Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Szukanie odpowiedniej drogi

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Dakota » N lis 18, 2012 18:07

Witam.
Jestem gimnazjalistką i od pewnego czasu zastanawiam się jaką pójść drogą. Jestem katoliczką, chodzę nawet do szkoły katolickiej. Jednak zaczęłam od pewnego czasu zauważać okropne rzeczy, jakie dzieją się w KRK (podważanie i łamanie Słowa Bożego, zmiana treści dekalogu - ukrywanie bałwochwalstwa, stopniowe przekształcanie Watykanu w "świątynię" Lucyfera, przejmowanie Watykanu przez żydomasonerię i im podobnych, wyznawanie pogańskiego kultu maryjnego i modlitwa różańcowa, modlenie się do świętych skutkujące oddaleniem się od Boga, bezpodstawny celibat i wiele, wiele innych). Zaczęłam więc uważnie czytać Biblię i doszłam do wniosku, że kościół katolicki zmierza w kierunku odbudowy świątyni Salomona (cel syjonistów) i późniejszemu przekształceniu ją w miejsce kultu Szatana, nie mając w tym nic wspólnego z wiarą w jedynego Boga. Mam już na to zbyt dużo dowodów.... Zaczęłam więc szukać więcej informacji o protestantach, dużo się mówi o tym, że są oni zupełnie inni niż katolicy i że prawdziwie trwają w pełnym zawierzeniom Słowu Bożemu (upewniły mnie wypowiedzi takich osób jak np. Kent Hovind). Zaczynam więc poważnie myśleć nad tym, czy aby nie odejść od katolicyzmu. Tutaj jednak troszeczkę się zawiodłam. Oczekiwałam, że w ewangelistach nie znajdę kłamstwa, a jednak... :cry: Wchodzę zainteresowana na stronę polskich luteranów i widzę: ekumenizm (jestem temu przeciwna z racji tego, że uważam, iż jego prawdziwym celem jest globalizacja i przekształcenie chrześcijaństwa w coś przeciwnego), zjazd młodzieży: młodzież poznawała historię Żydów (chcę się uchronić przed syjonistami i żydomasonerią, którzy rządzą naszym światem, a tu widzę co?! poznajmy historię Żydów?! wynaradawianie w pełnej postaci!), do tego potwierdzają mit holocaustyczny! Poza tym wszędzie krzyż czyli dalej pochwalane jest trwanie w bałwochwalstwie! Marcin Luter chciał dobra, ale szybko Szatan przejął jego kościół, tak jak to zrobił z katolicyzmem.
Mimo tego wszystkiego staram się nie zrazić, bo i tak wszystkie religie świata są kontrolowane. A luteranizm wydaje mi się i tak najbardziej słuchająca Słowa Bożego. Proszę o zrozumienie i pomoc w wyborze.
Dakota
 
Posty: 13
Dołączył(a): N lis 18, 2012 18:06
wyznanie: chrześcijanka szukająca prawdy
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez damianon » N lis 18, 2012 18:22

Zaczęłam więc uważnie czytać Biblię i doszłam do wniosku, że kościół katolicki zmierza w kierunku odbudowy świątyni Salomona (cel syjonistów) i późniejszemu przekształceniu ją w miejsce kultu Szatana, nie mając w tym nic wspólnego z wiarą w jedynego Boga


Jak to przeczytałem to nie mogłem przestać się śmiać. Kto Ci takich głupot do głowy nakładł? Stek bzdur. :lol: dobrze, że nic o kosmitach nie napisałaś. :D
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Dakota » N lis 18, 2012 18:33

Mnie to nie śmieszy i dla mnie jest jak najbardziej faktem. Śmieszy mnie za to ślepota ludzi na to, co wmawiają nam mass-media. Oczekuję jakiegoś zrozumienia, bo osobiście nie wiem już co robić, czy może w ogóle wypisać się z wszelkiej instytucji religijnej. Z drugiej strony przecież trzeba gdzieś przyjmować Eucharystię.
Dakota
 
Posty: 13
Dołączył(a): N lis 18, 2012 18:06
wyznanie: chrześcijanka szukająca prawdy
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Tomasz » N lis 18, 2012 18:34

Witam serdecznie :)

Trafiłaś na stronę luterańskich ortodoksów. Należymy oczywiście do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i stoimy za nim murem, jednak różnimy się nieraz bardzo znacząco od innych naszych współwyznawców. Naszym celem jest odnowa Kościoła w duchu tzw. konfesyjnego luteranizmu - tj. bezwzględnej wierności Pismu Św., przywrócenia należnego miejsca Księgom Symbolicznym i kategorycznego odrzucenia tzw. teologii liberalnych, które zżerają dzisiejsze chrześcijaństwo. Nie jesteśmy również wielkimi zwolennikami ekumenizmu. Wolimy skupić się na swoim podwórku.
Wzory czerpiemy ze staroluterańskich kościołów jak SELK, Synod Missouri czy Synod Wisconsin. Na stronach naszego portalu można znaleźć wiele przetłumaczonych dokumentów tych kościołów odnoszących się do różnych problemów życia chrześcijańskiego.
Mam nadzieję, że nasze strony pomogą Ci w odnalezieniu swojej drogi.

Zaczęłam więc uważnie czytać Biblię i doszłam do wniosku, że kościół katolicki zmierza w kierunku odbudowy świątyni Salomona (cel syjonistów) i późniejszemu przekształceniu ją w miejsce kultu Szatana, nie mając w tym nic wspólnego z wiarą w jedynego Boga


Bez przesady :wink:

Mnie to nie śmieszy i dla mnie jest jak najbardziej faktem. Śmieszy mnie za to ślepota ludzi na to, co wmawiają nam mass-media. Oczekuję jakiegoś zrozumienia, bo osobiście nie wiem już co robić, czy może w ogóle wypisać się z wszelkiej instytucji religijnej. Z drugiej strony przecież trzeba gdzieś przyjmować Eucharystię.


Spróbuj zatrzymać się i zastanowić się nad swoją drogą. Nie podejmuj żadnych pochopnych kroków. Pamiętaj, aby zawsze bardziej ufać Bogu niż ludziom.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Elżbieta » N lis 18, 2012 18:53

Witaj Dakoto, Mam nadzieję, że zaglądając na nasze forum, znajdziesz kilka odpowiedzi na swoje pytania. Jeżeli interesuje Cię nasz Kościół, to zapraszam na Nabożeństwa w niedziele. Sama się może przekonasz jacy jesteśmy.
Oczekiwałam, że w ewangelistach nie znajdę kłamstwa,
Nie w ewangelistach, ale w ewangelikach.

Wchodzę zainteresowana na stronę polskich luteranów i widzę: ekumenizm
Wszyscy jesteśmy braćmi w Chrystusie, każdy człowiek jest naszym bliźnim,Jezus umarł za każdego z nas, za każdego człowieka, więc jak możemy przekreślać bliźniego.
zjazd młodzieży: młodzież poznawała historię Żydów (chcę się uchronić przed syjonistami i żydomasonerią, którzy rządzą naszym światem, a tu widzę co?! poznajmy historię Żydów?! wynaradawianie w pełnej postaci!)

Pan Jezus był Żydem, Żydzi są narodem wybranym, nasz Bóg jest również Bogiem Izraela. Chrześcijaństwo wywodzi się z Judaizmu. Stary Testament jest historią objawienia Boga w narodzie Izraelskim. Matka naszego Pana była Żydówką, tak jak i Jego ziemski Opiekun. Jezus głosił swoje nauki wśród Żydów. - Nie uważasz więc, że powinniśmy jednak poznać historię tego narodu ?
Poza tym wszędzie krzyż czyli dalej pochwalane jest trwanie w bałwochwalstwie

Krzyż - to bałwochwalstwo ? Krzyż jest umieszczany, aby każdy człowiek pamiętał, że za jego grzechy, za grzechy każdego człowieka Jezus Chrystus oddał Swoje cenne życie, abyśmy nie musieli odpowiadać za swoje czyny.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Elżbieta » N lis 18, 2012 19:08

Ja osobiście również nie jestem wielkim zwolennikiem ekumenizmu, zwłaszcza w wydaniu KRK, ale też nie uważam , że powinno się przekreślać drugiego człowieka ze względu na jego przynależność wyznaniową, bo zbawienie jest u Jezusa Chrystusa, a nie w takim czy innym Kościele.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Dakota » N lis 18, 2012 19:11

Elżbieta napisał(a):Pan Jezus był Żydem, Żydzi są narodem wybranym, nasz Bóg jest również Bogiem Izraela. Chrześcijaństwo wywodzi się z Judaizmu. Stary Testament jest historią objawienia Boga w narodzie Izraelskim. Matka naszego Pana była Żydówką, tak jak i Jego ziemski Opiekun. Jezus głosił swoje nauki wśród Żydów. - Nie uważasz więc, że powinniśmy jednak poznać historię tego narodu ?

Szczerze powiedziawszy mam zupełnie inne zdanie co do tego tematu. Obecni Żydzi wyznają judaizm rabinistyczny, Jezus natomiast wyznawał judaizm biblijny. Co więcej - obecny naród żydowski wbrew pozorom wywodzi się prawdopodobnie z plemienia Chazarów, zamieszkującego Azję, który w VIII w. przyjął judaizm. Do tego - Izrael nie jest narodem wybranym, ponieważ przymierze z nim zostało zerwane. Chrystus ustanowił za to nowe przymierze dotyczące wszystkich ludzi na ziemi. Nie uważam również, żeby można było przyznawać Bogu jakiejkolwiek narodowości. Żydzi to temat rzeka... ale nie będę o tym mówić bo zostanę oskarżona o to że jestem "antysemitą" albo "rasistą".
I dlaczego mamy uczyć się o obcej kulturze zamiast o naszej własnej, polskiej? Czy luteranie nie czują patriotyzmu i miłości do ziemi ojczystej? Nie czujecie więzi z ludźmi, którzy oddali za Was życie, po to, żebyście dziś żyli w wolnej Polsce? Zresztą co do wolnej Polski nie byłabym pewna, ponieważ jesteśmy pod okupacją żydowską od jakiś 10-20 lat. Za to zdanie posypie się pewnie masa wyzwisk. Ale ja swojego stanowiska nie zmienię.
Elżbieta napisał(a):Krzyż - to bałwochwalstwo ? Krzyż jest umieszczany, aby każdy człowiek pamiętał, że za jego grzechy, za grzechy każdego człowieka Jezus Chrystus oddał Swoje cenne życie, abyśmy nie musieli odpowiadać za swoje czyny.

Ale dlaczego mamy wystawiać umierającego Jezusa na widok publiczny, przed wszystkimi? W ten sposób znieczuliliśmy się na mękę zbawiciela, ludzie nie mają już żadnego współczucia patrząc na umierającego zbawiciela.
Dakota
 
Posty: 13
Dołączył(a): N lis 18, 2012 18:06
wyznanie: chrześcijanka szukająca prawdy
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Tomasz » N lis 18, 2012 19:28

Szczerze powiedziawszy mam zupełnie inne zdanie co do tego tematu. Obecni Żydzi wyznają judaizm rabinistyczny, Jezus natomiast wyznawał judaizm biblijny. Co więcej - obecny naród żydowski wbrew pozorom wywodzi się prawdopodobnie z plemienia Chazarów, zamieszkującego Azję, który w VIII w. przyjął judaizm. Do tego - Izrael nie jest narodem wybranym, ponieważ przymierze z nim zostało zerwane. Chrystus ustanowił za to nowe przymierze dotyczące wszystkich ludzi na ziemi. Nie uważam również, żeby można było przyznawać Bogu jakiejkolwiek narodowości. Żydzi to temat rzeka... ale nie będę o tym mówić bo zostanę oskarżona o to że jestem "antysemitą" albo "rasistą".


Nie martw się - nikt nie oskarży Cię o antysemityzm :wink:
Co do Żydów:

- byli oczywiście narodem wybranym, ale odrzucili Zbawiciela. Obecnie narodem wybranym są wszyscy, którzy uwierzyli w Chrystusa.
- w związku z tym, że odrzucili Chrystusa - czyli "kamień węgielny" naszej wiary - ja nie widzę możliwości jakiegokolwiek "ekumenizmu" z wyznawcami Judaizmu. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z antysemityzmem czy też rasizmem.
- historię narodu żydowskiego warto poznawać - to również historia naszej wiary, wiary - którą Żydzi odrzucili.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Elżbieta » N lis 18, 2012 19:37

Ale dlaczego mamy wystawiać umierającego Jezusa na widok publiczny, przed wszystkimi? W ten sposób znieczuliliśmy się na mękę zbawiciela, ludzie nie mają już żadnego współczucia patrząc na umierającego zbawiciela.

Ty piszesz o krucyfiksie, a wcześniej pisałaś o krzyżu. Jednak, czy to krucyfiks, czy też krzyż, jakoś męczeńska śmierć naszego Pana nie spowszedniała mi, ani nie stała mi się bardziej obojętna. Nasz Kościół głosi Chrystusa ukrzyżowanego, aby każdy człowiek pamiętał o tym i aby całe życie człowieka było pokutą za grzechy.
Jeżeli chodzi o historię Izraela - w jaki sposób chcesz zrozumieć Biblię w tym również nauki Jezusa nie wiedząc nic o Izraelitach?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szukanie odpowiedniej drogi

Postprzez Dakota » N lis 18, 2012 19:43

Cała historia Izraelitów jest zawarta w Biblii. Historii obecnych Żydów nie potrzebuję, a i tak jest mi dość znana... Witam w świecie teorii spiskowych. :)
Dakota
 
Posty: 13
Dołączył(a): N lis 18, 2012 18:06
wyznanie: chrześcijanka szukająca prawdy
  

Następna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości