Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kilka pytań o Luteranizm

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Wildente » Śr mar 23, 2011 23:32

Elżbieta napisał(a):no tak, ale Wędrowiec ma wyjątkową sytuację, bo jest organistą w KRK :)


No to nawet lepszą, bo mówiąc NIE pracy zgodnej z naszym sumieniem/chęciami/etyką/wiarą etc. mamy jeden argument - przeszkadza w kontaktach z Jezusem. Mówiąc NIE pracy niezgodnej z powyższym, dochodzą kolejne argumenty.
Wildente
 
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Elżbieta » Cz mar 24, 2011 00:07

łatwo tak powiedzieć, jeżeli gra nie jest jedynym źródłem zarobku. Pomyśl sobie, że w dzisiejszej dobie jest to wielki problem, bo o pracę jest trudno, a z czegoś trzeba żyć
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Wildente » Cz mar 24, 2011 08:43

Elżbieta napisał(a):łatwo tak powiedzieć, jeżeli gra nie jest jedynym źródłem zarobku. Pomyśl sobie, że w dzisiejszej dobie jest to wielki problem, bo o pracę jest trudno, a z czegoś trzeba żyć


Ale czy Jezus powinien być odstawiony na 2 miejsce, bo o pracę trudno? O to mi chodziło właśnie wcześniej. Że jak już Jezus nie koliduje nam z pracą, rodziną itp. to możemy mu poświęcić czas. A czy on nie powinien być na pierwszym miejscu? Czy Piotr powiedział Jezusowi: "Stary, ryby trza łowić, teściowa w domu chora jeść musi, żona z dziećmi sami zostaną''? Nie, poszedł za nim i 3 lata z nim chodził pozostawiwszy pracę i rodzinę.

Wydaje mi się, że (zwłaszcza w tak bogatym kraju jak Polska) możemy sobie pozwolić na powiedzenie Jezusowi TAK kosztem pracy. Ja właśnie nad czymś takim pracuję. Wciąż psychologicznie nie umiem jednym cięciem i to mnie martwi. Ale małymi kroczkami próbuję.
Wildente
 
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Elżbieta » Cz mar 24, 2011 09:34

Posłuchaj, ten człowiek ciężko pracuje nad tym aby się uwolnić z KRK, szuka pracy, ale tam gdzie mieszka, jest ciężko o pracę, więc to musi trochę potrwać. W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na natychmiastowe cięcia, bo z czegoś trzeba żyć. Jeżeli zrezygnuje z pracy, to z dnia na dzień stanie się bezdomny i nie będzie miał co do garnka włożyć. Nie znasz człowieka, dlaczego go osądzasz .
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Tomasz » Cz mar 24, 2011 10:52

Nie odebrałem wypowiedzi Wildente jako osądzania Wędrowca – zresztą sama przyznała, że boryka się również z podobnymi problemami.
Niestety – to co napisała jest prawdą – i chyba każdy z nas ma za co tutaj uderzyć się w piersi.

Wydaje mi się, że (zwłaszcza w tak bogatym kraju jak Polska)


Tutaj akurat się nie zgodzę. Do bogatych krajów jest nam niestety bardzo daleko. Nie będziemy jednak rozwijać tego wątku, gdyż nie jest on związany z profilem i tematyką naszego Forum.
Nie mniej – uważam, że kwestia „bogactwa” nie ma tutaj znaczenia.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Wędrowiec » Pt mar 25, 2011 11:39

Z całym szacunkiem do wszystkich, którzy wypowiedzieli swoje zdanie w tym temacie:

To prawda, że w dzisiejszym świecie, człowiek przedkłada wszystko ponad Pana Boga, daje się porwać w wir i pęd codziennego życia. Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, jakobym przez taką a nie inną pracę powiedział Jezusowi NIE. Wręcz przeciwnie, słyszę Jego głos i odpowiadam TAK, choć obecna sytuacja moja wygląda tak, jak napisała o tym Elżbieta - z tego miejsca bardzo Ci dziękuje za obronę mej osoby.
Niestety na rynku pracy nie jest już tak kolorowo jak to było X lat temu. Dodawszy do tego pewne niesprzyjające okoliczności, sytuacja przedstawia się niestety tak a nie inaczej.
Wierzę, że to w niedługim czasie się zmieni.

Żeby nie było, że odchodzimy od tematu, to pragnę też powiedzieć, że przez takie a nie inne położenie (specyficzną pracę), jestem w stanie skonfrontować sporo słów z czynami, porównać to, o czym naucza KRK, a także co uważa w tej kwestii KEA.
Przypuszczam, że taka właśnie praca dla kogoś, kto ma otwarty rozum a nie łyka wszystko co dostanie na tacy, jest czymś dobrym do tego, żeby móc ocenić to wszystko i odnaleźć prawdę.

PS. Oprócz tego proszę, śledźcie moje wypowiedzi i pytania, gdyż mam ich sporo, ale nie zawsze akurat mogę na coś wpaść.
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Jacek » Pt mar 25, 2011 19:06

Wedrowcze-wal na Poznan.Znajdziesz robote,i uwolnisz sie z wiezow z KRk.A w Poznaniu jest nowy duzy kosciol KEA. A poniewaz masz ksywe Wedrowiec, to zgodnie z ta zasada musisz ciagle wedrowac.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Wędrowiec » Pt mar 25, 2011 22:40

Viking napisał(a): masz ksywe Wedrowiec, to zgodnie z ta zasada musisz ciagle wedrowac.


Jakbyś zgadł. Za kilka latek planuję taką dalszą wędrówkę, gdzieś do krajów luterańskich :)
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Jacek » So mar 26, 2011 19:06

Wedrowcze-wedrowka po krajach lutheranskich.dobry pomysl,wczesniej wejdz w kontakt z Lutherhjälpen ,to organizacja pomocy przy panstwowych kosciolach,ktora dysponuje hotelikami dla imigrantow. Mozesz rozpoczac wedrowke od: Finlandii.Szwecji.Danii.Norwegii.Islandii,a wracajac zachaczysz o Niemcy.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kilka pytań o Luteranizm

Postprzez Wędrowiec » N mar 27, 2011 18:57

Vikingu, trafiłeś niemal idealnie :)
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron