Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

A co miłego Was spotkało (w zwięzku z wyznaniem)?

Re: A co miłego Was spotkało (w zwięzku z wyznaniem)?

Postprzez Kitka » Śr sty 25, 2012 22:04

Elżbieta, no właśnie. Dopiero co się zarejestrowałam i trafiłam :) To wielki zaszczyt :D
Dzięki dla admina. Taki dyplom to zawsze coś!
No to może i racja, że trochę odbiegłam od tematu wtedy, więc już kończę.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: A co miłego Was spotkało (w zwięzku z wyznaniem)?

Postprzez Agnes » Śr sty 25, 2012 22:10

Wiem z własnego doświadczenia, że spowiedź w KRK bardzo łatwo może stać się (i staje się) pustym rytuałem. O wiele bardziej przeżywam modlitwę spowiednią i w ogóle całą liturgię komunijną w KEA.

Pozytywne doświadczenia? - Tak, miałam. Z rodziny to niestety tylko moja 90-letnia babcia stwierdziła, że podoba się jej, że u nas podkreśla się Jezusa znacznie bardziej niż w KRK. I że w KEA nie ma takiego przepychu jak w KRK (to ją zawsze najbardziej drażniło). Z żalem powiedziała mi ostatnio, że jest już za stara na kowersję (nie wychodzi z domu ze względów zdrowotnych), ale ogląda w telewizji i słucha w radio wszystko "od was", jak mówi.

Ale pozytywne doświadczenia miałam także z ateistami - i to z moimi kolegami po fachu, czyli ludźmi po filozofii. Na przykład z moim promotorem (magisterki i doktoratu). Jemu szczególnie podoba się protestancka etyka pracy (zajmuje się filozofią społeczną).
Również moja koleżanka-filozofka poszukująca - poszła zobaczyć nabożeństwo luterańskie i bardzo się jej podobało - głównie to, że forma jest skromna, a przez to tym lepiej widać treść.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron