Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Elżbieta » Pt lip 04, 2014 17:41

Witoldzie, chyba źle mnie zrozumiałeś. Nawet nie przyszło mim do głowy żadne dzielenie.
Chodziło mi tylko o to, że powinniśmy chcieć tego Sakramentu jak najczęściej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Jacek » So lip 05, 2014 05:31

Elżbieta nikogo tutaj nie dzieli, lecz zwraca uwage na jakośc chrzescijanstwa i luteranizmu. Albowiem kto lekceważy sakrament komunii, ten lekceważy samego Chrystusa, i słusznie Elżbieta to podsumowała. Anolis stwierdził, że niektorzy nie widżą potrzeby czestego przystepowania do Komunii , czyżby byli bez grzechu ? , rzadziła nimi- pycha ?. Po takiej wypowiedzi ktora jest anty-luteranska, Sp. Ks. Jan Gross przewraca się w grobie. Pytanie brzmi, w ilu procentach pozostało w nas luteranizmu ?- skoro Ks. Dr. Marcin Luter przystepował do Komunii codziennie, skoro On reformował kościół, czyli wskazał nam drogę,
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Witold » So lip 05, 2014 22:28

chodziło mi raczej o to że ludzie nie czują się godni a nie że są pod wpływem pychy
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Elżbieta » So lip 05, 2014 23:13

Nie czują się godni? - Nie czują się godni przystąpienia do Sakramentu ? - O to Ci chodziło?
Jezus Chrystus powiedział, że nie potrzebują zdrowi lekarza, a ci co się źle mają. Nie przyszedł do ludzi bez skazy, tylko do tych grzesznych, zagubionych, nieszczęśliwych. A czy są wśród nas ludzie,którzy Jego pomocy nie potrzebują? Czy bez Jego pomocy ktokolwiek może mieć jakąkolwiek nadzieję na zbawienie? - Bez Jego pomocy jesteśmy tylko skazani na potępienie i wszyscy powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę. Czy możemy powiedzieć, że w jakiejkolwiek chwili życia nie potrzebujemy naszego Pana? A jeżeli potrzebujemy, to dlaczego Go odrzucamy? Dlaczego się od Niego odwracamy, kiedy mówi : bierz i jedz to jest Ciało Moje i bierz i pij, to jest Krew Moja. Dlaczego wówczas mówimy:poczekaj Jezu, przyjdź do mnie za jakiś czas, w tej chwili nie jestem gotowy. Jezus Chrystus nie pyta czy jesteśmy gotowi, Jezus Chrystus mówi: bierz i jedz, i mówi: bierz i pij
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Witold » So lip 05, 2014 23:28

nie mówię co oni czują, staram się domyśleć. z jednej strony jest nakaz "bierzcie i jedzcie" a z drugiej świadomość swoich grzechów i błędów i bycia niegodnym...
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Elżbieta » N lip 06, 2014 06:05

(26) A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje. (27) Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; (28) albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.

Z tych słów jasno wynika, że ten Sakrament ma być dla tych niegodnych, którzy potrzebują wybaczenia grzechów i pocieszeni. Tu potrzeba jedynie szczerego żalu za grzechy i chęci poprawy i niczego więcej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Grzegorz » N lip 06, 2014 13:38

Staram się przystępować do komunii tak często jak to możliwe, nie wyobrażam sobie, żeby przyjmować ją raz na miesiąc lub rzadziej.

Ponieważ ciągle grzeszę, powinienem zawsze mieć lekarstwo
~Ambroży Mediolański (339-397)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: dlaczego tak mało osób przyjmuje komunię

Postprzez Jacek » N lip 06, 2014 14:29

I tu się Pochodna zgadzam Toba w 100 %
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron