Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kolęda

Re: Kolęda

Postprzez Vojtas » Śr sty 04, 2012 14:36

U mnie w sobote będzie kolęda. Podziele się z Wami wrażeniami jak przebiegła
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Kolęda

Postprzez jagna » Śr sty 04, 2012 22:30

A ja to bym wpuściła dominikanina jakbym była w ich obrębie:) Ale tylko dominikanina.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kolęda

Postprzez Tomasz » Śr sty 04, 2012 22:42

Jak mówi staropolskie przysłowie "Gość w dom, Bóg w dom" :)

Sam jestem jedynym ewangelikiem w rodzinie, w związku z czym co rok mam wizytę "kolędową" księdza KRK i raczej nigdy nie doszło do żadnych zgrzytów czy nieprzyjemności.

Jeżeli moja rodzina byłaby ewangelicka, to gdyby ksiądz KRK chciał mnie odwiedzić to również nie zamknąłbym mu drzwi przed nosem. Chyba, że w przypadku sytuacji o jakiej pisał Vojtas, gdzie ksiądz jasno oświadczył, że przyszedł po kopertę. Jednak nie na zasadzie wizyty "duszpasterskiej" bowiem ksiądz KRK moim duszpasterzem nie jest.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kolęda

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr sty 04, 2012 22:44

jagna napisał(a):A ja to bym wpuściła dominikanina jakbym była w ich obrębie:) Ale tylko dominikanina.


chyba zartujesz:)
Ja miałam "przyjemność" rozmowy z dominikaninem i powiem tylko, ze oni bardziej pogardzaja niekatolikami niz księża KRK.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kolęda

Postprzez Tomasz » Śr sty 04, 2012 22:53

Nie ma reguły moi Drodzy. Wszystko zależy od człowieka. A ludzie i świnie są wszędzie.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kolęda

Postprzez jagna » Śr sty 04, 2012 23:17

Rozmawiałaś z JEDNYM i wiesz, że ONI pogardzają...?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kolęda

Postprzez Vojtas » Cz sty 05, 2012 16:31

Tomasz napisał(a): Jak mówi staropolskie przysłowie "Gość w dom, Bóg w dom" :)

Słusznie piszesz Tomasz

Tomasz napisał(a): Sam jestem jedynym ewangelikiem w rodzinie, w związku z czym co rok mam wizytę "kolędową" księdza KRK i raczej nigdy nie doszło do żadnych zgrzytów czy nieprzyjemności.

U mnie tylko raz był zgrzyt. Mam nadzieje że był to jednorazowy incydent

Tomasz napisał(a): Jeżeli moja rodzina byłaby ewangelicka, to gdyby ksiądz KRK chciał mnie odwiedzić to również nie zamknąłbym mu drzwi przed nosem. Chyba, że w przypadku sytuacji o jakiej pisał Vojtas, gdzie ksiądz jasno oświadczył, że przyszedł po kopertę. Jednak nie na zasadzie wizyty "duszpasterskiej" bowiem ksiądz KRK moim duszpasterzem nie jest.


Ja też nie traktuję tej wizyty jako duszpasterska (nie jestem katolikiem) a jedynie jako tradycyjne odwiedziny. Ksiądz jest gościem u mnie a nie jest inspektorem czy kuratorem.
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Kolęda

Postprzez Agnes » Cz sty 05, 2012 18:38

Mnie rozmowy z księżmi KRK męczą (i nudzą? :oops: ), jeżeli są na tematy wiary (i tak wiem, co powiedzą i że ostatecznym argumentem będzie zawsze Tradycja). A tematy poza wiarą - musiałby taki ksiądz być moim znajomym (żaden nie jest). Więc kolęda czy nie kolęda - nie mam po prostu ani powodu, ani tematu do rozmowy z nimi. Wolę pogadać z kimś innym :wink:
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kolęda

Postprzez Axel » Pt sty 06, 2012 13:53

Zgadzam się z tym co napisała Agnes.Ja na tematy wiary z księżmi katolickimi chyba nie będę rozmawiał już nigdy, od kiedy usłyszałem,że u nas jest to "nieważne" i "tamto" też....Żona jako katoliczka księdza przyjmuje,ale ja wychodzę....Dla własnego komfortu duchowego.
Axel
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 15:13
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Kolęda

Postprzez Agnes » Pt sty 06, 2012 14:29

Ja mam łatwiejszą sytuację, bo oboje z mężem konwertowalismy do KEA trzynaście lat temu, tak więc kwestia kolędy sama przez się przestała istnieć.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości