Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Przed Chrystusem

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Vojtas » So lut 18, 2012 20:27

Wojtku zatem co powiesz na to : " Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? (13) Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych. " 1 Kor 5: 12-13
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Tomasz » So lut 18, 2012 20:36

Dla nas - którym Ewangelia została zwiastowana świętą zasadą powinno być jedno "nie ma zbawienia bez Chrystusa". Natomiast nie powinniśmy sami osądzać tych, którzy są "na zewnątrz". To Bóg zdecyduje. I nie wiemy jaka to będzie decyzja.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Wojtek » So lut 18, 2012 20:40

Wojtku zatem co powiesz na to : " Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? (13) Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych. " 1 Kor 5: 12-13


1. To o apostatach/zatwardziałych grzesznikach, nie poganach - patrz na kontekst.
2. Nie mamy prawa sądzić tych, którzy są poza Kościołem, co nie zmienia w żaden sposób tego, że Bóg ich osądzi zgodnie z kryteriami, które objawił w Piśmie.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Vojtas » So lut 18, 2012 20:56

Tomasz napisał(a): Natomiast nie powinniśmy sami osądzać tych, którzy są "na zewnątrz". To Bóg zdecyduje. I nie wiemy jaka to będzie decyzja.

Racja Tomasz. Więc nie osądzajmy :) My na to i tak nie mamy wpływu
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Vojtas » So lut 18, 2012 20:58

Wojtek napisał(a): 1. To o apostatach/zatwardziałych grzesznikach, nie poganach - patrz na kontekst.

A widzisz Wojciechu. To jest zasadnicza róznica między apostatą czy tym ,któremu nie dane było pznać Jezusa
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Wojtek » So lut 18, 2012 21:01

Ech, co nie znaczy, że poganin ma się fajnie...

Chyba się nie dogadamy :). Ale nie szkodzi!
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Vojtas » So lut 18, 2012 21:05

Wojtek napisał(a):Ech, co nie znaczy, że poganin ma się fajnie...

Chyba się nie dogadamy :). Ale nie szkodzi!


Jak nie dogadamy? Juz zbliżyliśmy nasze stanowiska.
Ja nie mówię że poganin (nie znający Chrystusa) ma zapewnione zbawienie. Nie wiemy co z nim będzie,ale nie możemy z góry mówić że jest potepiony.
Inna sytuacja jest z kimś kto porzucił wiare Chrześcijańską. Zbawienie tego człowieka jest zagrożone

A wracając do dzieci... Jak niemowlęta moga wierzyć?
Dlatego w naszych kosciołach jest chrzest niemowląt ,aby włączyć je do społecznosci Chrystusa
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Tomasz » So lut 18, 2012 21:38

Aby się dogadać - zawsze trzeba słuchać siebie nawzajem :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Wojtek » So lut 18, 2012 23:33

Ja nie mówię że poganin (nie znający Chrystusa) ma zapewnione zbawienie. Nie wiemy co z nim będzie,ale nie możemy z góry mówić że jest potepiony.


Drogi Bracie, Pismo Święte WPROST I WYRAŹNIE stwierdza, że jedyną Drogą dla ludzkości jest Chrystus. Kto nie zna Syna nie zna i Ojca.

Mamy prawo sądzić tych, którzy są wewnątrz naszej wspólnoty- to się nazywa dyscyplina kościelna. Czym innym jest nasz ludzki sąd tu na ziemi względem braci i sióstr, a czym innym Sąd Ostateczny.

Nie sądzę, gdy mówię, że Wojtek M. dostał mandat 200 zł. Tak samo nie sądzę, gdy mówię, iż poganin, który nie zna Chrystusa umrze w swoich grzechach. Tak samo jak ja mógłbym umrzeć, gdyby Bóg nie obdarował mnie łaską. To jest tajemnica Bożego Miłosierdzia, że pewnych powołał i wybrał, a innych pozostawił samym sobie.

Nie uda Ci się logicznie uzasadnić możliwości zbawienia buszmenów czy siouxów, jeśli nie zahaczysz o pelagianizm, który jest jedną z najobrzydliwszych herezji.

A wracając do dzieci... Jak niemowlęta moga wierzyć?


A czy wiara to przymiot ciała? Dlaczego by miało zbawienie być uzależnione od czyjegoś wieku? Tak samo dziecko tkwi w grzechu i tak samo potrzebuje Jezusa jak osoba dorosła.

Wiemy z NT, że Jan Chrzciciel został napełniony Duchem Świętym już w łonie matki. Z kolei Jezus stawia niemowlęta jako wzór wiary dla dorosłych ludzi.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Vojtas » N lut 19, 2012 13:56

Zbawienie jest ogromną tajemnicą i w każdym człowieku dokonuje się niepowtarzalnie i indywidualnie.
Zbawienie poza Kościołem jest więc niemożliwe wtedy, kiedy człowiek świadomie je odrzuca, czyli dokonuje osobistego wyboru o podłożu rzecz jasna subiektywnym. Jeśli natomiast chodzi o tych ludzi, którzy z przyczyn obiektywnych nie poznali Boga, to z pewnością nie należy pozbawiać ich mozliwości zbawienia tylko z tego powodu, kiedy ich życie jest zgodne z ich sumieniem. Za klasyczny przykład może nam posłużyć postać Korneliusza z Dziejów Apostolskich (10 rozdział), który prowadził bogobojne życie nieznając z przyczyn obiektywnych Boga. Poziom jego życia uczynił go w pełni godnym poznania Boga i dlatego Bóg mu się objawił.
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron