Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Książki Jerzego Pilcha

Re: Książki Jerzego Pilcha

Postprzez Wanda » Śr kwi 03, 2013 10:02

Dla mnie Jerzy Pilch jest jednym z najlepszych polskich pisarzy.
Mam 13 jego książek i prawie w każdej wtrąca wątki i przyznaje się do swojego "luterskiego" pochodzenia.
Spotkałam się z wieloma opiniami o Jerzym Pilchu...nie tyle o pisarstwie...bo ono jest świetne, ale opinii o nim samym.
Jednym z podstawowych zarzutów jaki mu się stawia... jest jego alkoholizm, a raczej choroba alkoholowa...
....jednak On nigdy tego nie ukrywał... wręcz krzyczy... patrzcie do czego może to doprowadzić.
Polecam Jego książki z przekonaniem, że ubawicie się dostatnio...ale też, poznacie życie ewangelików w Wiśle i jej okolicach, z ich dobrymi stronami ...ale też z wadami ,przywarami których nie ukrywa.
Wanda
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 09:03
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Książki Jerzego Pilcha

Postprzez septemberlicht » Pt kwi 26, 2013 16:31

Matek napisał(a):Polecam książkę Powierzony klucz Małgorzaty Lutowskiej. Jest to opowieść o losach protestantów na Dolnym Śląsku.


Doszedłem do połowy. Więc moje wrażenia są takie - książka jest grafomańska, literacko nieudolna, wielokrotnie ociera się wyraźnie o kicz. Plusem jest to, że pozwala dowiedzieć się o istnieniu ciekawych luteran związanych z D.Śląskiem. Jako dzieło literackie nie polecam, jako źródło informacji o protestantyzmie na D.Śląsku - zachęcam do przeczytania.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Książki Jerzego Pilcha

Postprzez Jacek » So kwi 27, 2013 19:48

To naprawde nie wiedzialem , ze Jurek Pilch lubi walnac lufe/kielicha/ musze sie z Nim koniecznie umowic, na strzemiennego. :mrgreen:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Re: Książki Jerzego Pilcha

Postprzez Aleksander » So kwi 27, 2013 21:46

Jacek napisał(a):To naprawde nie wiedzialem , ze Jurek Pilch lubi walnac lufe/kielicha/ musze sie z Nim koniecznie umowic, na strzemiennego. :mrgreen:

:-D

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron