Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kara śmierci

Re: Kara śmierci

Postprzez Vojtas » N gru 04, 2011 22:14

miniofilka napisał(a):jestem za karą śmierci dla najgrożniejszych przestępców, dla tych mniej grożnych ciężkie więzienie bez wygód z warunkami egzystencjalnymi "aby tylko przeżyć"

jeszcze 400 lat temu tacy jak ja też zasługiwali na kare śmierci - m. in. za takie poglądy :
- papież nie jest jakimś zastępca Boga ani jego reprezentantem
- nie uznaję wiecznego dziewictwa i niepokalanego poczecia Maryi
- odrzucam mozliwośc modlenia się do "wafelka" i do obrazów
- czyściec i odpusty sa oszustwem
- Kościół rzymski nie jest nieomylny

W tamtych czasach bez wątpienia zasługiwałbym na śmierć jako groźny przestępca (heretyk). Czy zatem nadal jesteście zwolennikami kary smierci?
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Kara śmierci

Postprzez jagna » Pn gru 05, 2011 00:15

Bóg jest Panem życia i śmierci - i dla mnie tyle w temacie. Jakie człowiek ma prawo decydować o życiu i śmierci? Żadne. I chyba Jezus wyraźnie powiedział: kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Człowiek, który zabija drugiego sam staje się mordercą. Pomijam "drobiazg" jakim są pomyłki w wyrokach sądu. Ilu skazańców dostało pośmiertne "przeprosiny"?

Dziś niebezpiecznych ludzi się izoluje od społeczeństwa w więzieniach. Do pracy bym tych najniebezpieczniejszych nie wysyłała: po pierwsze dlatego, że praca, nawet ciężka, jest wybawieniem w porównaniu z całym życiem za kratami. Po drugie - pilnowanie takiego pracującego a bardzo niebezpiecznego więźnia byłoby kosztowne. Nawet jeśli koszt utrzymania takiego jest wysoki - to w skali dochodów państwa nie są takie kokosy, tych, których by się skazywało na karę smierci jest garstka i argument "koszty" do mnie nie trafia.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn gru 05, 2011 00:25

Vojtas napisał(a):
miniofilka napisał(a):jestem za karą śmierci dla najgrożniejszych przestępców, dla tych mniej grożnych ciężkie więzienie bez wygód z warunkami egzystencjalnymi "aby tylko przeżyć"

jeszcze 400 lat temu tacy jak ja też zasługiwali na kare śmierci - m. in. za takie poglądy :
- papież nie jest jakimś zastępca Boga ani jego reprezentantem
- nie uznaję wiecznego dziewictwa i niepokalanego poczecia Maryi
- odrzucam mozliwośc modlenia się do "wafelka" i do obrazów
- czyściec i odpusty sa oszustwem
- Kościół rzymski nie jest nieomylny

W tamtych czasach bez wątpienia zasługiwałbym na śmierć jako groźny przestępca (heretyk). Czy zatem nadal jesteście zwolennikami kary smierci?


Ale nie żyjemy w czasach inkwizycji, to całkiem co innego;)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Tomasz » Pn gru 05, 2011 00:28

Człowiek, który zabija drugiego sam staje się mordercą.


Nie do końca się zgodzę. Nie możesz porównywać "mordowania" z wykonaniem wyroku śmierci.

Pomijam "drobiazg" jakim są pomyłki w wyrokach sądu. Ilu skazańców dostało pośmiertne "przeprosiny"?


Z uwagi na ten "drobiazg" mam właśnie mieszane uczucia co do kary śmierci.

Do pracy bym tych najniebezpieczniejszych nie wysyłała: po pierwsze dlatego, że praca, nawet ciężka, jest wybawieniem w porównaniu z całym życiem za kratami.

W Polsce na utrzymanie więźnia przeznacza się o wiele więcej niż na pacjenta w szpitalu. Z jakiej racji skazany ma żyć sobie w więzieniu na koszt nas wszystkich ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez jagna » Pn gru 05, 2011 00:47

Tomasz napisał(a):Nie do końca się zgodzę. Nie możesz porównywać "mordowania" z wykonaniem wyroku śmierci.


Dla mnie pozbawienie człowieka życia, z zimną krwią, to morderstwo. Możemy to nazwać: wykonaniem wyroku, zabiegiem przywrócenia miesiączki itd.

Tomasz napisał(a):W Polsce na utrzymanie więźnia przeznacza się o wiele więcej niż na pacjenta w szpitalu. Z jakiej racji skazany ma żyć sobie w więzieniu na koszt nas wszystkich ?


Z racji tego, że się go boimy, możemy wypuścić, proszę;). KŚ jest wykonywana w szczególnych przypadkach, to promil więźniów. Oczywiście emocjonalnie można do tego podejść tak jak Ty, ale finansowo to oszczędność kilku-kilkunasty tysięcy zł. miesięcznie. A budżet państwa to setki miliardów. No i weź pod uwagę, że utrzymanie więźnia to również ogrzanie budynku, to wypłaty strażników, psychologów, kapelanów etc.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... sze_o.html

O właśnie. Kozła ofiarnego trzeba znaleźć, być może niewinni ludzie zostaną zamordowani.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » Pn gru 05, 2011 06:27

Poczytaj sobie III Mojżeszową i Mateusza 5,17-19

Nie wydaje mi się, abyś znalazła w Biblii słowa nakazujące mordercom zapewniać godziwy wikt i opierunek nie mówiąc o odpowiednim lokum na koszt społeczeństwa.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Tomasz » Pn gru 05, 2011 09:12

Jagna napisał(a):Z racji tego, że się go boimy


Jasne, kupmy każdemu telewizor (koniecznie HD), dvd, komputer z dostępem do internetu, zapewnijmy pełną opiekę lekarską i odpowiednią dietę (na co nie ma szans większość zwykłych szarych obywateli).
Polecam przeczytać : http://www.wiadomosci24.pl/artykul/utrzymanie_wieznia_kosztuje_nas_az_76_zlotych_dziennie_121768.html

W naszym kraju prawo bardziej chroni przestępców i zapewnia im lepszą opiekę niż normalnym obywatelom. Przeciętna rodzina kombinuje jak "konie pod górę" żeby się wyżywić, w szpitalach brakuje pieniędzy na podstawowe artykuły a taki przepraszam "byk" musi sobie dobrze pojeść.
Nikogo nie interesuje, że ludzie często mieszkają w ciasnocie i warunkach urągających godności, natomiast więźniowi przysługuje odszkodowanie, jeżeli cela jest za ciasna.
To jest chore.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Vojtas » Pn gru 05, 2011 11:35

Elżbieta napisał(a):Poczytaj sobie III Mojżeszową i Mateusza 5,17-19

Nie wydaje mi się, abyś znalazła w Biblii słowa nakazujące mordercom zapewniać godziwy wikt i opierunek nie mówiąc o odpowiednim lokum na koszt społeczeństwa.

Dlatego jestem za więzieniem w trudnych,surowych warunkach,a więźniowie powinni zapracować na utrzymanie (pod nadzorem)
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Kara śmierci

Postprzez jagna » Pn gru 05, 2011 14:19

Elżbieta napisał(a):Nie wydaje mi się, abyś znalazła w Biblii słowa nakazujące mordercom zapewniać godziwy wikt i opierunek nie mówiąc o odpowiednim lokum na koszt społeczeństwa.


Bo Biblia to nie kodeks postępowania karnego. U mnie zresztą coś tam jest o kochaniu nieprzyjaciół i drugich policzkach, a konający Jezus prosi Ojca o wybaczenie dla oprawców, a nie o porażenie ich gromami... Powinni mieć klitę 2x2, z łóżkiem, wc i umywalką, proste posiłki i tyle, ewentualnie księdza za którego zapłacą Kościoły, nie państwo. Przecież nie piszę, żeby ich lokować w Sheratonie.

Tomasz napisał(a):Jasne, kupmy każdemu telewizor (koniecznie HD), dvd, komputer z dostępem do internetu, zapewnijmy pełną opiekę lekarską i odpowiednią dietę (na co nie ma szans większość zwykłych szarych obywateli).


Taa, wczasy na Bora-Bora jeszcze. Pisałam, że ich utrzymujemy (w sensie dajemy jeść, dajemy mydło i dach nad głową), bo się ich boimy gdy są na wolności. Nie wiem skąd te telewizory i DVD Ci się wzięły, przecież nic takiego nie napisałam.

Powiem więcej - za wielką zdobycz cywilizacji zachodniej uważam poszanowanie godności ludzkiej - tak nawet zwyrodnialca, czyli zakaz tortur i zabijania, lekarz dla niego, kiedy ciężko choruje. Co NIE RÓWNA SIĘ telewizory, laptop z wi-fi i luksusowe call girls!
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn gru 05, 2011 15:50

coś dla przeciwników kary śmierci
http://m.onet.pl/wiadomosci/4946229,detal.html
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron