Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Pytanie o kurs biblijny

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Pytanie o kurs biblijny

Postprzez wittenberger » Pt lis 20, 2020 17:25

Odszukałem na forum info z 2012 roku o Internetowym Kursie Biblijnym.
=> viewtopic.php?f=7&t=990
Czy jest to nadal aktualne?

W zasadzie interesuje mnie wstępne zdalne studium biblijne on-line lub korespondencyjne tak jak to kiedys mieli adwentyści co chyba było dwuetapowe (kurs wstępny i bardziej zaawansowany) i co się kończyło certyfikatem ze znajomości podstaw Biblii co do niczego nie zobowiązywało ale dawało podstawę do refleksji czy chce się w to iść dalej czy nie.
wittenberger
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lis 20, 2020 09:58
wyznanie: katolik niepraktykujący
  

Re: Pytanie o kurs biblijny

Postprzez Grzegorz » Pt lis 20, 2020 20:25

Niestety ten kurs jest już nieaktualny.

W tej chwili mogę jedynie zaoferować dołączenie do studium biblijnego poświęconego prorokom mniejszym. Spotykamy się we środy o 20:00 na Zoom. Na kolejnym spotkaniu będziemy omawiać Księgę Habakuka.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Pytanie o kurs biblijny

Postprzez wittenberger » Pt lis 20, 2020 23:28

Dzięki za odpowiedź!
Brałem kiedyś udział w korespondencyjnym dwuetapowym kursie adwentystów ale to były podstawy uprofilowane pod ich wyznanie.
Biblią interesuję się od dawna ale nigdy jej dokładnie nie przestudiowałem bo nie mam podstaw w wykształceniu teologicznym a na katechezach katolickich Biblii się nie studiowało.
Podejrzewam więc, że poziom na zoomie może być wysoki ale jak nie spróbuję to się nie przekonam więc postaram się być w którąś najbliższą środę a w którą to sprawdzę jutro w grafiku.
wittenberger
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lis 20, 2020 09:58
wyznanie: katolik niepraktykujący
  


Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości