013 18:28

Witam wszystkich.
Szykuję się do konwersji, mam lat 19, byłem w KrK.
Jeżeli dobrze rozumiem, to jeżeli czuję powołanie do służby Bogu i ludziom, i miną 2-3 lata ,,sprawdzenia" to mogę poprosić mojego Proboszcza o opinię na CHAT?

Radosław.
RHS
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt kwi 16, 2013 18:11
Lokalizacja: Borowa pod Wrocławiem
wyznanie: chrześcijanin, oby KE-A
  

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 16, 2013 21:29

Witaj RHS, chociaż dział do witania jest w innym miejscu :)
Jeżeli czujesz powołanie, to najpierw zostań członkiem naszego Kościoła, a później to już Cię Twój duszpasterz pokieruje.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Jak zostać duchownym?

Postprzez Tomasz » Śr kwi 17, 2013 20:10

Witam również

Kwestia powołania do służby duchownego jest bardzo indywidualną sprawą i tak jak powiedziała Ela - przede wszystkim najpierw zostań wiernym KEA a później zwróć się o pomoc do swojego duszpasterza.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron