Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Jedność Kościoła

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Jedność Kościoła

Postprzez jagna » Wt maja 08, 2012 13:11

Są Świadkami Jehowy. Można ich nazwać religią lub sektą, jak kto woli. Dla mnie to sekta. Ale nie chrześcijanie.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez skomplik » Wt maja 08, 2012 14:04

Ja jestem trynitarzem, ale chrześcijanin przyjmuję Jezusa jako Mesjasza, a że jest Bogiem to trzeba im to uświadomić, a jeżeli nie są chrześcijanami to kim ?


Tak jak można powiedzieć "protestant" to człowiek który zgadza się z zasadami reformacji (wszystkie sola). Tak samo zostało ustalone że chrześcijanin to człowiek który wyznaje jednego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Jeśli ktoś odrzuca zasadę reformacji solus Christus to nie jest protestantem, jesli ktoś odrzuca Bóstwo Mesjasza to nie jest chrześcijaninem.
Proste.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez Maksymilian » Wt maja 08, 2012 14:51

Restoracjonizm:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Restoracjonizm
Inny nurt chrześcijaństwa. Czy można nazwać ludzi, którzy przyjęli Nowy Testament niechrześcijanami ? Czy można nazywać niechrześcijanami ludzi, którzy uważają, że dzięki śmierci Jezusa mają zbawienie ?


"Jezus Chrystus: wierzą, że jest jednorodzonym Synem Boga Jehowy (imię Jezus znaczy 'Jehowa jest zbawieniem'):
był pierwszym stworzeniem Boga ("pierworodnym wszelkiego stworzenia" Kol 1:15);
istniał w postaci duchowej (podobnie jak Bóg i aniołowie); zanim został człowiekiem, do której to postaci powrócił po wstąpieniu do Nieba;
uczestniczył razem z Bogiem w stwarzaniu świata materialnego i duchowego;
jego życie zostało przeniesione z Nieba do łona dziewicy Marii;
jego złożone w ofierze doskonałe życie daje wszystkim ludziom możliwość dostąpienie zbawienia - uzyskania życia wiecznego;
od jesieni roku 1914 z upoważnienia Bożego króluje w Niebie (nad Ziemią zapanuje wkrótce po Armagedonie i będzie nad nią panować przez 1000 lat, po czym odda władzę swemu Ojcu, Jehowie);
archanioł Michał, o którym mówi Biblia to Jezus Chrystus w swym bycie przedludzkim i po powrocie do nieba;
Abaddon o którym wspomina Księga Apokalipsy, to Jezus Chrystus;
został zgładzony na palu męki (został przybity do prostej belki, pala (crux simplex - krzyż prosty), a nie do krzyża czyli dwóch belek połączonych pod kątem prostym;
po zmartwychwstaniu nie posiadał ciała fizycznego." (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiad ... #Wierzenia)
Maksymilian
 
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez skomplik » Wt maja 08, 2012 15:41

Czy można nazwać ludzi, którzy przyjęli Nowy Testament niechrześcijanami ?


Tak, ludzie którzy przyjmują Nowy Testament nie muszą być chrześcijanami, ponieważ aby być chrześcijaninem trzeba przyjąć Jezusa (prawdziwego, a więc Bóg i człowiek).
Poza tym jest to typowa sekta, Komunia u nich jest tylko dla wybranych (144000), oprócz Biblii ich wykładnią wiary jest straznica (chociaż sami sie do tego nie przyznają) itd. itd.

Chrześcijanie mogą się nie zgadzać w kwestii chleba kwaszonego, figur, celibatu, ordynacji kobiet itd. ale nie w kwestii samej istoty Boga! Jest jasno określone czym jest chrześcijaństwo a gdzie go nie ma. Proste.

PS. Jeśli Jezus jest stworzeniem to dlaczego wszystkie istoty w niebie i na ziemi będą przed nim klęczeć? Anioł w apokalipsie powiedział do Jana "wstań bo i ja jestem współsługą"! Jezus nie jest aniołem, nie jest stworzeniem, JEST Bogiem!
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez Maksymilian » Wt maja 08, 2012 16:12

Nie jestem Świadkiem Jehowy :wink: .
Tak czy siak są chrześcijanami, choć błądzą tak samo jak katolicy co czczą przedmioty, Maryję i świętych.
Maksymilian
 
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez skomplik » Wt maja 08, 2012 16:44

Zrozum, że katolicy czczą Boga (Ojca, Syna i Ducha Świętego) a Świadkowie czczą Ojca tak jak judaizm; aby czcić Boga w sposób pełny potrzebny jest Duch Święty a oni świadomie Go odrzucają.

Tak czy siak są chrześcijanami, choć błądzą tak samo jak katolicy co czczą przedmioty, Maryję i świętych.


Bo Ty tak mówisz? Chcesz powiedziec że około 90 % chrześcijan na świecie (prawosławnych, katolików i protestantów) myli się w sprawie nieuznawania świadków za chrześcijan? :lol: dooooooooooobre....... :lol: :lol:
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez Maksymilian » Wt maja 08, 2012 17:14

A za kogo mamy ich uważać za pogan, żydów czy za co ?
Czy arianie to chrześcijanie ?
Czy Pentekostalizm Jedności Bóstwa to chrześcijaństwo ?
Czy unitarianie to chrześcijanie ?
Czy chrześcijanie dnia sobotniego to chrześcijanie ?
Czy antytrynitarze to chrześcijanie ?
Czy żydzi mesjańscy to chrześcijanie ?
Czy prawosławni i katolicy to chrześcijanie ?
Czy ludzie modlący się do świętych i do Maryi to chrześcijanie ?
Maksymilian
 
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez jagna » Wt maja 08, 2012 18:06

Przecież ja Ci napisałam za kogo mamy ich uwazać. Są osobnym bytem. Nie Żydami, nie chrześcijanami, nie muzułmanami.

Chrześcijanie wierzą w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, uznają Jezusa za Mesjasza. To aż tak wiele wspólnego na tak rozbitą religię? ŚJ to klasyczna sekta.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez Maksymilian » Wt maja 08, 2012 18:12

Ty tak uważasz :|
Maksymilian
 
  

Re: Jedność Kościoła

Postprzez jagna » Wt maja 08, 2012 20:04

Pytałeś dwa razy za kogo mamy ich uważać. Rozumiem, że pasuje ci tylko jedna odpowiedź: za chrześcijan. No więc, nie. Może poczytaj o nich coś więcej niż na Wikipedii?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość