Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Do jakiego kościoła mi najbliżej

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Do jakiego kościoła mi najbliżej

Postprzez Jacek » Pt gru 21, 2012 22:47

Mam pytanie- Czy jesteś członkiem KOscioła Polsko-katolickiego czy KrK ?, bo nie mogę odszyfrowac ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Do jakiego kościoła mi najbliżej

Postprzez winston » N gru 30, 2012 00:11

Rzymskokatolickiego.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Do jakiego kościoła mi najbliżej

Postprzez Jacek » N gru 30, 2012 06:15

Dzięki. Tak jak wspomniał Tomasz, konserwatywni Staroluteranie słowo ekumenizm traktują złą drogę, bo nie realna, osobiscie jestem przeciwko ekumenizmowi, co nie onacza przyjazni poza konfesyjnej. Sam wywodzę się z KRK, gdzie w przyszłym roku będzie 34 rocznica konwersji na konserwatywny Staroluteranizm, i może wydawało by się to sprzeczne z moimi poglądmi, to osobiscie utrzymuje kontakt braterski, z klasztorem rzymsko-katolickim Benedyktynow w Hollandii, będąc jednoczesnie swieckim oblatem w Luteranskim klasztorze Benedyktynow w Szwecji.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości