Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

konwersja i parafie

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

konwersja i parafie

Postprzez karolinaem » N cze 10, 2012 13:23

Witam. Urodziłam się w katolickiej rodzinie, ale mimo to czuje że to nie jest to...bardzo chciałabym dokonać aktu konwersji, oczywiście wtedy kiedy poczuje że będę gotowa. Od jakiegoś roku bardzo interesuje się KEA, czytam i czytam.. Także w związku z tym chciałabym zacząć uczęszczać na nabożeństwa, a niestety niedaleko miasta w którym mieszkam(Lublin) nie ma najprawdopodobniej żadnej parafii(przynajmniej mi nie udało się znaleźć.) Co mam robić? I w jaki sposób "dokształcać" się w tym kierunku, jesli nie poprzez nabożeństwa?
karolinaem
 
Posty: 2
Dołączył(a): N cze 10, 2012 13:14
wyznanie: :)
  

Re: konwersja i parafie

Postprzez Axel » N cze 10, 2012 14:27

Witaj!.Jeżeli mieszkasz w Lublinie masz tam parafię ŚW Trójcy,w maju byliśmy tam na zjeździe chórów diecezji warszawskiej.Pozdrawiam serdecznie.
Axel
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 15:13
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: konwersja i parafie

Postprzez Elżbieta » N cze 10, 2012 15:34

Witaj na naszym forum. Możesz znaleźć tutaj wiele ciekawych rzeczy. Pytaj, a my postaramy Ci się odpowiedzieć w miarę naszych możliwości.
W Lublinie masz parafię ewangelicką (tz. Kościół Św. Trójcy) przy ulicy Ewangelickiej nr.1 . Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10,00. Telefon do księdza 81 442 10 50 . Strona internetowa: http://www.lublin.luteranie.pl
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: konwersja i parafie

Postprzez karolinaem » N cze 10, 2012 17:51

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
karolinaem
 
Posty: 2
Dołączył(a): N cze 10, 2012 13:14
wyznanie: :)
  


Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości