Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Magdalena » N paź 27, 2013 22:58

Bardzo wam wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Rozwialiście moje wątpliwości co do konwersji. Nie można się poddawać.
Tu ne cede malis, sed contra audentior it
Magdalena
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr cze 27, 2012 20:10
Lokalizacja: Katowice
wyznanie: Poszukująca
dyplomy: 1
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Elżbieta » N paź 27, 2013 23:10

Cieszę się ,że znalazłaś tutaj pomoc :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Tomasz » N paź 27, 2013 23:23

Pytanie Magdeleny wskazuje, jakie spustoszenie i jak wielką szkodliwość wywołują pewne strony internetowe, które mienią się "luterańskimi". Tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że powołanie do życia naszego portalu było bardzo potrzebne.
Magda podaje, że jest z Katowic - zatem będzie konwertować albo w parafii w Centrum przy ul. Warszawskiej, albo w Katowicach-Szopienicach. W pierwszej proboszczem jest ks. bp. Tadeusz Szurman, którego raczej o liberalizm podejrzewać nie sposób :wink: ;) Natomiast parafia w Szopienicach jest administrowana przez ks. Adama Malinę, który jest również moim proboszczem :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn paź 28, 2013 00:37

Tak, strona - "luteranie w Polsce" skutecznie odstraszyła już wielu poszukujacych :(
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez lmc86 » Pn paź 28, 2013 20:32

Jak kogoś odstrasza strona na fejsbuczku, to niech nie konwertuje
lmc86
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr sie 21, 2013 16:43
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Elżbieta » Pn paź 28, 2013 21:12

lmc86 napisał(a):Jak kogoś odstrasza strona na fejsbuczku, to niech nie konwertuje


Tak nie można mówić. Ja również się spotkałam niejednokrotnie z tym, że strony tego typu ludzi odstraszają. Tak więc zbytni liberalizm ludzi raczej nie pociąga.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez lmc86 » Wt paź 29, 2013 23:22

Księgi wyznaniowe są jedne. Albo się je akceptuje albo nie
lmc86
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr sie 21, 2013 16:43
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Grzegorz » Cz paź 31, 2013 09:31

lmc86 napisał(a):Księgi wyznaniowe są jedne. Albo się je akceptuje albo nie


Myślę, że większość konwertytów zmienia wyznanie po lepszym poznaniu Pisma, a nie ksiąg wyznaniowych.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Kubala95 » Pn lis 04, 2013 00:27

Strach przed konwersją z powodu rychłej libertynizacji jest w sumie trochę nieuzasadniony. Skoro nowy członek Kościoła jest ortodoksem, to z racji swojego formalnego członkostwa ma możliwość aktywnej walki z tymi bezbożnymi zmianami. Kształt chrześcijańskiej wspólnoty - szczególnie protestanckiej/ewangelickiej - jest w dużej mierze zależny od postawy jego wiernych, mogą oni sprzeciwić się zbiorowo takim praktykom i wtedy nawet Synod będzie musiał ustąpić. Myślę, że w polskim KEA do takiej sytuacji prędko nie dojdzie - mimo wszystko nasz narodowy konserwatywny światopogląd mocno wyhamuje taki proces. W chwili obecnej chyba nie w Polsce żadnego Kościoła, który błogosławiłby związki homoseksualne albo ordynował kobiety na prezbiterów (u KERze i KEMie były co prawda jakieś próby, ale o ile u was się naczytałem, to z bardzo mizernym skutkiem).
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Sens konwersji przy sytuacji KEA w Polsce

Postprzez Jacek » Pn lis 04, 2013 17:37

Drogi Kubala - ale tylko w teorii. Obecne realia w polskim KEA są niestety odmienne od poboznych zyczen. Idąc na zasadzie rachunku prawdopodobienstwa, analizując wypowiedzi na niektorych stronach polskiego luteranizmu, olbrzymią większosc stanowią liberałowie, Co mnie smieszy najbardziej to wybiorczosc poglądow niektorych członkow, sa tacy ktorym sie wydaje ze sa lekko konserwatywni i pisza cyt.Jestem przeciwko homo- związkom ale za ordynacja kobiet, wiec do jakiej grupy ich przyrownac ? Jest to tzw, nijakosc wyznaniowa, ani konserwa, ani liberał.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości