Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Przed Chrystusem

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Elżbieta » N lut 19, 2012 14:04

....jeśli natomiast chodzi o tych ludzi, którzy z przyczyn obiektywnych nie poznali Boga, to z pewnością nie należy pozbawiać ich mozliwości zbawienia ....


Chyba nie sądzisz, że Bóg bierze pod uwagę nasze opinie w kwestii zbawienia ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Vojtas » N lut 19, 2012 14:24

Elżbieta napisał(a):
....jeśli natomiast chodzi o tych ludzi, którzy z przyczyn obiektywnych nie poznali Boga, to z pewnością nie należy pozbawiać ich mozliwości zbawienia ....


Chyba nie sądzisz, że Bóg bierze pod uwagę nasze opinie w kwestii zbawienia ?


Na szczęście nie bierze pod uwage naszych opini,dlatego nie pouczajmy Boga kogo ma zbawić kogo nie.
Ja poraz kolejny mówię - nie wiem kto będzie zbawiony a kto nie. Tylko Bóg to wie
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Agnes » N lut 19, 2012 16:59

Znowu poniewczasie przyszłam, ale to dlatego, że mam bardzo dużo pracy ostatnio.

Wojtku, moja konwersja do KEA miała swoje źródło m. in. w tym, że zawsze odrzucałam rzymskokatolicką uczynkowość. Z kolei moja obecność na tym forum ma swoją przyczynę w tym, że odrzucam tendencje liberalne (ja je wole nazywać libertyńskimi). Tak więc możesz być o mnie spokojny :wink:

Oczywiste jest, że zbawieni jesteśmy przez wiarę i za darmo z łaski naszego Boga w Jezusie Chrystusie. Myślę, że na tym forum w ogóle nie ma potrzeby na ten temat dyskutować.

Kiedy mówię o tych hipotetycznych "Indianach" - czyli w ogóle o osobach, które nigdy nie miały takiego szczęścia jak my (nawiasem mówiąc, to nam uświadamia, że nigdy nie zdołamy dość za to podziękować! i jak nas to zobowiązuje!) - więc kiedy o nich mówię, to mam skojarzenie z Mt 25, 31-46. Zauważmy, że Król zgromadzi wszystkie narody (32). Kryterium znalezienia się po Jego prawicy lub po lewicy będzie kryterium czynnej miłości bliźniego.

Jeszcze się cofnę do "prawa serca", o którym Wojtek wspomniał. Wstyd się przyznać, ale nie mam pojęcia co to może być - tzn. domyślam się, ale nie spotkałam się z takim skodyfikowanym terminem. Jedyne moje skojarzenie to z "Myślami" Pascala: "Serce ma swoje prawa, których rozum nie zna." :wink: (Spieszę zapewnić, że oczywiście żartuję! Tym bardziej , że Pascal był nie tylko filozofem, ale jeszcze w dodatku katolikiem :lol: )
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Vojtas » N lut 19, 2012 17:45

John Wesley powiedział mądrze, że "lepsza jest miłość, której towarzyszy wiele błędnych opinii, niż sama prawda bez miłości. Możemy umrzeć bez znajomości wielu prawd, a mimo to trafić do nieba. Ale jeśli umrzemy bez miłości, co nam pomoże wiedza ?"
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Elżbieta » N lut 19, 2012 17:58

nic
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Agnes » Pn lut 20, 2012 11:19

Właśnie wczoraj (w niedzielę) czytano podczas nabożeństwa I Kor 13, 1-13 !
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Przed Chrystusem

Postprzez Kitka » Śr lut 22, 2012 21:07

Bardzo lubię ten fragment! Jest w nim tyle prawdy i siły. Oczywiście w całym Piśmie Świętym jest, ale ten tekst trafia do mnie jeszcze bardziej. Tu jest całe sedno chrześcijaństwa "Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość."
Poza tym można tu znaleźć nawiązanie do tej dyskusji:
"Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie" - nigdy nie zrozumiemy do końca Boskich zamiarów.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron