Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kara śmierci

Kara śmierci

Postprzez MichałG » N gru 04, 2011 19:19

Kościół katolicki w teorii dopuszcza, w praktyce się sprzeciwia.

Fundamentaliści ewangelikalni są jednoznacznie za.

A jakie jest stanowisko luterańskie? Jakie jest Wasze zdanie, jakie opinie panują w Waszych środowiskach?
MichałG
 
Posty: 66
Dołączył(a): So cze 18, 2011 13:03
wyznanie: sympatyk KEA
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Vojtas » N gru 04, 2011 20:28

MichałG napisał(a):Kościół katolicki w teorii dopuszcza, w praktyce się sprzeciwia.

Fundamentaliści ewangelikalni są jednoznacznie za.

A jakie jest stanowisko luterańskie? Jakie jest Wasze zdanie, jakie opinie panują w Waszych środowiskach?

Nie wiem jak Luteranie (czy Metodyści),ja powiem jakie jest moje zdanie. Ja to obecnie jestem przeciwny tej karze. W obecnych czasach nie jest ona potrzebna. To jest pójście na łatwiznę (czyli wyeliminowanie przestępcy). Ponadto kara śmierci to jest ponieką wybawienie dla przestępcy. Wraz ze śmiercią kończy się dla niego problem. Natomiast jak dostanie taki wieloletnie,cieżkie więzienie to będzie na własnej skórze długo odczuwał tą kare.
Ale jestem za karą bezwzględnego dożywocia oraz żadnych przedterminowych zwolnień dla morderców. Niedopuszczalne jest też dawanie przepustek skazanym za najcieższe przestępstwa
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jacek » N gru 04, 2011 20:33

Ja Starolutheranin- jestem bezwględnie za karą smierci w wyjądkowych przypadkach. I tutaj jestem zobowiązany z racji przynaleznosci, do Synodu Missouri, akceptowac ten rodzaj kary.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Elżbieta » N gru 04, 2011 20:35

No to jeszcze dodaj utrzymanie na własny koszt, aby skazany nie był ciężarem dla społeczeństwa, bo w chwili obecnej osadzeni niejednokrotnie mają lepsze warunki życia niż nie jeden człowiek na wolności.

- odpowiedź dotyczy postu Vojtasa
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Agnes » N gru 04, 2011 20:46

Ja jestem przeciwko karze śmierci.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Jacek » N gru 04, 2011 20:48

I tu się z Elzbietą zgadzam w pełni
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Vojtas » N gru 04, 2011 20:51

Elżbieta napisał(a):No to jeszcze dodaj utrzymanie na własny koszt, aby skazany nie był ciężarem dla społeczeństwa, bo w chwili obecnej osadzeni niejednokrotnie mają lepsze warunki życia niż nie jeden człowiek na wolności.

- odpowiedź dotyczy postu Vojtasa

Nie zrozumiałaś mnie. Dla takich skazanych powinny być kolonie karne,obozy pracy. Jestem też zdecydowanie przeciwny wszelkim wygodom dla więźniów. Warunki w więzieniu powinny być surowe a więźniowie powinni zapracować na utrzymanie.
Podsumowując: jestem za zaostrzeniem kar ,jednak przeciwny karze śmierci
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » N gru 04, 2011 20:54

jestem za karą śmierci dla najgrożniejszych przestępców, dla tych mniej grożnych ciężkie więzienie bez wygód z warunkami egzystencjalnymi "aby tylko przeżyć"
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Tomasz » N gru 04, 2011 21:08

Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kara śmierci

Postprzez Tomasz » N gru 04, 2011 22:14

Jeżeli chodzi o karę śmierci - to muszę przyznać, że mam tutaj pewne wątpliwości. Pamiętam jak na wykładach z prawa karnego profesor wskazywał nam, iż to nie surowość kary tylko jej nieuchronność jest czynnikiem odstraszającym - jednak nie do końca ten argument mnie przekonuje.
Dla mnie argumentem przeciwko karze śmierci jest jej nieodwracalność. Bowiem sądy mogą być omylne.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości

cron